بودجه هر اپیزود از سریال «خاندان اژدها» چقدر است؟

مقایسه با بودجه سریال ارباب حلقه ها

بودجه هر اپیزود از سریال «خاندان اژدها» چقدر است؟

بودجه سریال خاندان اژدها در هر قسمت زیر ۲۰ میلیون دلار است. بنابراین، در پیش درآمد سریال «بازی تاج و تخت» HBO، خاندان اژدها، به دلیل تجربه پیدا کردن گروه، هزینه هر قسمت به طور قابل توجهی کمتر از سایر سریال‌های جدید پرفروش خواهد بود.

سریال House of the Dragon پیش درآمد سریال « بازی تاج و تخت » از شرکت HBO، بودجه بسیار کمتری نسبت به برخی از رقبای بلاک باستر آینده‌اش خواهد داشت.

با این که فصل آخر این حماسه فانتزی بسیاری از طرفداران سریال A Song of Ice and Fire ساخته جورج آر آر مارتین را ناامید کرد، اما انتظارات برای تبدیل House of the Dragon به چیزی بزرگتر زیاد است. این سریال داستان خانواده تارگرین را دنبال می کند که برای نزدیک به سه دهه بر وستروس حکومت کردند، به ویژه در دوره ای که به عنوان رقص اژدها شناخته می شود.

سریال خانه اژدها

از آنجایی که سریال برتر بازی تاج و تخت مربوط به رویدادهایی بود که حدود ۲۰۰ سال پس از جنگ داخلی پیش‌درآمد، مدت‌ها پس از مرگ آخرین اژدهایان اتفاق افتاد، موجودات افسانه‌ای به ندرت تا چند فصل آخر خودشان را بروز دادند.

از سوی دیگر، House of the Dragon حول محور جنگ خونینی می چرخد ​​که در آن جانوران و سواران آنها در خط مقدم حضور دارند. به دلیل CGI استادانه، صحنه ها و ست عظیم شکسپیری، و بازیگران پر ستاره، طراحی تولید احتمالاً یا در مقیاس بزرگتر خواهد یا اگر بزرگتر نباشد – مانند نسخه قبلی است.

رقبای خاندان اژدها کدام سریال‌ها هستند؟

به گزارش Variety، با در نظر گرفتن این موضوع، هزینه هر قسمت فصل اول House of the Dragon کمتر از ۲۰ میلیون دلار است. این رقم کمی بیشتر از بودجه فصل هشتم بازی تاج و تخت برای هر قسمت است که حدود ۱۵ میلیون دلار بود. طبق گزارش خود شرکت تولیدکننده یعنی HBO که هزینه‌ها را فاش کرد، HBO به دلیل تجربه‌اش در مسیریابی در سریال‌های ساخت‌وساز جهانی مانند GoT، Westworld، و His Dark Materials، از مبالغ بسیار کم دوری کرد. آنها گفتند که «تیم می تواند یک سریال باکیفیت را تا حد امکان کارآمد و موثر بسازد.»

سریال خانه اژدها

در مقایسه با بودجه ۴۶۵ میلیون دلاری رقیب آمازون برای فصل یک سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power ، مجموع بودجه نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلاری House of the Dragon عملاً ناچیز است. حتی فصل چهارم Stranger Things نتفلیکس حدود ۳۰ میلیون دلار در هر اپیزود شایعه شده است (اگرچه این رقم تایید نشده است) اما به نظر نمی رسد که تقریباً مقیاسی از چشم انداز، صحنه ها، لباس و تجهیزات را مانند اسپین آف HBO داشته باشد.

از سوی دیگر، CGI شگفت‌انگیز Stranger Things نسبت به House of the Dragons گسترده‌تر و پیچیده‌تر است و می‌تواند نقش قابل توجهی در هزینه‌های بالاتر داشته باشد، و همین امر در مورد The Rings of Power نیز صدق می‌کند.

حالا که صحبت از CGI شد، خوب است بدانید خاندان اژدها بسیار شبیه جانشین متعارفش، حتی ممکن است اژدهای تارگرین زیادی نداشته باشد اگر اینطور نباشد، هزینه‌ها منطقی‌تر می‌شود.

سریال خانه اژدها

توانایی HBO در خلق آسان جهان‌های سینمایی غیرقابل باور و گسترده، احتمالاً عامل مربوطه در پایین نگه‌داشتن هزینه‌ها برای چنین فرنچایزی باشد. شاید تصمیم به عدم نمایش تعداد زیادی اژدها بخشی از این کارایی باشد، یا این که آنها در دور زدن هزینه های تولید فزاینده این قدر خوب عمل می کنند. اما در نهایت پاسخ زمانی آشکارتر خواهد شد که فصل یک خاندان اژدها در تابستان امسال پخش شود.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

۱۰ شخصیت جذاب کتاب های جرج آر آر مارتین که در سریال بازی تاج و تخت به هدر رفتند

۱۰ نکته جالب در مورد فرآیند ساخت سریال «بازی تاج و تخت»

تازه ترین اطلاعات در مورد اسپین آف های سریال بازی تاج و تخت از زبان مدیر ارشد HBO

ساخت مجسمه‌ای فولادین و بسیار بزرگ از اژدهای سریال Game of Thrones + ویدیو

تخم اژدهای ۲.۲۲ میلیون دلاری الهام گرفته شده از سریال بازی تاج و تخت + ویدیو

همه چیز در مورد ۶ سریال اسپین آفی که بر اساس Game Of Thrones ساخته می شوند

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود