ماجرای ویدئوی پری دریایی کنیایی که شبکه های اجتماعی را پر کرده است + ویدئو

ماجرای ویدئوی پری دریایی کنیایی که شبکه های اجتماعی را پر کرده است + ویدئو

ویدئوهای مختلفی با ادعای پیدا شدن یک پری دریایی واقعی در یک ساحل، تیک تاک و یوتیوب را پر کرده  است. با افزایش گمانه زنی ها درباره ی این ویدئوها، مقامات محلی صحت آن ها را رد کردند.

اوایل ماه آوریل کاربری در تیک تاک ویدئویی با این عنوان منتشر کرد: «پیدا شدن یک پری دریایی واقعی در ساحل مویزنبرگ آفریقای جنوبی». این ویدئو نشان می دهد گروهی از مردم دور یک موجود انسان مانند با یک باله ی دمی بلند که به پایین تنه ی او چسبیده و در حال تکان خوردن است، جمع شده اند.

این ویدئو بیش از ۹/۶ میلیون بازدید داشته و یکی از چندین ویدئویی است  که کاربر مذکور با ادعای نمایش یک پری دریایی واقعی در صفحه ی تیک تاک خود منتشر کرده است.

به گفته ی مراجع رسمی، تاکنون هیچ مدرکی که نشان دهد پری دریایی ها وجود داشته اند یافت نشده است، موجودی که در افسانه ها به شکل نیم انسان و نیم ماهی توصیف شده است.

عمده ی نظرات زیر ویدئو گویای تردید کاربران نسبت به ادعای پری دریایی بودن این موجود است اما برای بسیاری هم این سؤال پیش آمده که موجود داخل ویدئو دقیقاً چیست. برخی حدس زده اند این موجود درواقع یک ماهی بزرگ باشد که نیمی از بدن کودک را بلعیده است. برخی هم گفته اند احتمالاً چند نخ به بخش ماهی مانند متصل شده که آن را تکان می دهد.

بعضی کاربران هم معتقدند به احتمال زیاد این ویدئو به صورت دیجیتالی با متصل کردن بدن یک ماهی به بدن یک کودک ساخته شده است.

بخش خبری شبکه ITV انگلیس هم پس از آنالیز این ویدئو اعلام کرد با توجه به اینکه هیچ مدرک علمی محکمی مبنی بر وجود پری دریایی ها وجود ندارد و صحت این ویدئو نیز مورد بحث است، بعید است که موجود داخل ویدئو یک پری دریایی واقعی باشد.

انتشار ویدئوهای دیگری از این پری دریایی، مسئولان را به رد این ادعا واداشت

یک روز بعد از انتشار ویدئوی اول، ویدئوهای دیگری نیز از این پری دریایی در تیک تاک و یوتیوب منتشر شد، اما این بار در توضیح آن عنوان شده بود که این تصاویر در یکی از شهرهای کنیا به نام اوکاندا ضبط شده است. این ویدئوها هم در مجموع میلیون ها بازدید داشته است.

صاحبان حساب های کاربری ای که این ویدئوها در آن ها منتشر شده، نه ویدئوی دیگری منتشر کرده اند و نه روشن کرده اند که فیلمبردار ویدئوها خودشان بوده اند یا خیر.

با این حال رسانه ها و مقامات کنیا ویدئوهای منتشر شده را «دروغ» خوانده اند و خبر پیدا شدن یک پری دریایی در شهر اوکاندا را ساختگی عنوان کرده اند.

اداره پلیس منطقه مویزنبرگ نیز اعلام کرده که در ماه های اخیر هیچ گزارشی درباره ی پیدا شدن یک پری دریایی در ساحل یا بلعیده شدن یک کودک توسط یک ماهی دریافت نکرده است.

این موضوع البته جدید نیست و از گذشته گزارش هایی درباره ی مشاهده ی پری دریایی وجود داشته است. موجودات افسانه ای در فرهنگ عامه همواره از جذابیت زیادی برخوردار بوده اند و بارها در فیلم ها و سریال ها به تصویر کشیده شده اند. در سال ۲۰۱۲ یک برنامه تخیلی مستندگونه از شبکه های Animal Planet و Discovery Channel پخش شد که انتقاداتی را به دنبال داشت چرا که باعث شده بود برخی تصور کنند این مستند واقعی است.

در سال های اخیر نیز ویدئوهای زیادی با ادعای نمایش پری دریایی های واقعی در فضای مجازی منتشر شده که گاهی بسیار فراگیر شده اند و میلیون ها بازدید و هزاران کامنت دریافت کرده اند.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود