مهم‌ترین دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو

مهم‌ترین دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر مدتی است که یخچال ساید بای ساید دوو شما محیط نسبتاً گرمی دارد یا سرد نمی‌کند، باید بدانید که نیازی به نگرانی نیست و ما در ادامه این مطلب راه‌حل را برای شما شرح خواهیم داد. یکی از مشکلات رایج اما گاهاً دردسرساز سرد نکردن یخچال فریزر به‌خصوص یخچال ساید بای ساید دوو است که می‌تواند به‌راحتی قابل حل باشد. این مسئله گاهی باعث فساد مواد غذایی داخل یخچال می‌شود که تحمل آن را بدتر هم می‌کند.

آگاهی از مهم‌ترین دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو می‌تواند به برطرف کردن مشکل و در آینده به جلوگیری از دوباره اتفاق افتادن آن کمک شایانی کند. البته این دلایل می‌توانند علت سرد نکردن یخچال سامسونگ و علت سرد نکردن یخچال ال جی هم باشند، پس اطلاع از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

۸ دلیل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو

دلایل مختلفی می‌توانند به سرد نکردن یخچال ساید بای ساید منجر شوند اما تعدادی از آن‌ها مهم‌تر و رایج‌تر هستند. در هر صورت اکثر این مشکلات راه حلی دارند که با دنبال کردن آن می‌توانید سرما را به یخچال خود بازگردانید. همچنین بهتر است که هر کدام از موارد علت گرم بودن داخل یخچال دوو را در یخچال خود چک کنید تا کارتان راحت‌تر شود. هشت دلیل زیر از مهم‌ترین دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید هستند:

 1. تنظیم نبودن دمای یخچال
 2. خرابی لوله‌های کندانسور
 3. پر بودن بیش از اندازه یخچال نسبت به سایز آن
 4. خراب بودن لاستیک درب یخچال
 5. خراب بودن قطعات داخلی یخچال مثل ترموستات
 6. ایراد در فن‌های یخچال
 7. کمبود گاز
 8. حالت تعطیلات یخچال

البته هر کدام از موارد می‌توانند دایره گسترده‌تری از مشکلات را پوشش دهند. برای مثال در خصوص خراب بودن قطعات داخلی یا ایراد در فن‌ها باید ببینید که مشکل دقیقاً به کدام قطعه یا فن برمی‌گردد. به عبارتی دیگر باید مشکل را ریشه‌یابی کنید، به همین دلیل بهتر است برای حل آن از خدمات متخصصین تعمیر ساید بای ساید دوو کمک بگیرید.

بررسی دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو

مهم‌ترین دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو

آگاهی بیشتر از هر کدام از دلایل اصلی سرد نکردن یخچال ساید بای ساید نه‌تنها به برطرف کردن آن کمک می‌کند، بلکه می‌توانید با بهره‌گیری از این اطلاعات روند برطرف کردن ایراد را تسریع کنید.

 • تنظیم نبودن دمای یخچال: خیلی از افراد اطلاع ندارند که در هر فصل خاص دمای یخچال باید تنطیم و تعویض شود. معمولاً در فصل‌های گرم یا تابستانی دمای یخچال باید بر روی یک و دو تنظیم شود در حالی که در فصل‌های سرد یا زمستانی این عدد به سه و چهار تغییر پیدا می‌کند.
 • خرابی لوله‌های کندانسور: در حالت معمولی کندانسور یخچال گرم است، پس در غیر این صورت به احتمال زیاد خرابی کندانسور به سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو منجر شده است. همچنین خرابی کمپرسور باعث می‌شود که روغن وارد کندانسور شود و در نتیجه لوله‌های آن بسته شوند. پس حل این مشکل نسبت به بعضی از موارد فنی‌تر خواهد بود.
 • پر بودن بیش از اندازه یخچال: وجود مواد غذایی زیاد در یخچال یا به عبارتی پر بودن بیش از اندازه باعث می‌شود که هوا به‌خوبی در یخچال جریان پیدا نکند.
 • خراب بودن لاستیک درب یخچال: عادت اشتباه باز و بسته کردن درب یخچال یا کمک گرفتن از لاستیک برای انجام این کار در انتها خراب شدن لاستیک درب را به دنبال دارد. پس از این طریق سرمای داخل یخچال خارج می‌شود و با گرما جایگزین می‌گردد. در نتیجه به استفاده از دستگیره یخچال عادت کنید یا اگر خراب شده است به تعویض آن اقدام نمایید.
 • خراب بودن قطعات یخچال: اگر هر کدام از قطعات شامل اواپراتور، سنسور، ترمودیسک، المنت، فن دیفراست، ترموفیوز و ترموستات دچار مشکل شوند، یخچال ساید بای ساید دوو شما سرد نخواهد کرد. برای مثال یکی از رایج‌ترین مسائل سوراخ شدن اواپراتور است. همچنین معمولاً تعویض یا تعمیر این قطعات هم کاری فنی و تخصصی است.
 • ایراد در فن‌های یخچال: اگر هر کدام از انواع فن‌های یخچال از جمله فن فریزر، فن یخچال، فن کندانسور و فن کمپرسور خراب شوند نتایج آن به احتمال زیاد گرم بودن داخل یخچال و ایجاد آلودگی صوتی خواهند بود. البته جایی برای نگرانی نیست چون می‌توانید به‌راحتی با خدماتی عالی آن‌ها را تعمیر یا تعویض کنید.
 • کمبود گاز: یکی از دیگر دلایل مهم سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو کمبود گاز در آن است. همچنین این مسئله که باعث کار کردن مداوم کمپرسور می‌شود، می‌تواند سوختن و خرابی آن را هم به دنبال آورد. در نتیجه در اسرع وقت تعمیر یا تعویض را انجام دهید تا هزینه‌های بیشتری به وجود نیایند.
 • حالت تعطیلات یخچال: یکی از حالت‌هایی که در بعضی از یخچال‌ها وجود دارد حالت vacation یا همان حالت تعطیلات است که روشن بودن آن سرمای درون یخچال را کاهش می‌دهد. این مسئله می‌تواند یکی از ساده‌ترین دلایلی باشد که به‌آسانی حل می‌شود.

علاوه بر این موارد بهتر است که از قرار گرفتن یخچال در جای صحیح هم مطمئن شوید. هر کدام از این مشکلات قابل حل هستند و می‌توانید دوباره از دمای مناسب یخچال ساید بای ساید دوو بهره‌مند شوید، تنها به شرطی که از راه‌حل درست استفاده نمایید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. در کل تعمیر لوازم خانگی دوو می تواند بسیار ارزشمند باشد.

مشکلات یخچال فریزر دوو

مهم‌ترین دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو

با وجود اینکه از اصلی‌ترین مشکلات هر نوع یخچال مخصوصاً یخچال ساید بای ساید دوو سرد نکردن است اما مشکلات دیگری هم می‌توانند وجود داشته باشند که پیامد سرد نکردن هستند یا به طور کلی رایج می‌باشند. از رایج‌ترین مشکلات یخچال فریزر دوو موارد زیر هستند:

 • بوی نامطبوع
 • خراب شدن لاستیک یا نوار درب یخچال
 • ایجاد صدای زیاد
 • یخ زدن مواد غذایی
 • خرابی فیلتر آب یخچال دوو
 • مصرف انرژی و برق زیاد
 • برفک و یخ زدن

البته می‌توانید به‌آسانی و بدون دردسر همه این مشکلات را پایان ببخشید و نیازی به نگرانی نخواهد بود.

مدت زمان سرد شدن یخچال

اگر یخچال خود را تازه خریداری کرده‌اید و می‌خواهید  مدت زمان سرد شدن یخچال را بدانید، احتمالاً ۲۴ ساعت برای سرد شدن فضای داخل کافی خواهد بود. اگر پس از گذشت این مدت هنوز داخل یخچال گرم بود یا به عبارتی سرد نشد، بهتر است در صورت نداشتن گارانتی یا ضمانت نامه از خدمات تعمیرات تخصصی استفاده نمایید.

چگونه مشکل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو را برطرف کنیم؟

برخی از دلایل فنی سرد نکردن یخچال ساید بای ساید دوو مثل خرابی قطعات آن می‌توانند کمی پرهزینه باشند. از طرفی دیگر هم پیدا نکردن قطعات جایگزین اورجینال گاهی باعث تکرار شدن این مشکلات می‌شوند اما با این حال مجموعه تعمیر تخصصی باماتعمیرات با هزینه‌های کاملاً منصفانه و بهره‌گیری از بیش از یک دهه تجربه، در صورت عدم امکان تعمیر، قطعات اورجینال و اصلی را برای شما تهیه می‌کند. پس مشخص است که در این مرکز اولویت تعمیر قطعات و پس از آن تعویض می‌باشد. البته لازم به ذکر است که در صورت تمایل می‌توانید قطعات را خودتان تهیه نمایید.

مجموعه باماتعمیرات به عنوان نمایندگی دوو در تهران برای تمامی خدمات خود مانند تعمیر ساید بای ساید دوو، گارانتی و ضمانت نامه ارائه می‌دهد تا جایی برای نگرانی باقی نماند. این مرکز برای برطرف کردن ایراد ساید بای ساید شما در سریع‌ترین زمان ممکن بهترین تکنسین متخصص را اعزام خواهد کرد. همچنین اگر در دیگر لوازم خانگی دوو مانند ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی دوو نیز ایرادی مشاهده کردید، می‌توانید برای بهره مندی از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی دوو به این صفحه مراجعه کنید.

در ضمن مجموعه مجرب باماتعمیرات بهترین مشاوره‌ها را به‌صورت رایگان و ۲۴ ساعته در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید سؤالات و مشکلات خود را مطرح کنید. کافیست به‌آسانی سفارش خود را به صورت آنلاین در وب سایت باماتعمیرات ثبت نمایید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود