همه نشانه های کمبود ویتامین D که باید به آن ها توجه کنیم

همه نشانه های کمبود ویتامین D که باید به آن ها توجه کنیم

حفظ سطح طبیعی ویتامین D برای یک زندگی سالم ضروری است، اما کمبود آن می تواند باعث بروز علائم خطرناک شود. تلاش برای حفظ یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم شاید دشوار به نظر برسد، اما اطمینان از داشتن ویتامین D کافی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. ویتامین D، می تواند از شما در برابر سرماخوردگی محافظت کند و انرژی شما را افزایش دهد. ویتامین D به تنظیم مقدار کلسیم و فسفات در بدن کمک می کند. کلسیم و فسفات، مواد مغذی و ضروری برای به حفظ سلامت استخوان ها، دندان ها و ماهیچه ها هستند.

علائم کمبود ویتامین D و آسیب های آن چیست؟

انرژی کافی داشتن، یکی از دلایل مهم است که اغلب نادیده گرفته می شود. بسیاری ممکن است اصلا متوجه نباشند که چقدر کم انرژی هستند و روز به روز خسته تر می شوند و حتی فکر کنند که این وضعیت عادی است. با این حال، اغلب علت خستگی های طولانی مدت و مداوم، کمبود ویتامین D است. این علائم در دراز مدت می تواند بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد و رانندگی و انجام فعالیت های عادی را خطرناک کند.

علائم کمبود ویتامین D و آسیب های آن چیست؟

اغلب توصیه می شود که در طول ماه های پاییز و زمستان روزانه یک مکمل ویتامین D مصرف شود. از اوایل فروردین تا اواخر شهریور، اکثر مردم باید بتوانند ویتامین D کافی را به طور طبیعی دریافت کنند. کمبود ویتامین D منجر به ناهنجاری های استخوانی می شود که مستقیماً باعث کاهش روند رشد و  کم شدن قدرت عضلات می شود. گیرنده های ویتامین D بر عملکرد ماهیچه های اسکلتی تأثیر می گذارد. اساسا، سطوح پایین ویتامین D باعث مشکلات استخوانی، ضعیف شدن قدرت عضلانی و کاهش عملکرد در سراسر بدن می شود. این شرایط ممکن است شما را در انجام کارهای اساسی زندگی هم ناتوان بگذارد.

علائم کمبود ویتامین D و آسیب های آن چیست؟

دریافت ویتامین D با میکروگرم محاسبه می شود. به طور معمول، مقدار ویتامین D به عنوان واحد بین المللی (IU) بیان می شود. ۱ میکروگرم ویتامین D برابر با ۴۰ IU است. بنابراین، ۱۰ میکروگرم ویتامین D برابر با ۴۰۰ IU است. کودکان از سن ۱ سالگی و بزرگسالان، روزانه به ۱۰ میکروگرم ویتامین D نیاز دارند. نوزادان تا سن یک سالگی به ۸.۵ تا ۱۰ میکروگرم ویتامین D در روز نیاز دارند. یک میکروگرم ۱,۰۰۰ برابر کوچکتر از یک میلی گرم است.

بیشتر بخوانید:

با عوارض استفاده بیش از حد از مکمل ویتامین D آشنا شوید

بهترین زمان برای مصرف مکمل ویتامین D چه وقتی است؟

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود