کنسل کردن زودهنگام این سریال ها عامل اصلی کاهش بی‌ سابقه مشترکان نتفلیکس است

کنسل کردن زودهنگام این سریال ها عامل اصلی کاهش بی‌ سابقه مشترکان نتفلیکس است

بر اساس تحقیقات جدید نتفلیکس پخش سریال‌های خود را زودتر از همیشه قطع می‌کند و تصور می‌شود این یکی از دلایل اصلی از دست رفتن مشترکان این پلتفرم باشد. داده‌های جدید نشان می‌دهد کمتر از یک برنامه از پنج برنامه نتفلیکس که در سال ۲۰۱۷ شروع شده، به فصل سوم خود رسیده‌اند.

سریال‌های تلویزیونی پرطرفداری نظیر مارکو پولو (Marco Polo)، او ای (The OA) و مجازاتگر (The Punisher) پس از دو فصل توسط این غول امریکایی تولید محتوای دیداری لغو شده و طرفداران عصبانی را مجبور به تهدید کرده که اشتراک خود را در این سرویس لغو می‌کنند؛ زیرا نمی‌خواهند وقت خود را صرف تماشای سریالی کنند که قرار است پخش آن اواسط کار قطع شود.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟

در همین حال، بیش از نیمی از برنامه‌های ریالیتی شوی نتفلیکس و سریال‌هایی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شدند، برای فصل دوم سفارش داده نشده‌اند، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۷ بیش از یک‌سوم و در سال ۲۰۱۶، ۲۸ درصد بوده است.

نتفلیکس تنها در سه ماه ۲۰۰ هزار مشترک خود را از دست داده و به سهامداران این شرکت امریکایی هشدار داده شده که انتظار می‌رود دو میلیون مشترک دیگر تا ماه جولای این پلتفرم را ترک کنند. این اولین بار طی ۱۰ سال گذشته است که تعداد کاربران نتفلیکس با رشد منفی مواجه شده است.

روسای این شرکت می‌گویند افزایش قیمت دوباره اشتراک‌ها در طول یک سال و حمله روسیه به اوکراین که منجر به از دست رفتن ۷۰۰ هزار مشترک این پلتفرم در کشور روسیه شد نیز در این میان نقش مهمی ایفا کرده است.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟
آمار کاربران نتفلیکس

همچنین تصور می‌شود به اشتراک‌گذاری رمز عبور توسط حدود ۱۰۰ میلیون خانوار در سرتاسر جهان که با حساب دوستان یا دیگر اعضای خانواده خود به‌طور رایگان سریال‌های این پلتفرم را تماشا می‌کنند یکی دیگر از عوامل افزایش لغو حساب‌های کاربری نتفلیکس باشد. این موضوع منجر به راه‌اندازی برنامه‌ای آزمایشی برای محدود کردن اشتراک‌گذاری رمز عبور در شیلی، کاستاریکا و پرو شده که در صورت کسب نتیجه موفقیت‌آمیز در کشورهای دیگر نیز اجرایی خواهد شد. روسای این شرکت همچنین در حال بررسی تبدیل این سرویس به یک اشتراک کم‌هزینه‌تر هستند که توسط تبلیغات پشتیبانی می‌شود.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟
قیمت سهام نتفلیکس

نتفلیکس همچنین ادعا کرد بازار اکنون به دلیل افزایش رقابت از سوی دیگر سرویس‌های پخش ازجمله دیزنی پلاس، اپل تی وی و پارامونت اشباع شده است. رشد سریع دیزنی پلاس که در سال‌های اخیر میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کرده، رقابت در بازار پخش را به‌طور چشمگیری افزایش داده است. سرویس‌های دیگر نظیر آمازون پرایم ویدیو که سهمی از بازار پخش فوتبال زنده در بریتانیا را به خود اختصاص داده و اپل تی وی پلاس که با کمدی فوتبالی تد لاسو به موفقیت رسیده نیز در رویگردانی مردم از نتفلیکس نقش داشته‌اند.

علی‌رغم مشکلات اخیر این سرویس پخش، نتفلیکس شاهد موفقیت‌هایی هم بوده است؛ ازجمله با سریال کره ای بازی مرکب (Squid Game) که بینندگانی از سرتاسر جهان را به خود جلب کرد و فصل دوم آن نیز قرار است ساخته شود. اما دیگر برنامه‌های مورد علاقه طرفداران مانند دودمان (Bloodline) و جسیکا جونز (Jessica Jones) بعد از سه فصل لغو شده و بینندگان از این موضوع خسته و ناامید شده‌اند.

سریال های محبوب لغو شده نتفلیکس

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟

مارکوپولو – سریال مارکوپولو که ابتدا مورد اقبال چندانی قرار نگرفته بود پس از مدتی به مجموعه مورد علاقه بینندگان نتفلیکس تبدیل شد. تولید این سریال که پخش آن از سال ۲۰۱۴ آغاز شد و تا سال ۲۰۱۶ ادامه پیدا کرد حدود ۱۴۰ میلیون پوند هزینه داشت، اما علی‌رغم امتیار ۹۴ درصدی تماشاگران پس از دو فصل لغو شد.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟

او ای – سریال درام معمایی The OA با هزینه تولید حدودا ۹۹ میلیون پوند از دسامبر ۲۰۱۶ تا مارس ۲۰۱۹ تنها دو فصل پخش شد و با وجود اینکه تماشاگران منتظر پخش فصل سوم آن بودند، لغو شد.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟

جسیکا جونز – این درام که بر اساس کمیک‌های محبوب مارول ساخته شده هزینه‌ای نزدیک به ۴۰ میلیون پوند برای هر فصل دربرداشت و پس از پخش بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ و پایان سه فصل لغو شد. این سریال بسیار مورد تحسین قرار گرفته و جوایز زیادی دریافت کرده بود.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟

دودمان – فصل اول این سریال در ژانر دلهره‌ آور نقدهای مثبتی از سوی منتقدان و بینندگان دریافت کرد و با هزینه‌ای بین ۱۸۰ تا ۲۲۵ میلیون پوند پس از سه فصل در سال ۲۰۱۷ لغو شد.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟

مجازاتگر – درام جنایی اکشن The Punisher با هزینه تولید ۴۰ میلیون پوند برای هر فصل، با وجود نامزدی در جایزه امی و نقدهای خوب منتقدان در سال ۲۰۱۹ پس از دو فصل لغو شد. مجازاتگر در کنار Jessica Jones دومین اثری است که بر اساس شخصیت‌های دنیای کمیک مارول ساخته شد اما پس از خرید مجوز آثار مارول از سوی دیزنی پلاس، همه این سریال‌ها از نتفلیکس حذف شد.

علت ریزش بی‌ سابقه تعداد مشترکان نتفلیکس چیست؟

نارکوس – درام جنایی محبوب Narcos که بر اساس داستان زندگی واقعی پابلو اسکوبار، سلطان کوکائین جهان ساخته شد، از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ و به مدت سه فصل پخش شد. هزینه تولید هر فصل این سریال ۲۰ میلیون پوند برآورد شد و با وجود اعلام پخش فصل چهارم، نمایش این مجموعه نیز پس از سه فصل لغو شد.

بیشتر بخوانید:

دردسر جدید برای نتفلیکس؛ ۱۰۰ میلیون خانوار پسورد اشتراک خود را به دیگران می دهند

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود