۷ بازیگر سریال «مردگان متحرک» که خاطرات بسیار تلخی از حضور در این سریال دارند

۷ بازیگر سریال «مردگان متحرک» که خاطرات بسیار تلخی از حضور در این سریال دارند

سریال مردگان متحرک یا The Walking Dead یک پدیده فرهنگی واقعی است. طولانی ترین سریال ترسناک برای یازده فصل ادامه داشته و تعداد زیادی بازیگر و شخصیت داشته که از ستارگان مشهوری مانند جفری دین مورگان تا بازیگران جدید و ستاره های آینده داری مانند چندلر ریگز متفاوت بوده اند. اما با تعداد زیادی بازیگر و دوره پخش طولانی این هشدار پیش می آید که شاید همگی از حضور در سریالی چنین طولانی خوشحال نباشند. البته برخی از بازیگران از تصمیمات پشت صحنه ناراضی بوده و برخی دیگر پایان شخصیت شان را دوست نداشتند و دستکم یک بازیگر نیز به طور خاص به خاطر نقشی که داشت، دائماً شرایط ناخوشایندی را تجربه می کرد.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

اگر چه تعداد زیادی از بازیگران با شرایط ساخت سریال The Walking Dead کنار آمده و در مورد خوشحالی شان از حضور در این سریال سخن گفته اند، برخی دیگر نیز دلایل خاص خودشان را برای نارضایتی از حضور در این سریال ترسناک داشته اند. اگر چه سریال مردگان متحرک یکی از محبوب ترین سریال های یک دهه اخیر بوده اما می خواهیم شما را با ۷ بازیگری آشنا کنیم که از بودن در The Walking Dead ناراضی بوده اند.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

۷- لوری هولدن (بازیگر نقش آندرا هریسون)

برای طرفداران کتاب های کمیک The Walking Dead، تغییراتی که در شخصیت آندرا هریسون ایجاد شده بود بسیار بحث برانگیز بودند. آندرا از شخصی که بعد از مرگ خواهرش دچار مشکلات روحی شده بود به یکی از قوی ترین بازماندگان سریال تبدیل شد. طرفداران سریال می گفتند که رشد شخصیتی او قابل قبول بوده و بسیاری انتظار داشتند شخصیت آندرا دارای عمر طولانی بوده و در نهایت رابطه ای با ریک شکل دهد و در کنار او بماند، البته این چیزی بود که در نسخه کمیکی داستان مردگان متحرک اتفاق می افتاد. اما در نسخه سریالی، این فرماندار بود که او را نجات داده و در نهایت رابطه ای عاطفی بین آن ها شکل می گیرد و بدین ترتیب آندرا به سرعت به یکی از منفورترین شخصیت های سریال تبدیل شد. او در نهایت توسط فرماندار کشته می شود، زمانی که در انتهای فصل سوم توسط میلتون که زامبی شده گاز گرفته می شود.

بعدها کارهایی که شخصیت آندرا در کمیک ها کرده بود توسط ساشا و میشون انجام شد. هولدن لوری بعدها فاش کرد حدود ساعت ۱۰ شب قبل از فیلمبرداری سکانس هایی که در آن کشته می شود، گلن ماتزارا، شورانر سابق سریال مردگان متحرک، با او تماس گرفته و سرنوشت شخصیتش را با وی در میان گذاشته است. ظاهراً این اتفاق بدون هیچ هشدار قبلی رخ داده و هولدن لوری قراردادی ۸ ساله برای بازی در این سریال بسته بود. قرار بود آندرا و ریک با هم ازدواج کنند و سوار بر اسب، وودبری را نجات دهند. او همچنین خانه ای در آتلانتا نزدیک محل فیلمبرداری نیز خریداری کرده بود. به همین خاطر بود که هولدن لوری از اتفاقاتی که در سریال برایش رخ داد بسیار ناراحت بوده و شاید این موضوع کاملاً قابل درک باشد.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

۶- استیون یئون (بازیگر نقش گلن ری)

بسیاری از طرفداران سریال مردگان متحرک بعد از اینکه چشم های گلن در اثر ضربه نیگان از جمجمه اش بیرون پریدند، دیگر این سریال را تماشا نکردند. گلن ری که در فصل اول سریال معرفی شد، کسی بود که ریک را اولین بار و زمانی که داخل تانک مخفی شده بود نجات داد و همان کسی بود که به طور غیرمستقیم خانواه گریمز را پس از بیدار شدن ریک از کما دور هم جمع کرد. علیرغم خروجش از سریال در اول فصل هفتم، استیون یئون از اینکه این سریال را ترک می کرد خوشحال بود.

یئون گفته است که دوران حضور او در سریال باعث یک بحران هویت بزرگی برایش شده بود و از زمان ترک سریال نیز از افسردگی خود گفته است. او شخصاً حس می کرد که آنطور که باید به شخصیتش پرداخته نشده و مورد بی مهری شورانرها قرار گرفته است. شاید همین نقص بود که بسیاری از طرفداران سریال بعد از کشته شدن گلن سریال را رها کردند. بعد از اینکه به مدت ۶ سال در سریال حضور داشته و در داستان آن غرق شده بود، یئون تایید کرده که ترک کردن سریال برایش بسیار دردناک بوده اما مدت کوتاهی بعد پدر شده و زندگی جدیدی را در کنار خانواده اش آغاز کرده است. علیرغم اینکه رفتن استیون یئون از داستان سریال مردگان متحرک یکی از بدترین اتفاقات این سریال بود اما خوشحالیم که او اکنون زندگی شادتری دارد.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

۵- جفری دومان (بازیگر نقش دیل هورواث)

شخصیت دیل یکی از معدود شخصیت های سریال مردگان متحرک بود که هیچ کس را نکشت. دیل به عنوان قطب نمای اخلاقی گروه یک پیرمرد جنتلمن بود که مدام با شین و ریک به خاطر اینکه با مزرعه چکار کنند بحث کرده و به طور خاص در مورد سرنوشت شخصیت رندال که زندانی شان بود با آن ها مشاجره داشت. او در نهایت مرگی فجیع را بدست واکری که توسط کارل آزاد شده بود تجربه می کند و توسط داریل کشته می شود تا کمتر زجر بکشد در حالی که می گوید: «متاسفم، برادر». اگر چه شخصیت دیل مدت طولانی تری در کمیک ها زنده می ماند، نقش او در فصول بعدی تا حدود زیادی توسط باب استوکی ایفا می شود، و حتی سرنوشت مشابهی را در دست شکارچی ها تجربه می کند.

اما این بار خود بازیگر بود که می خواست از سریال برود. جفری دومان از دوستان نزدیک فرانک دارابونت خالق اولیه سریال بود و در پروژه های قبلی او مانند The Mist, The Green Mile و فیلم محبوب جهانیانِ The Shawshank Redemption نیز حضور یافته بود. بعد از اینکه فرانک دارابونت به شکلی بحث برانگیز توسط شبکه AMC و در جریان فیلمبرداری فصل دوم سریال اخراج شد، جفری دومان نیز خواستار کشته شدن شخصیتش شده بود زیرا نمی خواست در سریالی باشد که دوست نزدیکش دیگر در آن نقش اصلی را ندارد و این یعنی وفاداری و دوستی. البته بعدها اعلام شد که دومان در لحظات آخر تصمیمش را عوض کرده بود اما دیگر دیر شده بود.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

۴- مایکل روکر (بازیگر نقش مرل دیکسون)

شخصیت مرل دیکسون از آن شخصیت هایی بود که تنفر از او ساده بود اما در فصل سوم به یکی از محبوب ترین شخصیت ها تبدیل شد. شخصیت مرل که تنها برای نسخه سریالی خلق شده بود، برادر بزرگتر داریل بوده و یک شخصیت نژادپرست، ضد زن و بسیار منفور بود. او بسیار بددهن بوده و به سرعت از کوره در می رفت و به خاطر تمام کارهای بدش در همان فصل اول روی سقف ساختمانی در آتلانتان رها شد و در ادامه به یکی از نفرات اصلی گروه فرماندار تبدیل شد. اگر چه او در نهایت برای حفاظت از برادرش علیه رهبر سابق گروهش شورید، روکر فاش کرده که مرگ شخصیتش غیرمنتظره بوده و این موضوع باعث نارضایتی وی شده است.

او می گوید که تنها دو هفته پیش از شروع فیلمبرداری ها متوجه شده که قرار است شخصیت او از سریال حذف شود و در کمال ناباوری حس خوبی نسبت به ترک این شخصیت و سریال داشته است. او از این خوشحال بود که دیگر لازم نیست آن دست فلزی ناخوشایند را بپوشد اما به یکباره فهمید که کارش را از دست داده است. برای بسیاری، کشته شدن شخصیت مایکل روکر در سریال مردگان متحرک غیرمنتظره بود، به خصوص با توجه به جایگاه افسانه ای که این بازیگر داشت، اما روکر از شخصیت خود ناراضی بود زیرا هیچگاه فرصت نیافت رشد شخصیت خود را آنطور که می خواست شاهد باشد.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

۳- تام پین (بازیگر نقش پل «مسیح» روویا)

مرگ شخصیت پل روویا یکی از تاثیرگذارترین و تکان دهنده ترین مرگ ها در سریال مردگان متحرک بود. شخصیت مسیح در فصل ششم معرفی شد و به سرعت یکی از محبوب ترین شخصیت های سریال تبدیل گردید، چه به خاطر ظاهرش و چه مهارت هایش در مبارزه. او مسئول آشنایی الکساندریایی ها با کلونی هیلتاپ بود و در نهایت نقش مهمی در توسعه دنیای مردگان متحرک داشت. همچنین از طریق مرگ او بود که با دنیای ترسناک و ناخوشایند نجوا کنندگان آشنا شدیم اما طرفداران از دیدن مرگ او بسیار ناراحت و شوکه شدند. تام پین اما از شیوه ترک سریال توسط شخصیتش راضی بود و همچنین از شیوه معرفی شدنش در سریال. نکته منفی در مورد او این بود که پین از تمام اتفاقاتی که بین معرفی اش در سریال تا زمان مرگش اتفاق افتاد ناراضی بود.

او حس می کرد که به اندازه کافی به شخصیتش پرداخته نشده و دائماً در پسِ زمینه روایت های اصلی قرار دارد. بدین ترتیب تام از شورانرهای سریال خواست که او را از داستان حذف کنند زیرا امیدوار بود که شخصیتی به نام مسیح کارهای بیشتری در داستان انجام دهد. او از تهیه کنندگان و نویسنده ها خواهش کرد تا کارهای شوکه کننده و هولناک بیشتری انجام دهند اما بی مهری اصلی در مورد شخصیت او این بود که او در مقایسه با شخصیتش در کتاب های کمیک مردگان متحرک بسیار کمتر مورد استفاده قرار گرفت. تام برای این سریال هنرهای رزمی یاد گرفت و هرگز شوآف نمی کرد. او گفته است که از برخی لحظات حضورش در کنار بازیگران و تیم تولید این سریال لذت برده و معرفی به داستان و کشته شدنش در آن برایش کافی بوده است.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

۲- نورمن ریداس (بازیگر نقش داریل دیکسون)

شاید این یکی را کمتر بشود باور کرد. داریل دیکسون شخصیتی بود که با سریال The Walking Dead به شهرتی جهانی رسید، جایگاهی که بسیار غیرمنتظره است زیرا شخصیت داریل تنها برای نسخه سریالی خلق شد پس از آنکه از نورمن ریداس برای ایفای نقش مرل تست بازیگری گرفته شد. به عنوان یکی از معدود شخصیت ها و بازیگران بازمانده گروه اصلی بازیگران سریال، در کنار ملیسا مک براید در نقش کارول، او سال هاست که نقش اصلی سریال مردگان متحرک را بازی می کند. بسیاری از میم ها و جوک های طرفداران از نقش داریل در فصول ابتدایی سریال می آید که مشهورترین آن ها این است که «اگر داریل بمیرد، ما شورش می کنیم». ریداس خودش بارها به علاقه زیادش به سریال گفته است و همچنین از رابطه نزدیکش با بازیگران سریال و به ویژه اندرو لینکلن که بارها به تصویر کشیده شده است.

