خانه بدون دیواری در یونان که به قیمت ۶/۶ میلیون دلار به فروش گذاشته شد

خانه بدون دیواری در یونان که به قیمت ۶/۶ میلیون دلار به فروش گذاشته شد

یک عمارت مجلل در نوار ساحلی یونان که به شکل پروانه ساخته شده است در حالی به قیمت ۶/۶ میلیون دلار به فروش گذاشته شده که طبقه ی اصلی آن هیچ دیواری ندارد.

این خانه ی باشکوه ۵۰۰ متر مربعی در نوار ساحلی زیبای منطقه ی وولیاگمنی ِ یونان بنا شده است و امکانات مجللی همچون ۴ اتاق خواب، ۴ حمام و دستشویی و یک استخر خانگی دارد.

معماری انحنادار این خانه از بالا به شکل پروانه ای با دو بال است. حتی سوراخ هایی در سقف خانه کار شده تا طرح بال پروانه را تداعی کند.

این عمارت با دریاچه های مصنوعی احاطه شده است و درون آن با انواع مختلفی از گیاهان تزئین شده است که در رنگ سفید ساختمان بسیار به چشم می آیند.

در طبقه ی بالا هیچ دیواری وجود ندارد اما اتاق خواب های مجلل عمارت از اتاق لباس خصوصی، تاج تخت آینه ای و پنجره هایی بزرگ برخوردارند و چیدمانی مینیمالیستی دارند.

اثاثیه ی خانه از طراحی ساده ای برخوردارند و با دقت زیادی چیده شده اند تا باعث شلوغی فضای باز این طبقه نشوند و اثری بهبودبخش در فضا داشته باشند. این چیدمان سبب شده در این طبقه نگاه ها به جای داخل ساختمان، به منظره ی بیرون جلب شود.

نورپردازی ملایم و بنفش رنگ خانه به گونه ای است که گویی این پروانه ی عظیم جان دارد.

در طبقه ی پایین فضایی خصوصی فراهم شده است و در آنجا می توانید بر روی مبل های انحنادار استراحت کنید.

از خانه تا مرکز شهر فاصله ی زیادی نیست و در آنجا خوراکی های یونانی یا یک گردش ساحلی انتظارتان را می کشد.

این عمارت در حال حاضر به قیمت ۶/۶۲ میلیون دلار به فروش گذاشته شده است.

یک بنای عجیب و متفاوت دیگر – باریک ترین آسمان خراش دنیا – که در نیویورک ساخته شده هم به تازگی به فروش گذاشته شده است و دیگر برای سکونت و زندگی در آن آماده است.

این آپارتمان مجلل برج استاینوی نام گرفته و تنها ۱۷ متر عرض دارد و سازندگانش مدعی هستند باریک ترین آسمان خراش دنیا است.

۵ طبقه ی اول برج استاینوی به فروشگاه های گران قیمت اختصاص یافت اند. این برج یک استخر ۲۵ متری، اتاق غذاخوری اختصاصی و باشگاه ورزشی دارد.

یک پنتهاوس سه واحدی هم در آخرین طبقه ی برج قرار دارد که به پارک مرکزی معروف نیویورک مشرف است.

در عین حال، در انگلیس یک اتاقک نگهبانی که آن را کوچک ترین خانه ی غیرمتصل این کشور می دانند، به قیمت ۲۷۳ هزار دلار به فروش گذاشته شده است.

این خانه که در زمین های پارک گریمستون در یورکشر شمالی قرار دارد، از بیرون بسیار کوچک به نظر می رسد اما داخل آن ۲۸ متر مربع مساحت دارد.

این خانه از ارزش تاریخی هم برخوردار است و از قرن نوزدهم میلادی بسیاری از فرمانروایان انگلیس از آن دیدن کرده اند. قدیمی ترین اشاره به این خانه در کتابی به نام «روز رستاخیز» است که در سال ۱۰۸۶ میلادی نوشته شده.

منبع: mirror
دیجیاتو
بدون نظر

ورود