بدن انسان در آینده چه تغییراتی خواهد کرد؟ از بزرگ شدن بینی تا چنگالی شدن دست ها

بدن انسان در آینده چه تغییراتی خواهد کرد؟ از بزرگ شدن بینی تا چنگالی شدن دست ها

سناریوهای مختلفی برای آینده ی انسان مطرح شده است. محققان با استفاده از ابزارهای دیجیتالی به مطالعه ی آثار فناوری بر تکامل بدن انسان می پردازند.

در ادامه به نتایج این تحقیقات خواهیم پرداخت و می خواهیم از تغییرات عجیبی بگوییم که بدن انسان در آینده ی دور دستخوش آن ها خواهد شد.

۱- چشم هایمان از یک پلک دوم برخوردار خواهند شد

حدس محققان این است که با تداوم پیشرفت های تکنولوژیک و ورود فناوری های فوق پیشرفته به زندگی انسان، تغییراتی در بدن ما رخ خواهد داد. گردن درد تنها ثمره ی این پیشرفت ها نخواهد بود و ممکن است چشمان مان از یک پلک دوم هم برخوردار شوند. این پلک دوم مانند یک فیلتر عمل می کند و نور اضافی ابزارهای فناوری را می گیرد.

پلک داخلی چشم ها ممکن است بزرگ تر شود تا جلوی ورود نور آبی، سبز، زرد یا قرمز را بگیرد.

۲- دست هایمان بیشتر شبیه پنجه خواهند شد

پس از سالیان و دوره های متمادی در دست گرفتن گوشی های هوشمند، تا سال ۲۱۰۰ ممکن است دست های انسان شکلی پنجه گونه پیدا کند. شاید اسمش را هم بگذارند «پنجه ی موبایلی».

علاوه بر این، احتمالاً آرنج هایمان دیگر بیشتر از ۹۰ درجه خم نخواهند شد.

۳- دندان هایمان کوچک تر خواهند شد

انسان شناسان احتمال می دهند اندازه ی دندان هایمان در نسل های آتی رو به کاهش رود. دیگر نیازی به داشتن دندان های بزرگ و محکم برای زنده ماندن نیست.

علاوه بر دندان ها، فک مان هم ممکن است آب برود. این تغییر بیشتر شبیه به یک بیماری ناشی از سبک زندگی خواهد بود تا یک تغییر ژنتیکی.

۴- پاهایمان بزرگ تر خواهد شد

تغییرات آب و هوایی ممکن است منجر به بهم چسبیدگی و بزرگ تر شدن انگشتان پاهای انسان شود. اگر سطح آب دریاها بالا بیاید و در یک دنیای آبی زندگی کنیم، ممکن است پاهایمان به این شکل دربیایند.

۵- بینی مان بزرگ تر خواهد شد

اندازه ی بینی مان هم ممکن است در آینده به طور متوسط افزایش پیدا کند. این تغییر ممکن است به گرم شدن هوای سردی که به درون ریه هایمان می کشیم، کمک کند. و این هم نتیجه ی تغییرات آب و هوایی خواهد بود، نه یک تغییر ژنتیکی. این سناریو هم ممکن است در صورت بالا آمدن سطح آب دریاها رخ دهد.

دگرگونی چهره ی انسان در آینده دور

با در نظر گرفتن نظریات مطرح شده توسط محققان، چهره ی انسان در آینده در مجموع به شکلی است که در دو تصویر آخر می بینید. درست است، ما نمی دانیم حتی ۱۰۰ سال دیگر وضعیت آب و هوا چگونه خواهد بود و یا اینکه فناوری و بالا آمدن سطح دریاها عامل اصلی تغییرات بدن انسان خواهند شد یا نه، اما دست کم حالا می دانیم که می توانیم هر چه از دست مان ساخته است انجام دهیم تا جلوی وقوع مشکلات زیست محیطی در آینده را بگیریم.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود