جادوگری طبیعت: درخت توت عجیبی که از آن مانند چشمه آب فوران می کند + ویدیو

جادوگری طبیعت: درخت توت عجیبی که از آن مانند چشمه آب فوران می کند + ویدیو

از یک درخت توت اروپایی در مونته نگرو آب فوران می کند. آیا این یک جادو یا طلسم است یا منطقی برای آن وجود دارد؟ در این مطلب روزیاتو، علم نهفته در ورای آن را آشکار می کنیم.

جادو پدیده ای است که نمی توان آن را از طریق عقل توضیح داد. و همه ما می دانیم که طبیعت بهترین جادوگر است. باز هم طبیعت با یک منظره بسیار عجیب، کاربران اینترنت را در شبکه های اجتماعی شگفت زده کرده است و یکی از ترفندهای خود را نشان داد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، یک درخت توت در مونته نگرو، در جنوب شرق اروپا، در حال فوران آب دیده می شود، درست انگار شیری در تنه آن نصب شده باشد. این مشاهده باعث سردرگمی کاربران شبکه های اجتماعی شده است که چگونه ممکن است از یک درخت آب بیرون بزند!؟

البته، این اولین بار نیست که قطعه درختی از درختان توت مونته نگرو آب به بیرون فوران می کنند.

این ماجرا دیگر به یک چیز سالانه تبدیل شده است. هر سال، به مدت یک یا دو روز، پوست درختان اجازه می دهد آب از میان آنها عبور کند. ویدیوی این لحظه را تماشا کنید:

 

دلیل علمی فوران آب از درخت توت

تصاویری که در ویدیو مشاهده کردید مربوط به روستایی به نام دینوسا در پودگوریتسا، پایتخت مونته نگرو است. حالا بیایید از طریق یک منظره علمی به آن نگاه کنیم تا بدانیم در واقع چه چیزی پشت این فرآیند مرموز نهفته است.

این روستا در پودگوریتسا دارای نهرهای متعدد آب است. این نهرها توسط یک چشمه پرورش می یابند. بهار، زمانی که برف ها آب می شوند یا محل بارندگی شدیدی را تجربه می کند، سرریز می شود. بخشی از چشمه نیز از زیر درختان توت جاری است. در نتیجه، وقتی سرریز اتفاق می‌افتد، فشار زیاد منجر به بالا آمدن آب از زیر درخت و به داخل حفره‌های درخت می‌شود.

حفره های درخت به عنوان دریچه ای برای آب چشمه عمل می کند تا سرریز را متعادل کرده و فشار را کاهش دهد. این پدیده شگفت‌ انگیز، اگرچه سالانه است، اما یک منظره نادر است که فقط برای یک یا دو روز اتفاق می‌افتد.

چنین پدیده هایی در درختان دیگر نیز مشاهده شده است. به عنوان مثال، این درخت به نظر می رسد که در حال بریده شدن و خونریزی است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

ساخت «دیوار سبز بزرگ» در صحرای آفریقا؛ هشتمین عجایب با میلیون‌ها هکتار وسعت

گشتی در «سرزمین عجایب»؛ هتل زیرزمینی جدید چین که درون یک معدن ساخته شده

مغز راننده‌های تاکسی با بقیه مردم فرق دارد؛ با عجایب شگفت‌انگیز مغز آشنا شوید

با عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید؛ از شهری در عمق ۸۵ متری زمین تا پناهگاهی برای آخرالزمان

با عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید؛ از زیستگاه کرم های شب‌تاب تا دخمه اسکلت‌های رم

گشتی در میان عجایب هفتگانه جهان؛ حیرت انگیزترین دست ساخته های بشر

منبع: news18
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • حسام اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

  ساختگی بود از یه درخت خشک شده به عنوان آب نما استفاده کردند و مردمشان را سرکار گذاشتند که یا احتمالا منبع درآمدی باشه یا اینکه کاری کنند که مردمانشون یکم برن تو فاز جادو یا طلسم یا عرفان ….. نمیدونم یه همچین چیزایی

 • سورنا۱۲۷ اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

  خیلی جالبه

 • ناشناس اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

  اول مطلب رو کامل بخون بعد نظر بده🤫

 • پوریا اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

  منطقی بود تازه درختم خشک نبود اگه توجه کنی همه ی درختا برگاشون ریخته احتمالا زمستانه

 • مجید خرداد ۴, ۱۴۰۱

  بخاطر اینکه اونجامسلمان نیستن خدادنیارو واسشون بهشت پرنعمت کرده درعوض اون دنیا میرن جهنم ولی واسه ماملت ایران دقیقا برعکسه طبق گفته آخوندا البته آقازاده‌ها رفتن اونور که بهشت دنیارو تجربه کنن بیان واسه ماتعریف کنن بدونیم اون دنیا چجوری رفتارکنیم