ثروتمندترین فرد جهان خانه ندارد و شب‌ ها در خانه دوستانش می‌ خوابد

ثروتمندترین فرد جهان خانه ندارد و شب‌ ها در خانه دوستانش می‌ خوابد

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای ویدیویی با کریس اندرسون، رئیس سازمان‌دهندگان کنفرانس TED که دیروز منتشر شد گفت: «من در حاضر حتی جایی برای خودم ندارم و به معنای واقعی کلمه در خانه دوستانم می‌مانم.»

ماسک اضافه کرد اگر به مناطق خلیجی که بیشتر کارهای مهندسی تسلا در آن انجام می‌شود سفر کنم در اتاق‌های خالی خانه دوستانم می‌مانم.»

ماسک که دارایی خالص او ۲۵۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود در پاسخ به صحبت‌های اندرسون مبنی بر اینکه بسیاری از مردم از خط مشی میلیاردرها و نابرابری‌های جهانی ثروت آزرده‌اند این حرف را زد. قانونگذاران ایالات متحده ازجمله سناتور الیزابت وارن نیز از مولتی میلیاردرهایی مثل ماسک که صورتحساب‌های مالیاتی نسبتا پایینی دارند انتقاد کرده‌اند.

ایلان ماسک می‌گوید خانه ای ندارد و در خانه دوستانش می ماند

ماسک که یک جت شخصی دارد به اندرسون گفت: «مطمئنا اگر میلیاردها دلار در سال خرج مصارف شخصی کنم بسیار مشکل‌ساز خواهد بود. اما این‌طور نیست.» او اضافه کرد: «اینطور نیست که مصرف شخصی‌ام بالا باشد. شاید هواپیمایی که دارم یک استثنا باشد، اما اگر از هواپیما استفاده نکنم ساعات کمتری را می‌توانم صرف کار کنم.»

دوستان این میلیاردر در طول سال‌ها بارها در مورد عادات صرفه‌جویانه او اظهار نظر کرده‌اند، اما این اولین بار است که خود ماسک به این موضوع اعتراف می‌کند که یک خانه دائمی ندارد.

در ماه می ۲۰۲۰ او در توییتی اعلام کرد قصد دارد تمام دارایی‌هایش را بفروشد و خانه‌ای نخواهد داشت. در آگوست ۲۰۲۱ گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه ماسک در یک خانه کوچک پیش‌ساخته ۵۰ هزار دلاری زندگی می‌کند که از اسپیس اکس اجاره کرده است.

ایلان ماسک می‌گوید خانه ای ندارد و در خانه دوستانش می ماند

گرایمز، معشوقه سابق ماسک، در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام داد گفت او گاهی زیر خط فقر زندگی می‌کند. گرایمز در این مصاحبه گفت: «تشک رختخوابش سوراخ شده بود اما او از خرید تشک جدید خودداری می‌کرد.»

در سال ۲۰۱۵ لری پیج، از بنیان‌گذاران و مدیرعامل وقت گوگل گفت گاهی وقتی ماسک از سیلیکون ولی بازدید می‌کرد به پیج ایمیل می‌زد و می‌پرسید: «نمی‌دانم امشب کجا بمانم. می‌توانم بیایم آنجا؟»

ایلان ماسک می‌گوید خانه ای ندارد و در خانه دوستانش می ماند

ماسک در ادامه مصاحبه با اندرسون درباره قصد او برای خرید کل سهام توییتر گفت در صورتی که توییتر پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری او را رد کند، یک طرح پشتیبان دارد اما از ارائه جزئیات خودداری کرد. ماسک گفت شاید نتواند این شرکت را تصاحب کند اما از نظر فنی توان پرداخت پول آن را دارد.

اندرسون از ماسک پرسید آیا اظهارنظرهایی که درباره او و سایر میلیاردرها مبنی بر ثروت بیش از حد آنها می‌شود برایش ناراحت‌کننده است؟ ماسک در پاسخ گفت: «در این مقطع، این حرف‌ها آب در هاون کوبیدن است.»

بیشتر بخوانید:

ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲؛ ایلان ماسک جای جف بزوس را در صدر گرفت

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • فففف فروردین ۳۱, ۱۴۰۱

    وقتی ثروتمند ترین آدم دنیاهم باشی باشی اما از ثروتت استفاده نکنی از یک آدم فقیر هم فقیرتر هستی چون حتی فقیر هم از هرچی داره لذت میبره🤣🤣🤣

    • امین اردیبهشت ۱, ۱۴۰۱

      دوستای نظیر امبر هرد