اما او به طور خاص در یکی از مصاحبه هایش گفته است که از دوران فیلمبرداری بخش اول فصل هفتم سریال دل خوشی ندارد. این بخش از سریال پس از آن بود که داریل توسط نیگان و نجات دهندگان دستگیر شده و در یک سلول به حال خود رها می شود و مجبور می شود ساندویچ هایی که با غذای سگ درست شده بخورد در حالی که یک آهنگ ناخوشایند بارها و بارها برایش تکرار می شود. ریداس گفته است که از دور بودن از دیگر بازیگران سریال متنفر بوده و شکایت خود را مستقیماً نزد اسکات گیمپل شورانر سریال نیز برده است. اما در نهایت با فیلمبرداری این سکانس های ناخوشایند موافقت کرده و سعی کرده شرایط سخت این دوران را برای خودش تسهیل سازد.

7 بازیگری که از بازی در سریال مردگان متحرک راضی نبودند

۱- جاش مک درمیت (بازیگر نقش یوجین پورتر)

با فاصله ای فراوان، کسی که بدترین تجربه را در سریال مردگان متحرک داشت جاش مک درمیت بازیگر نقش یوجین پورتر است. یوجین شخصیتی بود که از همان ابتدا قضاوت های متفاوتی در موردش وجود داشت. او به عنوان یک شخصیت تحصیلکرده اما ترسو معرفی شد که دیگران را به بازی گرفته تا از او مراقبت کنند و به همین خاطر براحتی می شد از او متنفر بود. این نگرش زمانی بدتر هم شد که او ظاهراً به دوستانش خیانت کرد تا برای نیگان گلوله بسازد. این رفتارهای شخصیت یوجین بود که باعث شد مک درمین رگباری از تنفر را از طرفداران سریال دریافت کند و در یک مورد خاص، یکی از طرفداران برای نشان دادن تنفر خود از شخصیت وی، یوجین را با شخصیت جافری در سریال Game of Thrones مقایسه کرده بود.

بدتر اینکه بعد از مدتی مک درمیت پیام های تهدیدآمیز مرگ دریافت کرد. باید گفت که بدون توجه به اینکه شخصیتی تلویزیونی یا سینمایی تا چه اندازه منفور باشد، بسیار نفرت انگیز است که برایش پیام تهدیدآمیز فرستاد. او اولین کسی نیست که در سریال مردگان متحرک چنین تجربه ای را شاهد است زیرا دیگر بازیگران مانند برایتون شاربینو بازیگر نقش لیزی نیز پیام های تهدیدآمیز دریافت کرده بود. اما این پیام ها باعث شد که مک درمیت حساب های خود در شبکه های اجتماعی را حذف کند. او گفته است که اهمیتی نمی دهد طرفداران عاشق یوجین باشند یا او را به چشم شخصیتی منفور نگاه کنند اما هشدار داده که هر کسی او را تهدید کند پلیس را در جریان قرار خواهد داد. با این وجود مک درمیت همچنان در سریال حضور دارد، هر چند هنوز هم حس بدی نسبت به واکنش طرفداران سریال به شخصیت خودش داشته و البته حق هم دارد.

بیشتر بخوانید:

۱۵ شخصیت برتر و محبوب سریال «مردگان متحرک»؛ از نیگان اسمیت تا داریل دیکسون

۱۲ واقعیت جالب در مورد سریال «مردگان متحرک» ؛ از بالاترین دستمزد تا ماجرای دیو باتیستا

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۸ نظر

ورود

 • Mhasadollahi اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۱

  بسیار جالب بود، لطفا بیشتر راجع به واکینگ دد مقاله منتشر کنید، سپاسگزارم

 • Hadi اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۱

  عالی بود مرسی از شما ❤️

 • مهران اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۱

  همه ناراضی بودن که

 • رضا اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۱

  میشون باید ناراضی باشه نه دریل

 • ناشناس اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۱

  گلن و عشقش به مگی حال به هم زن شده بود قشنگ موقع چشمش دراومدن ” مگی پیدات میکنم” نویسنده دل ما رو خوش کرد

 • یدالله جانوری اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۱

  مهران غفوریان واقعن تو این سریال جایه ریک را پر کرده بود

 • سیما اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

  کاش آندرا نمیمرد و به جای میشون توی سریال بود ، من شخصیتش رو دوست داشتم.
  گلن هم اگه نمیمرد خیلی خوب بود

 • Ghazal دی ۱۵, ۱۴۰۱

  دریل و بث❣️