پرواز تام کروز با جنگنده F-18 واقعی در پشت صحنه فیلم «تاپ گان: ماوریک» + ویدیو

پرواز تام کروز با جنگنده F-18 واقعی در پشت صحنه فیلم «تاپ گان: ماوریک» + ویدیو

تام کروز در ویدیوی جدیدی از پشت صحنه فیلم اکشن تازه اش با نام تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) مهارت های خلبانی اش را به رخ کشیده است. بازگشت کروز به نقش پیت «ماوریک» میچل یک دنباله بسیا مورد انتظار به کالت کلاسیک محبوب او در دوران جوانی با نام Top Gun است، فیلمی در مورد اسکادرانی از خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده در برنامه آموزش خلبانان خبره موسوم به TOPGUN. این فیلم که در سال ۱۹۸۷ منتشر شد با نقدهای متفاوتی روبرو گردید، فیلمی به کارگردانی تونی اسکات که بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و پرفروش ترین فیلم سال نیز شد.

پرواز تام کروز با اف-18 واقعی در فیلم تاپ گان: ماوریک Top Gun: Maverick

اکنون تام کروز به دنباله تاپ گان بازگشته و ماوریک اکنون مسئولیت آموزش خلبانان جدید برای ماموریت های ویژه تحت نظر تام «مرد یخی» کازانسکی را بر عهده دارد که نقش وی را وال کیلمر بازی می کند. گلن پاول، لوییس پولمن، جی الیس، دنی رامیرز، گرگ تارزان دیویس و مونیکا باربارو از دیگر بازیگران فیلم تاپ گان: ماوریک هستند که به عنوان خلبانان تحت آموزش در این فیلم حضور داشته و مایلز تلر نیز نقش گروهبان بردلی «روستر» برادشاو، پسر نیک برادشاو را بازی می کند، کسی که در فیلم اورجینال خلبان همراه ماوریک بود و نقشش را آنتونی ادواردز بازی می کرد.

پرواز تام کروز با اف-18 واقعی در فیلم تاپ گان: ماوریک Top Gun: Maverick

این فیلم در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۱۹ منتشر شود اما به دلیل مشکلات در فیلمبرداری هواپیماهای واقعی و در نهایت شیوع کرونا، انتشار آن به سال ۲۰۲۲ موکول شد. اکنون تام کروز ویدیویی از پشت صحنه فیلم Top Gun: Maverick منتشر کرده که پرواز او با یک جت جنگنده واقعی در جریان فیلمبرداری این فیلم را نشان می دهد. با دوربینی که روی کابین جنگنده F/A-18 نصب شده و مستقیماً چهره تام کروز را نشان می دهد، این بازیگر با نیروهای شتاب روبرو می شود پس از آنکه از روی یک منطقه کوهستانی عبور می کند.

پرواز تام کروز با اف-18 واقعی در فیلم تاپ گان: ماوریک Top Gun: Maverick

پرواز تام کروز با اف-18 واقعی در فیلم تاپ گان: ماوریک Top Gun: Maverick

کروز می گوید که او تنها می خواسته در صورتی دنباله ای بر تاپ گان بسازد که داستان خوبی داشته و تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده باشد که بتوان به سادگی بازیگران را در هواپیماهای واقعی قرار داد تا «عمیق تر تجربه یک خلبان جنگنده را درک کنند». به گفته جری بروکهایمر، تهیه کننده تاپ گان: ماوریک، بازیگران فیلم به مدت سه ماه در پایگاه نیروی دریایی ایالات متحده  و طی یک برنامه پرواز که شخصاً توسط تام کروز تهیه شده بود، تحت آموزش های فشرده و سخت قرار گرفتند.

پرواز تام کروز با اف-18 واقعی در فیلم تاپ گان: ماوریک Top Gun: Maverick

بازیگران حتی سوار هواپیماهای واقعی شدند تا حس و حال قدم گذاشتن در کابین یک هواپیمای جنگنده را درک کنند. کروز می خواسته بدلکاری های فیلم تا سر حد ممکن واقعی باشند و گفته است: «اگر قرار است این کار را بکنیم، با هواپیماهای اف ۱۸ پرواز خواهیم کرد». وقتی در نهایت بازیگران در کابین خلبان هواپیماهای F/A-18 Super Hornet قرار گرفتند، نحوه استفاده از دوربین های ویژه ای که برای قرار گرفتن در این فضای بسته و محدود طراحی شده بود را نیز یاد گرفتند. کروز در این باره نیز می گوید: «باید به آن ها فیلمبرداری و نورپردازی را یاد می دادم، از این رو یاد گرفتند که خوب به نظر رسیدن جلوی دوربین چگونه است».

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم برتر کارنامه هنری تام کروز به انتخاب متاکریتیک؛ از Risky Business تا Magnolia

بدلکاری خطرناک جدید تام کروز برای فیلم «ماموریت غیر ممکن ۸»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • حامد اردیبهشت ۷, ۱۴۰۱

    یکی از خطرناکترین جنگندهای آمریکا همین آف هجده هستش..من دوره دیده بانی نیرو هوایی ارتش رو دیدم.خیلی بهمون تاکید کردن در مورد این اف هجده..از این بیشتر حساب میبردن تا اف سیو پنج عمود پرواز ..بنام سی هریر ..میگفتن این فقط مواظب باشین اف هجده دیدین گذارش بدین و دقت کنید اف هجده باشه حتما ک خیلی خطرناکه..روی ناو ها آمریکا حظور داره اف هجده