اقساط ماهانه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن چقدر است؟

اقساط ماهانه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن چقدر است؟

اقساط ماهانه ۳ تا ۴ میلیون تومانی در طرح نهضت ملی مسکن مردم را با آورده ۴۰ میلیون تومانی خانه‌دار می کند. زمان بازپرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن حداکثر ۲۰ ساله بوده که می‌تواند به انتخاب متقاضی کوتاه‌تر هم باشد و تعیین کننده مبلغ اقساط نیز مدت زمان بازپرداخت آن است.

علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، دیشب در گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام کرد که پرداخت اقساط در این طرح به صورت بلندمدت ماهیانه سه تا چهار میلیون تومان در مدت زمان ۱۰ تا ۲۰ سال است.. وی افزود:

«میزان واریزی وجه اولیه متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن ۴۰ میلیون تومان است و عملیات اجرایی پروژه‌ها پس از واریز این وجه و کمک تسهیلات در نظر گرفته شده (در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، در کلانشهرهای اطراف تهران و کلانشهرهای اصلی و مادر ۴۰۰ میلیون تومان و مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان) آغاز خواهد شد.»

وزارت راه و شهرسازی از زمان بر سر کار آمدن دولت ابراهیم رییسی طرحی را در دست اجرا دارد که با عنوان نهضت ملی مسکن شناخته می شود. اگر چه در ابتدا گفته شده بود که ثبت نام در این طرح برای خانه دار شدن تنها برای متاهل هاست اما اکنون تغییراتی در آن صورت گرفته که حتی مجردها و زنان نیز می توانند در آن ثبت نام کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران در مورد متراژ خانه های طرح نهضت ملی مسکن نیز گفت:

«در این راستا تلاش داریم با مدیریت بحث زنجیره تولید مصالح ساختمانی با کیفیت، قیمت تمام شده واحدها را به حداقل برسانیم و با همین میزان تسهیلات و وجه اولیه واحدهای مسکونی با متراژ ۷۵ تا ۱۱۰ متر را احداث و به متقاضیان تحویل دهیم.»

طرح ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی در واکنش به بالا بودن این اقساط افزود:

«در وزارت راه و شهرسازی تلاش کرده‌ایم حداقل هزینه ساخت و خانه‌دار شدن را برای متقاضیان ایجاد کنیم؛‌ بر این اساس هزینه زمین را حذف کرده‌ایم، اما بسیاری از زمین‌ها به آماده‌سازی نیاز دارد.»

بازار هدف طرح ملی مسکن ؛ جوان‌ها

به گفته پروانه اصلانی، مدیر کل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ، طرح نهضت ملی مسکن اقدامی بسیار خوبی برای شناسایی تقاضا و نیاز بازار در حوزه مسکن برای افراد فاقد خانه است. وی در مورد افراد واجد شرایط ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن گفته است: «افراد متقاضی باید فاقد مسکن باشند، سابقه مالکیت حداکثر پنج ساله را نباید داشته باشند و برخی از آنها باید متأهل باشند».

اصلانی در مورد امکان ثبت نام مجردها در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد تاکید کرد که این مجردها شامل خانم های بالای ۳۵ سال و آقایان بالای ۴۵ سال می شود: «این افراد نیز با شرایط متأهلان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند؛ آنها باید سابقه سکونت پنج ساله را در شهر مورد تقاضای خود داشته باشند».

وی در مورد شرایط ثبت نام مجردهای زیر ۴۵ سال (بین ۲۳ تا ۴۵ سال) نیز افزود این افراد باید در هنگام واگذاری واحد مسکونی متاهل بوده و عقدنامه خود را ارائه دهند.

طرح نهضت ملی مسکن

انتقاد ملموس از مسکن مهر!

جعفری ضمن انتقاد تلویحی از مسکن مهر بیان کرد:

«ما در وزارت راه و شهرسازی فقط مسکن‌سازی نمی‌کنیم و با توجه به تأکید وزیر راه باید زیربناها و مراکز خدماتی مورد نیاز را مورد توجه قرار دهیم. اشکالی که در طرح‌های گذشته داشتیم این بود که صرفاً مسکن می‌ساختیم و توجه به امکانات زیربنایی و روبنایی پروژه‌ها کمتر بوده است. این اتفاق برای این‌ است که هم بتوانیم زیست سکونتی مطلوبی برای متقاضیان داشته باشیم و هم این‌که به امکانات زیست اجتماعی آنها توجه کنیم.»

معاون وزیر راه و شهرسازی از آورده ۴۰ میلیون تومانی متقاضیان نهضت ملی مسکن در تهران خبر داده است. این در حالی است که در شهر پردیس از متقاضیان ارقامی بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان دریافت شده است. بدین ترتیب باید دید شرکت عمران پردیس اضافه‌دریافتی از متقاضیان را به آنها برمی‌گرداند یا خیر.

پبشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

همه چیز در مورد ثبت نام نهضت ملی مسکن ؛ از مجردها و زنان تا مدارک لازم برای ثبت نام

آیا مجردها هم می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام کنند؟

درخواست رستم قاسمی از مسکن اولی ها برای ثبت‌نام در سامانه اقدام ملی مسکن

بفرمایید آپارتمان های ۲۵ متری! جزییات طرح دولت برای رونق ازدواج و مسکن

سهام پالایشگاهی در شهریور ۹۹؛ چرا مسکن و دلار ارزان نمی‌شود؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲۰ نظر

ورود

 • مهدی خزای زاده فروردین ۲۲, ۱۴۰۱

  فک کنم چیزی زده اخه هزار بار از موتوری جنس نگیر

  • Sajad فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

   داداش جنسش خوبه ما اینج پژو پارس میاره در خونه اما بخدا همش چرت میزنم فاز نمیگیردمون بنظرم موتوری بهتره

 • علیرضا فروردین ۲۲, ۱۴۰۱

  تودیگه چی میگی، اقساط ۱۰تا۱۵میلیون، خدایش اینقدر مردم رو زجر ندین😡😡😡

 • از کجا ماهی ده تا پانزده میلیون بیاریم جاتون نرم و گرمه حالتون نیس هیچی فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

  دلتون خوشه از کجا ماهی ده تا پانزده میلیون بیاریم اگه داشتیم ک ثبت نام نمی‌کردیم جاتون نرم و گرمه سرتون زیر برفه چه میدونین ما چی میکشیم تو این
  مملکت

 • محمد فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

  من حساب کردم دوشیفت کار کنم نخوابمم تو ۲۴ ساعته هیچی نخورم نپوشم شاید بتونم قسطشو بدم اونم شاید متاسفم نخواستم

 • هلن فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

  مردم ک مسخره نیستن خجالت نمیکشیدماهی۲۰میلیون بدیم ماکل درامد ماهیانمون هشت تومنه😢متاسفم خداجوابتون بده

 • دروغگویی فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

  والا بعد از اعلام این خبر، که فقط یک چهل میلیون نیاز است چند روزیه هی اس ام اس میاد که تگر چهل میلیون دوم را واریز نکنید از طرح کنار می روید، حرف وزیر و مسئولین مسکن با عملشون زمین تا آسمون فرق داره لطفا این سوال را هم می پرسیدید که اون ها که با اصرار و اس ام اس چهل میلیون دوم را واریز کردند تکلیفشون چیه؟؟؟

  • Sajad فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

   پاسخ اقای ریسی:به شما ناهار دادن؟

 • م فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

  اخه مردک کدام کارگر قسط ۱۰یا۱۵ میتونه پرداخت کنه بگو برای خدا داده ها میخوای خونه بسازید مردم رو مسخره کردید یا خودتون رو

  • خسرو بیاتیان فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

   سلام . جنسش عالی بوده ها جیگر . من الان ۵۰ سالمه نتونستم پول پیشم و ۵۰ میلیون کنم بعد باید ماهی ۱۰ الی۱۵ میلیون ….. نفست بره دیگه درنیاد ایشالا ..ورپریده

 • سجاد فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

  عجب!!!!!!!!ما اگر داشتیم ماهی اینقدر قسط بدیم که همینطوری کم کم خونه ای رو تا الان خریده بودیم.ما هر ماه تا آخر ماه پول هم کم میاریم و باید قرض کنیم.خدایی خیلی دلتون خوشه.یه فکر درست و حسابی کنید برای کسانی که خونه ندارند

 • علی فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

  فقط ساقی تو کیه به من بگو دمش گرم …

  خوبی شما پول کم داری ..

 • احسان فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

  فکر کنم اقا فازش بالا هست …خدایی یه چیزی زده

 • احسان فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

  حالش خوب نیست به دل نگیرید…

 • کریم فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

  سلام
  این چقدر ….ماهی بگو ۱۰ تومن
  ۵ سال چقدر میشه ۶۰۰ میلیون تومان

  در حالیکه کل مبلغ اقساط بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ تومن هس

  برو ی جلسه کلاس ریاضی تقویتی تمرین کن…..

 • حسین فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

  آخه آدم اگه بشه اسمتو آدم گذاشت اگه ماهی ۱۰ تومن درآمد داشتیم میومدیم مسکن ثبت نام میکردیم.کارگر ساده از کجا بیاره یا ۴۰ تومن از کجا بیاره بگو ۴۰ تومن اولی داد ۴۰ تومن بعدی و بعدی از کجا بیاره.گیر یه مشت احمق افتادیم😡😡😡

 • Ali فروردین ۲۴, ۱۴۰۱

  یعنی چی یعنی من که حقوقم قانون کاره هم نصف این مبلغ رو هم نمیتونم بدم تازه اگر هیچی نخورم مسخره کردن ملتو بقران پس زمان ثبت نام غلط اضافه کردید گفتید بیست ساله زمان بازپرداخته