جت مافوق صوت فیلم «تاپ گان: ماوریک» یک هواپیمای فوق سری واقعی است

جت مافوق صوت فیلم «تاپ گان: ماوریک» یک هواپیمای فوق سری واقعی است

جت مافوق صوتی که در فیلم جدید اسلحه برتر (Top Gun) به خلبانی تام کروز استفاده شد توسط کارخانه افسانه‌ای اسکانک ورکس (Skunk Works) ساخته شده و می‌تواند یک هواپیمای فوق سری واقعی باشد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده جت مافوق صوتی که در فیلم جدید Top Gun به تصویر کشیده شده توسط سازندگان برنامه‌های توسعه پیشرفته لاکهید مارتین با نام مستعار اسکانک ورکس ساخته شده و ممکن است یک جت رادارگریز فوق سری باشد.

ساخت جت مافوق صوت فیلم «تاپ گان: ماوریک» توسط سازنده اولین هواپیمای جاسوسی امریکا

جیمز تایکلت، مدیرعامل شرکت لاکهید مارتین تایید کرد که اسکانک ورکس، بازوی توسعه مخفی این شرکت، با تهیه‌کنندگان فیلم تاپ گان: ماوریک که قرار است به زودی اکران شود همکاری کرده است. سازندگان به ساخت طرحی برای جت داستانی مافوق صوت Darkstar که به نظر می‌رسد بر اساس نماپردازی‌های جت مافوق صوت SR-72 ساخته شده باشد کمک کرده‌اند.

تایکلت در پستی در لینکدین گفت اعضای تیم اسکانک ورکس با تولیدکنندگان تاپ گان همکاری کردند تا فناوری پیشرفته آینده را به صفحه نمایش بزرگ بیاورند و از آن به عنوان پروژه‌ای مهم و حیاتی در پروازهای مافوق صوت یاد کرد.

ساخت جت مافوق صوت فیلم «تاپ گان: ماوریک» توسط سازنده اولین هواپیمای جاسوسی امریکا

جان نیلسون، مدیر اجرایی لاکهید مارتین نیز در توییتی که ماه آوریل منتشر کرده بود نوشت جت دارک استار می‌تواند فرازی پنهانی از SR-72 باشد. SR-72 در حال حاضر توسط لاکهید مارتین در کالیفرنیا در حال توسعه است و بر اساس داده‌های وب‌سایت این شرکت، این هواپیما اوایل سال ۲۰۳۰ اجرایی خواهد شد. SR-72 جانشین SR-71 است که در سال ۱۹۷۶ با پرواز از نیویورک به لندن در کمتر از دو ساعت رکورد‌های سرعت را شکست.

ساخت جت مافوق صوت فیلم «تاپ گان: ماوریک» توسط سازنده اولین هواپیمای جاسوسی امریکا

Skunk Works برای کارهای مخفیانه‌اش شناخته شده است. این شرکت اولین هواپیمای جاسوسی ایالات متحده و همچنین Blackbird را ساخت و بعدا جت رادارگریز را ایجاد کرد.

برد لیلند، مدیر برنامه جت مافوق صوت لاکهید مارتین نوشت این هواپیما طوری طراحی شده که در کمتر از یک ساعت می‌تواند به هر نقطه‌ای از سرتاسر یک قاره اصابت کند و سرعتی شش برابر سرعت صوت دارد. انتظار می‌رود این جت تقریبا به اندازه یک F-22 باشد و از یک موتور سیکل ترکیبی در مقیاس کامل استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

پرواز تام کروز با جنگنده F-18 واقعی در پشت صحنه فیلم «تاپ گان: ماوریک» + ویدیو

میسا ماتسوشیما: اولین زن ژاپنی خلبان جنگنده از فیلم «تاپ گان» الهام گرفته است

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • Biotechnologist اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۱

    این سرعت شتابی که ایجاد می‌کنه کشنده هستش فضا نوردها علت زنده موندنشون زمان کم شتاب گرفتن و حرکت ساده فضاپیمای ۶ماخ یکم تخیلی هستش برای یک هواپیما

    • Cares اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

      نه چون تو اولین بار است که اسم همچین فناوری پیشرفته شنیده میکی علمی تخیلی است اما واقعیت دارد و تا سال ۲۰۳۰ به ساخت و توسعه خیلی بالا می‌رسد