ناسا به امید جلب توجه بیگانگان تصاویر برهنه انسان به فضا ارسال می کند

ناسا به امید جلب توجه بیگانگان تصاویر برهنه انسان به فضا ارسال می کند

دانشمندان ناسا (NASA) قصد دارند تصاویری از انسان های برهنه را به فضا بفرستند تا بیگانگان را به سمت ما جذب کنند. این تصاویر  شامل دعوتی برای پاسخ به آن پیام خواهند بود. خوشبختانه، بیگانگان فرضی نباید از برهنگی های خیلی شوکه شوند. این عکس ها عکس های گرافیکی از انسان های برهنه نیستند، بلکه نقاشی یک مرد و یک زن برهنه در کنار تصویری از DNA انسان هستند. زن و مرد برای اینکه جذاب تر به نظر برسند دست تکان می دهند.

ارسال تصاویر انسان های برهنه به فضا در سال 2022

دانشمندان ناسا این تصویر را در مطالعه ای مطرح کردند که بخشی از پروژه ای به نام «فانوس دریایی در کهکشان» (BITG) است. هدف اصلی پروژه BITG ارسال پیام به تمدن‌های بیگانه است. دانشمندان بر این باورند که تصویر پیکسلی یک مرد و زن برهنه در حال تکان داد دست می‌تواند به ما در برقراری تماس با موجودات دیگر کمک کند.در کنار پیکرهای برهنه و تصویر DNA، دانشمندان سعی کرده اند گرانش را نیز به تصویر بکشند. همه اینها به یک پیام باینری به روز شده تبدیل می شود که می تواند به فضا ارسال شود. دانشمندان بر این باورند که پیام کدگذاری شده باینری به احتمال زیاد توسط بیگانگان قابل درک است.

ارسال تصاویر انسان های برهنه به فضا در سال 2022

آنها در مطالعه خود توضیح می دهند که اگرچه مفهوم ریاضیات از نظر انسانی به طور بالقوه برای هوش فرازمینی غیرقابل تشخیص است، اما مفهوم دودویی احتمالاً در هوش جهانی یکسان است. دودویی ساده ترین شکل ریاضیات است، زیرا فقط دو حالت متضاد را شامل می شود: صفر و یک، بله یا نه، سیاه یا سفید، جرم یا فضای خالی.

ارسال تصاویر انسان های برهنه به فضا در سال 2022

پیام پیشنهادی شامل مفاهیم اساسی ریاضی و فیزیکی برای ایجاد یک وسیله ارتباطی جهانی است که به دنبال آن اطلاعاتی در مورد ترکیب بیوشیمیایی حیات روی زمین، موقعیت زمان بندی شده منظومه شمسی در کهکشان راه شیری نسبت به خوشه های کروی شناخته شده به همراه تصاویر دیجیتالی منظومه شمسی و سطح زمین است.

ارسال تصاویر انسان های برهنه به فضا در سال 2022

ارسال تصاویر انسان های برهنه به فضا جدید نیست. پلاک های پایونیر که در مأموریت های پایونیر ۱۰در ۱۹۷۲ و پایونیر۱۱ در ۱۹۷۳ به فضا فرستاده شد، نقاشی هایی از انسان های برهنه را نشان می داد. این پلاک ها به آنتن هایی متصل شده اند که تا به امروز همچنان از زمین دور می شوند. کاوشگر پایونیر ۱۰ آخرین سیگنال خود را در ژانویه ۲۰۰۳ از فاصله ۷.۶ میلیارد مایلی ( ۱۲.۲ میلیارد کیلومتر) فراتر از محدوده منظومه شمسی به زمین فرستاد.

بیشتر بخوانید:

یاسمین مقبلی کیست و چه ماموریتی در ناسا دارد؟

ستاره شناسان برای اولین بار کشف کردند که چه چیزی درون سیاه چاله است

منبع: The Sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • 👀 اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

  پیام فرستادن که بیان بوخورنمون ؟😢

 • امیر اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

  پشمام! ناسا هم رفت توی کار هرزه نگاری؟ دمشون گرم. حالا فقط کافیه توی سایتشون چند تا فیلم مستهجن بذارن و توی ساختمان هاشون روسپی خانه راه بندازند…

  • Hamed اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱

   خواندن نظرات امثال شما حس خیلی بدی به آدم میده
   کاش از این ذهنیت دربیاید و متعادل بشید. کسی قرار نیست روسپی خانه راه بندازه 🙁

 • رضا اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱

  یعنی دیگه برای جذب آدم فضایی‌ها هم باید نود بفرستیم 😂

 • حسین تیر ۲۱, ۱۴۰۱

  باید دید کی این ایده رو داده، لختش کرد فرستاد فضا