سلبریتی هایی که نام فرزندشان معنا و داستان خاصی دارد

سلبریتی هایی که نام فرزندشان معنا و داستان خاصی دارد

برخی معتقدند اسمی که روی فرزندتان می گذارید به طور کلی روی شخصیت و زندگی او اثر می گذارد. به همین دلیل بعضی پدر و مادرها دل شان می خواهد اسمی برای فرزند خود انتخاب کنند که هم زیبا باشد، هم معنای خاصی داشته باشد. بعضی پدر و مادرها ابتکار به خرج می دهند و اسم جدیدی اختراع می کنند، مثل شیکاگو (شهر شیکاگو در آمریکا)، وِنزدِی (در انگلیسی به معنای چهارشنبه) یا اَپِل (در انگلیسی به معنای سیب)، که به طور کلی به چیزهایی عادی و معمولی اشاره دارند اما برای خودشان از معنای خاصی برخوردارند.

در ادامه از سلبریتی های هالیوودی ای خواهیم گفت که تصمیم گرفتند اسم خاصی برای فرزند خود انتخاب کنند.

اورلاندو بلوم و کیتی پری: دیزی (Daisy)

کیتی پری و اورلاندو بلوم در سال ۲۰۲۰ صاحب دختری به نام «دیزی» شدند. «دیزی» به معنای گل بابونه است. اما جدا از آن، به گفته ی پری، «دیزی» برای او معنای معصومیت و پاکی می دهد.

هالزی و آلو آیدین: اندر (Ender)

هالزی و شریک زندگی اش، آلو آیدین اسم خاصی برای پسرشان انتخاب کرده اند: «اندر ریدلی». «اندر» نامی ترکی به معنای «بسیار نادر» است. هالزی خبر به دنیا آمدن پسرش را با انتشار عکسی از او در اینستاگرامش داد. او در این پست نوشته بود: «سپاسگزاریم. به خاطر “نادر” ترین و مسرت بخش ترین تولد.»

مندی مور و تیلور گلدسمیت: آگست (August)

با اینکه اسم پسر مندی مور و تیلور گلدسمیت «آگست» (به معنای ماه اوت) است، او اما در ماه ژوئیه به دنیا آمده است. این زوج به این خاطر تصمیم گرفتند نام فرزندشان را «آگست» بگذارند که مور و همسرش گلدسمیت در ماه اوت متوجه شدند قرار است صاحب یک پسر شوند. علاوه بر آن، گلدسمیت هم متولد ماه اوت است و او و همسرش از ابتدا این اسم را دوست داشتند.

گرایمز و ایلان ماسک: X Æ A-۱۲

نشان برتر نامتعارف ترین اسم این فهرست تعلق می گیرد به گرایمز و ایلان ماسک به خاطر انتخاب نام X Æ A-12 برای پسر خود. معنای این اسم هم به اندازه ی تلفظ آن عجیب است. به گفته ی گرایمز، X در ریاضی متغیر مجهول است، Æ املای الفی او از Ai (عشق و/یا هوش مصنوعی) و A-12 مدل اولیه جنگنده ی مورد علاقه ی او و ماسک.

 کیم کارداشیان و کانیه وست: شیکاگو (Chicago)

کیم کارداشیان و همسر سابقش، کانیه وست، به اسم های نامتعارفی که برای فرزندان خود انتخاب کرده اند شهره اند: نورث (North / به معنای شمال)، سینت (Saint / به معنای قدیس) و سام (Psalm / به معنای مناجات). این زوج در سال ۲۰۱۸ صاحب دختری به نام «شیکاگو» شدند. این اسم معنای ویژه ای برای وست دارد. این خواننده ی مشهور با انتخاب این اسم برای دختر خود قصد داشته ادای احترامی به زادگاه و مادر مرحوم خود کند.

بیانسه و جی زی: رومی (Rumi) و سِر کارتر (Sir Carter)

بیانسه و جی زی در سال ۲۰۱۷ صاحب یک دختر و پسر دوقلو به نام های «رومی» و «سِر کارتر» شدند. جی زی در یکی از مصاحبه های خود درباره ی معنای اسم دوقلوهای خود توضیح داد. او گفت: «”سِر” (Sir / به معنای آقا) مثل یک مرد بیرون آمد. حالت خودش این شکلی بود. مثل یک سِر (آقا) بیرون آمد.» دخترشان «رومی» هم نامش را از مولانا، شاعر ایرانی مورد علاقه ی این زوج گرفته است (در زبان انگلیسی به مولانا، «رومی» گفته می شود).

وین دیزل و پالوما ژیمنز: پولین (Pauline)

«پولین»، اسمی که وین دیزل و پالوما ژیمنز روی دخترشان گذاشته اند، معنای خاصی ندارد اما آن ها دلیلی بسیار احساسی برای انتخاب این اسم داشته اند. به گفته ی وین دیزل، این اسم ادای احترامی است به دوست فقید و همبازی او در فیلم های «سریع و خشن»، یعنی پل واکر.

کریستینا آگیلرا و مت راتلر: سامر رین (Summer Rain)

کریستینا آگیلرا و نامزدش مت راتلر، در تابستان سال ۲۰۱۵ صاحب دختری به نام «سامر رین» (به معنای باران تابستانی) شدند. این اسم معنای زیبایی در پس خود دارد. آگیلرا در مصاحبه ای درباره ی علت انتخاب این اسم گفته: «تابستان فصل انتشار گرما و نور است. از طرفی باران همه چیز را می شورد و تر و تازه می کند و حیات دوباره ای می بخشد و اینگونه امکان رشد و شروعی دوباره را فراهم می کند.»

هالی بری و الیویر مارتینز: ماسیو-رابرت (Maceo-Robert)

هالی بری و الیویر مارتینز نام پسرشان را «ماسیو-رابرت» گذاشته اند. «ماسیو» در زبان اسپانیایی به معنای «هدیه خداوند» است (مارتینز از سمت پدر اسپانیایی است). نام پدر مارتینز هم رابرت بود.

دیوید و ویکتوریا بکهام: هارپر سون (Harper Seven)

دیوید و ویکتوریا بکهام برای تنها دخترشان اسمی نامتعارف انتخاب کرده اند: «هارپر سون». به گفته ی دیوید، «هارپر» یک نام انگلیسی قدیمی است که او و همسرش آن را دوست داشتند و همینطور نام نویسنده ی کتاب مورد علاقه ی ویکتوریا، «کشتن مرغ مقلد»، هارپر لی. سون (به معنای عدد هفت) هم نمادی از کمال معنوی است، مثل عجایب هفتگانه ی دنیا یا هفت رنگ رنگین کمان. به علاوه، در بسیاری از فرهنگ ها هفت را عدد شانس می دانند.

جاستین تیمبرلیک و جسیکا بیل: سیلاس راندل (Silas Randall)

جاستین تیمبرلیک و جسیکا بیل در سال ۲۰۰۵ با به دنیا آمدن پسرشان پدر و مادر شدند و اسم نامتعارفی برایش انتخاب کردند: «سیلاس راندل». این اسم معنای خاصی برای این زوج دارد. «سیلا» نام میانی پدر ِ مادر تیمبرلیک بوده. «راندل» هم نام میانی خود او است و به علاوه، در زبان لاتین به معنای «مرد جنگل» است.

روپرت گرینت و جورجیا گروم: ونزدی (Wednesday)

روپرت گرینت و شریک زندگی اش، جورجیا گروم در سال ۲۰۲۰ پدر و مادر شدند و اسم دخترشان را «ونزدی» (به معنای چهارشنبه) گذاشتند. گرینت این اسم را «قدرتمند» دانسته و گفته آن را از فیلم «خانواده آدامز» الهام گرفته اند.

شخصیت ونزدی در این فیلم، دختری عبوس با یک جفت موی بافته شده بود که سرتاپا مشکی می پوشید.

اد شیرن و چری سیبورن: لایرا انتارکتیکا (Lyra Antarctica)

«لایرا انتارکتیکا»، نام دختر اد شیرن و همسرش، چری سیبورن، معنای زیبایی دارد. به گفته ی شیرن، او و همسرش دل شان می خواست اسمی روی فرزندشان بگذارند که آنقدر خاص و منحصر به فرد باشد که جز او کس دیگری این اسم را نداشته باشد. آن ها در نهایت به اسم «لایرا» (به معنای صورت فلکی شلیاق) رسیدند. این زوج اسم «انتارکتیکا» (به معنای قطب جنوب) را هم به این دلیل انتخاب کردند که قبل از باردار شدن سیبورن، از این قاره ی سرد و یخی دیدن کرده بودند.

گوئینت پالترو و کریس مارتین: اپل (Apple)

گوئینت پالترو کریس مارتین دختری به نام «اپل» (به معنای سیب) دارند. این اسم پیشنهاد مارتین بود و همسرش هم از آن بسیار خوشش آمد. پالترو درباره ی نام دخترش گفته: «خیلی دوست داشتنی بود و تصویر دوست داشتنی ای را برایم تداعی کرد. سیب یک میوه ی بسیار شیرین و سلامت بخش است.»

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود