ایلان ماسک: «پوتین، ثروتمندترین فرد جهان است»

ایلان ماسک: «پوتین، ثروتمندترین فرد جهان است»

ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان و کارهای عجیب و غریبش- از خریدهای جنجالی تا اظهار نظرهای خبر سازش- تقریبا هر روز خبری از فعالیت ها یا حرف های ایلان ماست در سراسر جهان موضوع گفتگو می شود.

آیا پوتین ثروتمند تر از ایلان ماسک است؟

این بار او، لقب ثروتمندترین مرد جهان را متعلق به چهره دیگری که می توان گفت به اندازه او خبرساز است، ولادمیر پوتین، می داند. او که در اواخر سال ۲۰۲۱ با پشت سر گذاشتن جف بزوس، مالک آمازون لقب ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد، معتقد است که در حقیقت ولادمیر پوتین ثروتمندترین مرد جهان است.

آیا پوتین ثروتمند تر از ایلان ماسک است؟

آخرین تخمین ها درباره ثروت ایلان ماسک که مدیرعامل شرکت تسلا، اسپیس ایکس، بورینگ و سازنده خودروهای الکتریکیاست، به ارزشی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد دلار می رسد، در مصاحبه اخیرش فاش کرد که فکر می کند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در واقع ثروتمندتر است. او در مصاحبه اخیرش می گوید:

« من فکر می کنم پوتین به طور قابل توجهی از من ثروتمندتر است.»

آیا پوتین ثروتمند تر از ایلان ماسک است؟

ایلان ماسک پس از آغاز جنگ اکران و روسیه درباره سیاست های پوتین اظهار نظرهای بسیاری کرده است و استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک (Starlink) برای اولین بار در اکراین از اقدامات او در مقابل پوتین بود. او معتقد است که نمی توانیم به پوتین اجازه دهیم اوکراین را تصاحب کند.

آیا پوتین ثروتمند تر از ایلان ماسک است؟

تعیین ارزش خالص سرمایه پوتین سخت است، اما با در نظر گرفتن تمام دارایی های او، ممکن است ماسک درست گفته باشد. اما تعیین کل دارایی خالص پوتین کار آسانی نیست. اولین گزارش ها از ثروت هنگفت پوتین به سال ۲۰۱۸ بازمی گردد، و گمانه زنی ها مبنی بر این که او ثروتمندترین مرد جهان است از آن زمان آغاز شد. طبق گزارش کرملین، رئیس جمهور روسیه سالانه حدود ۱۳۳,۰۰۰ دلار درآمد دارد. اما این ارقام، با سبک زندگی پوتین مطابقت ندارد. استانیسلاو بلکوفسکی، مشاور سابق دولت روسیه، ثروت او را ۷۰ میلیارد دلار تخمین زده است.

آیا پوتین ثروتمند تر از ایلان ماسک است؟

بیل برودر، یک کارشناس اقتصادی و منتقد پوتین، به سنای آمریکا اعلام کرده است، دارایی خالص او که به شکل غیر قانونی به دست آمده، بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار است. علاوه بر این، رئیس جمهور روسیه یک قصر ۱.۴ میلیارد دلاری در دریای سیاه و یک آپارتمان ۴ میلیون دلاری در موناکو هم دارد.

آیا پوتین ثروتمند تر از ایلان ماسک است؟
قصر ولادمیر پوتین

در نهایت، تا زمانی که پوتین ثروت خالص خود را فاش نکند، مشخص نخواهد شد که واقعاً ثروتمندترین مرد جهان کیست. همه چیز شبیه فیلم های قهرمان محور شده و ظاهرا ایلان ماسک در این رقابت بین قدرت مندترین ها و ثروت مندترین ها سعی دارد قهرمان خیر باشد و پوتین را در مقابل خود در جبهه شر قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

ولادیمیر پوتین چقدر ثروت دارد و چرا تحریم های غرب روی او بی اثر است؟

چگونه ثروت ایلان ماسک ناگهان سر به فلک کشید؟

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود