رنگ مورد علاقه تان درباره شخصیت تان چه می گوید؟

رنگ مورد علاقه تان درباره شخصیت تان چه می گوید؟

رنگی که انتخاب همیشگی شما است می تواند معنی به خصوصی برای دیگران داشته باشد. مثلاً اگر دوست دارید لباس های قرمز رنگ بپوشید، ممکن است به چشم دیگران فردی سلطه گر بیایید. رنگ ها می توانند روی رفتار و روحیه ی ما اثر بگذارند و حس های مختلفی در دیگران ایجاد کنند.

علاوه بر این ها، می دانیم که رنگ هایی که انتخاب می کنیم بر روی شخصیت ما اثر می گذارند و در این مطلب می خواهیم ببینیم محققان دراینباره چه می گویند.

قرمز

بله، رنگ قرمز می تواند تداعی گر تهاجم و سلطه باشد. محققان پی برده اند که ورزشکارانی که رنگ قرمز به تن می کنند، احتمال پیروزی آن ها  در مسابقات ۵ درصد بیشتر است. این رنگ باعث بالا رفتن ضربان قلب و سطح تستوسترون می شود، به همین دلیل، می تواند عملکردتان را بهبود ببخشد.

یک نکته ی جالب دیگر اینکه پیشخدمت های زنی که یونیفورم آن ها به رنگ قرمز است، انعام بیشتری از مردان می گیرند. تحقیقات ثابت کرده این رنگ مردان را جذب می کند. رنگ قرمز تداعی گر عشق و محبت است. بنابراین اگر خواستید توجه دیگران را به خودتان جلب کنید، رنگ قرمز را امتحان کنید.

بنفش

رنگ بنفش سلطنت و مراسم های سلطنتی را تداعی می کند. علاوه بر آن، حس جادو و خیال هم می دهد. رنگ بنفش خلاقیت را بالا می برد و آرامش بخش است. این رنگ اما در عین حال، حساس و عاطفی بودن را هم تداعی می کند.

نارنجی

اگر رنگ نارنجی را دوست دارید و زیاد از آن استفاده می کنید، شاید فرد بسیار پرانرژی ای باشید. به علاوه، از آنجایی که نارنجی رنگی محرک است، برخی قرص ها را به این رنگ تولید می کنند.

این رنگ بسیار قدرتمند است و می تواند تداعی گر جنب و جوش اجتماعی باشد. علاوه بر این، نارنجی هیجان و انرژی می آورد. احتمالاً به همین دلیل است که از این رنگ در یونیفورم بسیاری از تیم های ورزشی استفاده می شود.

سفید

کسانی که رنگ سفید را دوست دارند، به دنبال حس رضایت اند. آن ها در شغل خود اغلب منظم، منطقی و جزئی نگر هستند. این رنگ می تواند تداعی گر استقلال در خلق باشد.

علاوه بر این، رنگ سفید یک حس پاکی و سادگی ایجاد می کند. شاید به خاطر همین ویژگی ها است که بعضی شرکت ها دوست دارند از این رنگ در لوگوی خود استفاده کنند. مثل لوگوی شرکت اپل که یک زمینه ی سفیده ی ساده دارد.

سیاه

سیاه رنگ محدودیت و تسلط است. این رنگ قدرتمند است و می تواند یک حس وقار، رسمیت و رمز و راز ایجاد کند. رنگ سیاه واقع گرایی و عمل گرایی ویژه ای را تداعی می کند، به همین دلیل است که کسانی که باید اصول پوششی خاصی را در محل کار خود رعایت کنند، از این رنگ زیاد استفاده می کنند.

کسانی که رنگ سیاه را دوست را دارند، ممکن است به چشم دیگران فردی به دنبال تسلط بر امور و مستقل بیایند.

آبی

کسانی که رنگ آبی را دوست دارند می توانند فردی ایده آل گرا، قابل اعتماد، مستقل و در کارهای خلاقانه متفکر باشند. آن ها اغلب جزئی نگر و کمال گرا هستند و رفتاری بی عیب و نقص دارند.

کارشناسان می گویند کارفرماها ممکن است برای پست های پر استرس خود، متقاضیانی را انتخاب کنند که لباس آبی به تن می کنند.

زرد

کسانی که رنگ زرد را دوست دارند، ماجراجو هستند. اگر سفید تداعی گر استقلال باشد، زرد تداعی گر آزادی است. این رنگ تداعی گر شوخ طبعی، خود جوشی، مثبت اندیشی و اشتیاق هم هست. چنین افرادی اغلب خلاق اند اما رفتارهای آنی و فکر نشده دارند.

سبز

رنگ سبز ما را به یاد پول و سبزیجات می اندازد اما محققان می گویند کسانی که رنگ سبز را دوست دارند، طبیعت دوست و به دنبال هر نوعی از امنیت اند. سبز ممکن است تداعی گر موفقیت باشد. این رنگ از جهت تأثیر فیزیکی، آرامش بخش است.

سبز یک رنگ طراوت بخش است و می تواند تداعی گر رشد، یادگیری و سلامتی هم باشد.

صورتی

تحقیقات نشان داده رنگ صورتی خشونت را کاهش می دهد. این رنگ روحیه بخش هم هست و پوشیدن لباس صورتی باعث می شود به چشم دیگران فرد آرام تری بیایید.

عشق، حساسیت، بخشندگی و مهربانی، اصلی ترین مواردی هستند که رنگ صورتی تداعی گر آن ها است. رنگ صورتی می تواند میل به محافظت از کسی که این رنگ را دوست دارد را در دیگران به وجود آورد.

منبع: brightside
یک نظر

ورود