ابوذر روحی خواننده سرود «سلام فرمانده» کیست؟ + نماهنگ و متن سرود

ابوذر روحی خواننده سرود «سلام فرمانده» کیست؟ + نماهنگ و متن سرود

ابوذر روحی خواننده سرود «سلام فرمانده» در مراسم اختتامیه چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج که امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه در تهران برگزار شد، به عنوان چهره سال فضای مجازی معرفی شد.

سرود «سلام فرمانده» طی سال گذشته و اوایل سال جاری بسیار مورد توجه قرار گرفته و ویدئوهایی از اجرای آن در شهرهای مختلف ایران و حتی برخی کشورهای دنیا منتشر شده است. اما ماجرای این سرود چیست؟

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده

سرود سلام فرمانده نخستین بار در اواخر اسفند ۱۴۰۰ در مسجد جمکران به مناسبت نیمه شعبان و در وصف امام زمان (عج) توسط ابوذر روحی، مداح اهل بیت و گروه سرود ماح (ملت امام حسین) اجرا شد. این گروه سرود متشکل از ۳۱۳ کودک از استان های گیلان و قم بود؛ عدد ۳۱۳ نمادی از تعداد یاران امام دوازدهم شیعیان در زمان ظهور ایشان است.

از ابوذر روحی و گروه سرود ماح، دی ماه سال گذشته نیز نماهنگ «رفیق شهیدم» منتشر شده بود.

نماهنگ «سلام فرمانده» با تهیه کنندگی حجت الاسلام سید نعیمی برای شبکه باران صدا و سیمای گیلان تولید شد. کارگردانی نماهنگ را مهرانه به‌نهاد و موسیقی و تنظیم آن را مهیار طالبی بر عهده داشتند. ترانه ی اثر را هم سید مهدی بنی‌ هاشمی سروده‌ است.

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده

نماهنگ «سلام فرمانده» پس از تحویل سال ۱۴۰۱ از شبکه ۳ سیما پخش شد و از آن زمان این سرود بارها در شهرهای مختلف ایران و همینطور برخی کشورهای اسلامی توسط کودکان و نوجوانان اجرا شده که ویدئوهای آن در فضای مجازی منتشر شده است.

علاوه بر این ها، قرار است این سرود طی روزهای آتی در استادیوم ۱۰۰ هزار نفری آزادی تهران هم اجرا شود. اجتماع بزرگ خانوادگی «سلام فرمانده» روز پنجشنبه ۵ خرداد با حضور ابوذر روحی و همینطور کودکان و نوجوانان و خانواده‌ های آن ها برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسین سلامی نیز به تحسین سرود سلام فرمانده پرداخته است. وی این سرود را اجرایی آسمانی دانسته که قطعاً خداوند و امام زمان (عج) بر آن نظر داشته اند.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی سرود سلام فرمانده را یک اجرای آسمانی خواند و اظهار داشت: «سرود سلام فرمانده در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد زیرا یک کار فرهنگی زیبا در جمهوری اسلامی بود.»

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأثیرگذاری سرود سلام فرمانده در جهان اسلام را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: «قطعاً خداوند و امام زمان (عج) بر سرود سلام فرمانده نظر داشته که باعث جاودان شدن و تأثیرگذاری جهانی این سرود شده است.»

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده

سردار سلامی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای جهان اسلام این سرود خوانده می‌ شود و با اشاره به لزوم ساخت این نوع آثار فرهنگی خاطرنشان کرد: «ساخت کلیپ‌ های متعدد نظیر کلیپ سرود سلام فرمانده در کشور اکنون ضرورت دارد‌.»

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کلیپ سرود سلام فرمانده به خوبی با نفوذ فرهنگی در کشور به مقابله پرداخته است، ابراز داشت: «با توجه به این موضوع از این رو باید در تمامی امور به مسائل فرهنگی توجه جدی شود.»

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده

وی با بیان اینکه مضمون ابیات سرود سلام فرمانده در خور نیازهای روز نوجوانان عصر جهاد تبیین است افزود: «در بحث امام زمان (عج) همیشه از انتظار و دلتنگی صحبت شده اما سلام فرمانده به مسائل بخشش و آمادگی قرار گرفتن در صف یاران امام پرداخته است.»

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده کیست؟

ابوذر روحی متولد سال ۱۳۶۲ در روستای لیلا کوه (لیلی کوه) از توابع شهرستان لنگرود در استان گیلان، فارغ التحصیل فوق دیپلم رشته فناوری اطلاعات و مداح اهل بیت است.

از ۹ سالگی در دسته جات نوحه می خواند و از ۱۵ سالگی وارد هیئت شد.

در سال ۸۱ زمانی که ۱۹ سال داشت، «هیئت منتظران ظهور» را زیر نظر شورای نگهبان تأسیس کرد. این هیئت بعدها از زیر نظر شورای نگهبان خارج شد و بصورت مستقل به فعالیت خود ادامه داد.

بعد از سال ها فعالیت به پیشنهاد دوستانش، هیئت را به قرارگاه فرهنگی هیئت منتظران تبدیل کرد و حالا هیئت تنها شاخه ای از قرارگاه است.

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده

ابوذر روحی در سال ۹۴ شعری را در هیئت خواند که یک بند آن این بود: «نابغه سیاسی مان جواد ظریف ۱+۵ را حریفه». این شعر بسیار جنجالی شد و روحی بعدها درباره ی آن گفت: «این شعر برای زمانی بود که حضرت آقا از تیم مذاکره کننده دفاع کردند. با این حال موضوع گیری من مشخص است و حامی آن جریان نیستم.»

به گفته ی خودش، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ در جلسه ی حامیان آقای رئیسی حضور یافت اما به دلیل اینکه منصوب دستگاه دولتی است، به او اجازه ی شعر خوانی داده نشد.

ابوذر روحی که با سرود سلام فرمانده به شهرت رسیده، می گوید با مداحی استودیویی مخالف است اما هدف از ساخت کلیپ هایی مانند سلام فرمانده را تأثیرگذاری مثبت به سمت آموزه های دینی با استفاده از سبک موسیقی دانسته که با فطرت انسان و کودکان نیز سازگار است.

ابوذر روحی خواننده سرود سلام فرمانده

متن سرود سلام فرمانده

یا مولانا یا صاحب الزمان

الغوث الغوث ادرکنی

عشق جانم امام زمانم

عشق جانم امام زمانم

عشق جانم امام زمانم

عشق جانم

دنیا بدون تو، معنایی نداره

عشق روزگارم، وقتی که تو باشی دنیامون بهاره

دنیا بدون تو معنایی نداره

عشق روزگارم، وقتی که تو باشی دنیامون بهاره

سلام فرمانده

سلام از این نسل غیور جا‌مانده

سلام فرمانده

سید علی دهه نودی هاشو فرا خوانده

سلام فرمانده

بیا، جون من بیا

بیا یارت میشم

هوادارت میشم

گرفتارت میشم

علی ابن مهزیارت میشم

با همین قد کوچیکم خودم سردارت میشم

بیا جون من بیا

بیا یارت میشم

هوادارت میشم

گرفتارت میشم

علی ابن مهزیارت میشم

با همین قد کوچیکم

خودم سردارت میشم

سلام فرمانده

سلام از این نسل غیور جامانده

سلام فرمانده

سید علی دهه‌ نودی هاشو فراخوانده

سلام فرمانده

نبین قدم کوچیکه

پاش بیفته من برات قیام می کنم

نبین قدم کوچیکه

مثل میرزا کوچک کارو تمام می کنم

نبین قدم کوچیکه

از صف ۳۱۳ تا بهت سلام می کنم

نبین کمه سنم

تو فقط صدام بزن ببین چی کار برات می کنم

نبین کمه سنم

با همین دستای کوچیکم همش دعات می کنم

نبین کمه سنم

به علی انت و امی همه رو فدات می کنم

همه رو فدات می کنم

سلام فرمانده

سلام از این نسل غیور جامانده

سلام فرمانده

سید علی دهه نودی‌ هاشو فراخوانده

سلام فرمانده

عهد می‌ بندم

روزی لازمت بشم

عهد می‌ بندم

حاج قاسمت بشم

عهد می‌ بندم

مثل بهجت و مثل سربازای گمنام خادمت بشم

عهد می‌بندم که میمونم پای کار این نظام

کاشکی مثل حاج قاسم

من به چشم تو بیام

من به چشم تو بیام

هزار و صد و اندی ساله

همه عالم دنبال مهدی ان

غصه ی سربازو نخور آقا

سربازات هزار و چهارصدی‌ ان

سلام فرمانده

سلام از این نسل غیور جامانده

سلام فرمانده

سید علی دهه نودی‌ هاشو فراخوانده

سلام فرمانده

سلام فرمانده

۲۵ نظر

ورود

 • عبدالله رجبی خرداد ۱, ۱۴۰۱

  نماهنگ سلام فرمانده آهنگی حماسی و ملی است که با صدای جناب ابوذر روحی پخش شد و در کوتاه ترین زمان، بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت و به نخستین نماهنگ دلنشین قرن معروف شد.قطعاً حاج ابوذر عزیز و دوستان فرهنگی شان با سوابق مخلصانه و نیات پاکی که داشتند مورد عنایت حضرت حق قرار گرفتند و این آهنگ بارها در قالب نماهنگ و فایلهای صوتی و تصویری در ایران و جهان منتشر شده است و به دلیل زیبایی موضوع و محتوای حماسی و ملی درباره امام زمان عج و حضرت امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب، به چالش اینروزها تبدیل شده و در تلویزیون و در مدارس و مراسم های مختلف توسط دانش آموزان و گروه های سرود بازخوانی شده و میشود که این همدلی آشکار، نقشه های شوم دشمنان قسم خورده را خنثی نموده و تن های سست شیاطین را به لرزه در آورده است.
  ما جامعه مداحان رودسر تقدیر صمیمانه خود را خدمت آن گروه، خصوصاً ذاکر مخلص و ارجمند جناب حاج ابوذر روحی تقدیم میداریم .
  قطعاً آن سرباز ولایت گوش شنوایی در برابر کلام و فرمایشات حضرت امام خامنه ای داشته و توانسته با چنین صدای ملکوتی بسرایند .
  خیر دنیا و آخرت را برایشان آرزومندیم.

 • حاج قاسم خرداد ۱, ۱۴۰۱

  عالیه 🇮🇷👌🌺🌷⚘💐🌸

 • رضا ستوده خرداد ۱, ۱۴۰۱

  دست مریضات واقعا عالی بود.وقتی تو ماشین این آهنگ و می‌زارم لذت عجیبی میبرم.وقتی او تیکه که میگه ده نودی هاشو فرا خوانده وای وای دیوونه میشم.متاسفانه این نسل جدید دنبال اینترنت و پلی استیشن و زندگی کردنه و فراموش کرده که همه باید هرچی داریم رو برای این کشور بدیم.جوونا و دهه نودیا که سهله دهه دو صفری ها هم باید چون بدن در راه وطن.یک مشت جوون بی …و حمال تو این کشور هستن که ازین آهنگ بدشون میاد.چیه می‌رید آهنگ اونور آبی گوش میدید.آهنگ یعنی این .من با این آهنگ حتی شده رقصیدم.زیبا جذاب و فوق العاده دست مریضات

 • . خرداد ۱, ۱۴۰۱

  ولی چون درونش از طرفداری از نظام حرف می‌زند معلوم می‌شود کار خودشان است

 • حمید خرداد ۱, ۱۴۰۱

  سلام فرمانده….فرزندم گرسنه مانده

  • واقعا متاسفم خرداد ۱, ۱۴۰۱

   ناشناس

  • Amin بهمن ۲۳, ۱۴۰۱

   به اربابت امریکا بگو تحریمها ی ظالمانه رو لغو کنه

  • Amin بهمن ۲۳, ۱۴۰۱

   به اربابت امریکا بگو تحریمهای رو لغو کنه دنبال باج گرفتن نباشه

 • مهدی. خرداد ۱, ۱۴۰۱

  سلام فرمانده صاحبخانه جوابم کرده سلام فرمانده شکم بچهام گشنه مانده سلام فرمانده دیگه حتی ۲شغل هم جوابمونمیده سلام فرمانده برای دارودرمان مادرم ماندم سلام فرمانده مرده متحرک شدیم ازجامانده

  • Amin بهمن ۲۳, ۱۴۰۱

   به اربابت بگو تحریمها رو لغو کنه. بیاد اجاره خونتو بده

 • ابراهیمی خرداد ۲, ۱۴۰۱

  کاری که از دل برآید بر دل نشیند ….

 • ناشناس خرداد ۲, ۱۴۰۱

  سلام فرمانده مرغ شده کیلویی ۶۵۰.۰۰۰ ریال و تخم مرغ شده ۴۰.۰۰۰ ریال . دارو و درمان که اصلا حرفشونزن فرمانده .. قرص وارفارین برای دیالیزیها اصلا و ابدا پیدا نمیشه فرمانده

 • محمد خرداد ۴, ۱۴۰۱

  فرمانده کجا از شکم مردم خبر داره فرمانده اونی که درد مردم جامعه رو بدونه فرمانده کسی که برای ملتش جون بده فرمانده کسی که تومردم بیاد بفهمه نداری یعنی چی شکم گشنه یعنی چی خجالتی زن و بچه کشیدن یعنی چی پس لطفا چرت نگو شعر حماسی

 • فاطمه ترابی خرداد ۵, ۱۴۰۱

  شعر بسیار عالی هست و بار مفهومی زیادی داره

 • تلخاب خرداد ۵, ۱۴۰۱

  سرود حماسی بسیار عالی خداخیرتون بده افتخار میکنم
  به ایرانی بودنم

 • ایرانی دلسوخته خرداد ۵, ۱۴۰۱

  همه چی شده ظاهر سازی متاسفم ای کاش امام زمان را قاطی این ظاهر سازیهاتون نمیکردین… ترو خدا دلش را خون نکنین😭😭😭😭😭بسه دیگه

 • علی خرداد ۶, ۱۴۰۱

  آقا این سرود مگه چی داشته که شما این قدر اون رو به گروهی ربط می دید من نمی گم که وضع بازار خوبه ولی سرود به وضع الان ملت ربطی ندارد. و شما هایی هم که بعضی هاتون به امام زمان و خواننده این سرود توهین می کنید از همونایی هستید که بی بی سی گگوش می دید.و زمانی که این سرود کاری کرده که شما این جور به تقلا بیوفتید یعنی این سرود کار خودشو درست انجام داده

  • قلی اسفند ۳, ۱۴۰۱

   تو بگو ببینم این سرود چی داشته که تو رو اینجور ی به وجد اورده نه موسیقیش چیزی داره نه خوانندش صدایی داره انگار از رخت خواب پا شده داره باصدای گرفتش زنجموره میکنه شعرشم که از امام زمان بگذریم همش تمجیداز حکومته طوری میگه دهه نودی انگار از نسل دهه شصت و هفتاد و هشتادیا قطع امید کردن! اخه میدونی چیه فک کنم دهه نودیها از گندایی که زدن خبر ندارن و اینجوری میخوان مرید جمع کنن ولی بقول حشمت فردوس دکی…
   باید اینو میخوند.
   سلام فرمانده،
   ببین توی دنیا،
   شدیم عقب مانده.
   سلام فرمانده،
   ببین همه قسطامونم عقب مانده.
   سلام فرمانده،
   شدیم همه ما بدبخت و جامانده.
   سلام فرمانده،
   سلام به این نسل داغون و درماند. سلام فرمانده…!!!

 • امید خرداد ۷, ۱۴۰۱

  سرود سفارشی حکومت.. امام زمان این حکومت رو اصلأ به حساب نمیاره با این همه خیانت

 • معزاج خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  خیانته خیانت امام مهدی را قاطی نکنید

 • احمد اسفند ۵, ۱۴۰۱

  سلام دمت گرم مدیر محترم روزیاتو که بیطرفانه که پستهای مردمو تو سایتت به نمایش میذاری درودفراوان برشما