افشاگری های عجیب وزیر دفاع سابق ایالات متحده علیه دونالد ترامپ در کتاب تازه اش

افشاگری های عجیب وزیر دفاع سابق ایالات متحده علیه دونالد ترامپ در کتاب تازه اش

وزیر دفاع اسبق آمریکا، مارک اسپر، در کتابش که به زودی منتشر خواهد شد، ادعا کرده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، پیشنهاد شلیک به پاهای معترضان به مرگ جرج فلوید و شلیک موشک به مکزیک را برای از بین بردن آزمایشگاه های مواد مخدر داده است. کتاب او با نام «سوگند مقدس: خاطرات یک وزیر دفاع در زمان‌های بحرانی»، به زودی منتشر می‌شود و برخی از جزئیات آن، توسط رسانه‌هایی که نسخه‌های اولیه را به دست آورده‌اند منتشر شده است.

حقایق شلیک به معترضان و پرتاپ موشک توسط ترامپ

اسپر در کتاب خود می گوید که در جریان اعتراضات به مرگ جورج فلوید در تابستان ۲۰۲۰، ترامپ پرسید که آیا می توان به پای اعتراض کنندگان در اطراف کاخ سفید شلیک کرد یا نه. وزیر دفاع سابق آمریکا نوشت که شلیک نکردن به معترضان تصمیم سختی نبود. اما او باید راهی پیدا می‌کرد که ترامپ را بدون ایجاد آشفتگی‌ها کنترل کند.

حقایق شلیک به معترضان و پرتاپ موشک توسط ترامپ

او همچنین مدعی شد که در جریان اعتراضات مردم به مرگ جورج فلوید، وقتی ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، توضیح داد که اختیار فرماندهی اعضای گارد ملی را ندارد تا در مقابل مردم قرارشان دهند، ترامپ به او گفت بازنده.  وزیر دفاع سابق آمریکا در ادامه می گوید که او حتی به معاون رئیس‌جمهور، مایک پنس هم توهین کرد.

حقایق شلیک به معترضان و پرتاپ موشک توسط ترامپ

اسپر مدعی شد که ترامپ دو بار از او درباره امکان پرتاب موشک به مکزیک برای ویران کردن آزمایشگاه‌های مواد مخدر سوال کرده است. ترامپ در تابستان ۲۰۲۰ گفته بود که می خواهد فقط چند موشک پاتریوت شلیک کنند و آزمایشگاه‌ها را بی‌صدا منهدم کنند. ترامپ می خواست بعد از پرتاپ موشک ها مسئولیت شلیک ها را نپذیرد و آن را انکار کند.

حقایق شلیک به معترضان و پرتاپ موشک توسط ترامپ

اسپر همچنین گفت که استفن میلر، مشاور ارشد کاخ سفید در اکتبر ۲۰۱۹ پیشنهاد کرد که سر ابوبکر البغدادی، رهبر کشته شده داعش را گرفته، آن را در خون خوک آغشته کرده و به عنوان هشداری برای سایر تروریست‌ها در رژه ای به نمایش بگذارند. اسپر می گوید که به میلر گفته است، این کار جنایت جنگی به حساب می آید. اما میلر این صحبت ها را رد کرده و گفته است که اسپر یک احمق است.

بیشتر بخوانید:

روایت دونالد ترامپ از نحوه برخورد کیم جونگ اون با مشاورانش!

ثروت واقعی دونالد ترامپ چقدر است؟

منبع: news week
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود