مینو رایولا ایجنت مشهور دنیای فوتبال در سن ۵۴ سالگی درگذشت

مینو رایولا ایجنت مشهور دنیای فوتبال در سن ۵۴ سالگی درگذشت

مینو رایولا (Mino Raiola) ایجنت معروف دنیای فوتبال که ایجنتی برخی از بزرگ ترین ستارگان دنیای فوتبال مانند زلاتان ابراهیموویچ، پل پوگبا و ارلینگ هالند را بر عهده دارد در سن ۵۴ سالگی درگذشت.

بر اساس بیانیه ای که توسط خانواده رایولا در حساب توییتری این ایجنت تاثیرگذار منتشر شده چنین آمده است: «با غمی اندوه خبر درگذشت مهربان ترین و بهترین ایجنت تاریخ فوتبال را اعلام می کنیم. مینو تا لحظه آخر جنگید همانطور که روی میز مذاکره برای دفاع از بازیکنان ما جنگید. مانند همیشه، مینو ما را مفتخر کرد و هرگز این را درک نکرد که به او افتخار می کنیم. مینو زندگی افرادی بسیاری را از طریق کارش تحت تاثیر قرار داده و فصلی جدید در تاریخ فوتبال مدرن نوشت. برای همیشه دلتنگ حضور او خواهیم بود. ماموریت مینو تبدیل کردن فوتبال به مکان بهتری برای بازیکنان بود که با همان اشتیاق همیشگی ادامه خواهد یافت. از همه به خاطر حمایت فراوانی که در این لحظات سخت دریافت کرده ایم تشکر کرده و خواهشنمندیم که به حریم خصوصی خانواده و دوستان در این لحظات اندوه احترام بگذارید».

مینو رایولا ، ایجنت مشهور دنیای فوتبال درگذشت

اکانت توییتری مینو رایولا در ماه ژانویه پستی منتشر کرده و گفته بود که قرار است چکاپ های پزشکی معمول را انجام داده و به دخالت اضطراری پزشکی نیازی نداشته است. تایید مرگ مینو رایولا توسط خانواده وی دو روز پس از آن صورت می گیرد که گزارش های نادرستی در مورد مرگ او منتشر شده بدو. آلبرتو ژانگریلو، رییس بخش بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان سن رافائل در میلان، جایی که رایولا در آن تحت درمان قرار داشت، گفته است: «سیلی از تماس ها از شبه ژورنالیست ها به سمت من سرازیر شده که زندگی مردی که در حال مبارزه با مرگ است را تمام شده می پنداشتند».

مینو رایولا ، ایجنت مشهور دنیای فوتبال درگذشت

مینو رایولا در دهه ۱۹۹۰ میلادی در هلند و ایتالیا به شهرت رسیده و در قراردادهای بازیکنان مشهور دنیای فوتبال در آن دوران مانند دنیس برگکمپ و پاول ندود و انتقال آن ها به سری آ ایتالیا مشارکت داشت. در سال های اخیر نیز رایولا به پل پوگبا کمک کرده بود تا گرانقیمت ترین قرارداد یک فوتبالیست تا آن زمان در دنیای فوتبال را با منچستریونایتد بسته و از یوونتوس به اولدترافود نقل مکان کند. ارزش این قرارداد ۸۹.۳ میلیون پوند اعلام شد که پوگبا را به گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال تا آن زمان تبدیل می کرد، رکوردی که البته بعدها شکسته شد. همچنین مینو رایولا ایجنت ارلینگ هالند بوده و نقش اصلی را در انتقال او از ردبول سالزبورگ به بروسیا دروتموند داشت.

مینو رایولا ، ایجنت مشهور دنیای فوتبال درگذشت

از دیگر بازیکنان مشهور دنیای فوتبال که مینو رایولا ایجنتی آن ها را بر عهده داشته یا تا پیش از مرگ نابهنگامش بر عهده داشت می توان به ماتیاس دلیخت، جیان لوییجی دوناروما، جسی لینگارد، بلیز ماتویدی، هیروینگ لوزانو و ماریو بالوتلی اشاره کرد. مینو رایولا در سال ۱۹۶۷ در ایتالیا به دنیا آمد و یک سال بعد همراه خانواده اش به هلند نقل مکان کرد و به عنوان بازیکن در تیم جوانان اچ اف سی هارلم بازی کرد. اگر چه هیچوقت نتوانست بازیکنی حرفه ای باشد اما رایولا همچنان در فوتبال ماند و تصمیم گرفت ایجنت ورزشی باشد و بعد از مدتی کار برای کمپانی Sports Promotions، تصمیم گرفت برای خودش کار کند و کسب و کار خودش را راه اندازی کرد. بزرگ ترین ترانسفر مستقل او پاول ندود بود که در سال ۱۹۹۶ از اسپارتا پراگ به لاتزیو منتقل شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود