نظام دامپزشکی با سپردن مراقبت از توله یوز باقیمانده به دامپزشک اندونزیایی مخالفت کرد

نظام دامپزشکی با سپردن مراقبت از توله یوز باقیمانده به دامپزشک اندونزیایی مخالفت کرد

بدنبال تلف شدن دو توله از سه توله یوزپلنگ های ایرانی به دلیل زنجیره ای از اشتباهات و اهمال کاری ها، خبر رسیده بود که در تلاش برای زنده نگه داشتن توله یوز سوم که در شرایط خوبی قرار ندارد، از یک دامپزشک اندونزیایی کمک گرفته خواهد شد اما اکنون رییس سازمان دامپزشکی کشور با کمک گرفتن از دامپزشک خارجی مخالفت کرده است. محمدرضا صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور در نامه ای به رییس سازمان محیط زیست کشور از مخالفت این سازمان با سپردن توله یوز ایرانی به دامپزشک اندونزیایی گفته است. در این نامه چنین آمده است:

نظر به مصاحبه منتسب به حضرتعالی در رسانه‌های کشور مبنی بر دعوت از دامپزشک اندونزیایی برای مراقبت از توله یوزپلنگ ایران به استحضار می‌رساند:

دامپزشکی ایران از حیث دانش، امکانات، تجهیزات و دامپزشکان فعال در حوزه حیات وحش از کفایت لازم برای ارائه خدمات مدیریت دامپزشکی در این خصوص برخوردار بوده و توانمندی و ظرفیت حرفه دامپزشکی در ایران از بسیاری از کشور‌های منطقه کارآمدتر و در حد سرآمد است.

در عین حال سازمان نظام دامپزشکی ج. ا. ا از انتقال دانش نوین در حوزه دامپزشکی از طریق دعوت از دامپزشکان سرشناس بین‌المللی استقبال نموده و از آن حمایت می‌نماید.

با این وجود از آنجاکه ارائه هرگونه خدمات مشاوره‌ای و درمانی در حوزه دامپزشکی در سطح کشور منوط به تأیید صلاحیت و اخذ مجوز از سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران است خواهشمند است دستور فرمائید مدارک مثبته دال بر صلاحیت حرفه‌ای دامپزشک اندونزیایی مورد نظر برای ارائه خدمات مورد نیاز آن سازمان برای بررسی و تأیید و ارائه مجوز لازم به این سازمان ارسال گردد.

بدیهی است در غیر اینصورت ارائه خدمات حرفه‌ای دامپزشکی توسط ایشان در امر مشاوره و درمان و مراقبت دامپزشکی در جمهوری اسلامی ایران مغایر قوانین و مقررات است.

در این‌حال کمیته دامپزشکی حیات وحش و محیط زیست سازمان نظام دامپزشکی ج. ا. ا. نیز بررسی نحوه مدیریت خدمات و مراقبت‌های دامپزشکی درخصوص یوز ایران را آغاز نموده و گزارش قصور یا تقصیر احتمالی کادر دامپزشکی و عوامل مدیریتی ذیربط را به شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی ج. ا. ا؛ و عندالزوم دیگر مراجع ذیربط ارائه خواهد نمود.

در این راستا ضمن تشکر از جنابعالی بابت تشکیل گروه حقیقت یاب، خواهشمند است دستور فرمائید همکاران جنابعالی ضمن همکاری با کمیته مذکور اسناد و مدارک مربوطه را در اختیار کمیته یاد شده قرار دهند.

گفته می شود توله یوز سوم در مهمانسرای مدیران سازمان محیط زیست است و تیمارگر بالاسر آن قرار دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۵ نظر

ورود

 • A.m خرداد ۳, ۱۴۰۱

  قشنگ میخوان تلف شون کنن:)

  • ناشناس خرداد ۵, ۱۴۰۱

   دیگه بسه ایران به گند کشیدین با این همه دروغ و….

 • شیما خرداد ۳, ۱۴۰۱

  مرده شورتونو ببرن فقط دارین حیوون میکشید اخه شما اگه صلاحیت داشتی که به اینجا کار کشیده نمیشد یکیشونم زنده بمونه یکیه سر لج و لجبازی اینم بکشید کارتونه شماها به جز ما ادما حیوونا هم شانس ندارن که تو ایران به دنیا میان

 • علی خرداد ۳, ۱۴۰۱

  خاک بر سرتون دو تا توله بدبخت رو زدید کشتید
  خوب اینم می میره آتش بگیرید
  شما هیچی بلد نیستید بدینش دست همین دکتر خارجیه

 • آرش خرداد ۳, ۱۴۰۱

  بی تجربه اند چون اگر واقعاً تحصیلات عالی درست داشتند می‌فهمیدند که یک حیوان ماده نگهداری شده در شرایط خاص محیطی برای وضع حمل هم باید در بیمارستان حیوانات با محیطی کاملا استرلیزه سزارین گردد ! همانند یک انسان . خواهشاً به این نامه ها اکتفا نکنید دنبال فقط پول و شهرت اند و بعد از مرگ توله یوز یک بیماری ژنتیکی در برگه علت مرگش مینویسند و خداحافظ

 • فعال خرداد ۳, ۱۴۰۱

  با سلام مخالفت با دامپزشک اندونزیایی دور از انتظار نبود این آقایان با وجود دامپزشک خارجی چیزی گیرشان نمییاد سود مالی برایشان نمی ماند

 • علی خرداد ۳, ۱۴۰۱

  با پوزش زمان دهه ۶۰ کنکور فقط افراد واجد صلاحدید و فرزندان آقایان بود آقای الان فوق لیسانس تربیت بدنی افتخاری و مدرک دکترای جانبازی یادم هست دانشکاه شهید بهشتی تهران فقط عربی نیم درصد بقیه دروس منفی ۱۲ پایین بود نمره منفی داشت من دو رقمی حذف شدم .ایشان ریس سازمان تربیت بدنی فقط کافه صلواتی یک پیک نیک ترکید به درجه جانبازی نائل شد ‌.نابغه ای داشتیم .نانوایی کار میکرد .نام منافق جوان ۱۶ ساله .جبهه فرستادند شهید شد .زیر تابوتدالخ الان ایشان که با پیک نیک همیشه دورش می گردد میگوید این .دکترای عجب دکترای بود یونجه خر را نمیتوانم سوا کنم .حکایت ما همان دکترهای اولیه است .الان یک گربه را نمیتوانند نجات دهند العجب جوانهای ما خدا رحمت کند .چه بر سرشان خواهد آمد. چرخ گوشت. دکتر ضد اطلاعات آذربایجان بیماری سایکوز گرفته. ماهی میلیونها پول با درخت مقل کریه بالا میرود خدا رحمت کند چاپ نخواهید کرد .

 • پری خرداد ۳, ۱۴۰۱

  خدا لعنتشون کنه بی عرضه ها ی ناکاربلد اون زبون بسته چه گناهی کرده که دست شماهاست

  • پروانه خرداد ۴, ۱۴۰۱

   این توله یوز شکمش ورم داره تو عکسا قشنگ مشخص هست شیری که میدید روی گوارش حیوون نمیافته لطفاً لطفاً با هر شیری که میخوایین بدین یه کوچولو نبات قاطیش کنید تا سردی شیر گرفته بشه و گرنه مشکل حاد میشه فقط حواستون به گوارش حیوون باشه

 • سیدعلیرضا خرداد ۴, ۱۴۰۱

  بچه یوز بسپارید به یک گربه حتما نجاتش میده وبزرگش میونه

 • ناشناس خرداد ۴, ۱۴۰۱

  خداییش هم می‌بینیم از دانش طراز اول جهانی بهره بردی اون از سزارین اونم از لمس بدون دستکش اونم از نگهداری از سه توله که دو تا شون با این همه تبلیغ و هزینه های میلیاردی به کشتن دادید

 • محمد حسین خرداد ۴, ۱۴۰۱

  بنظر من سومی هم مرده. دیر یا زود خبرش در میاد. اینا با این شرایط یه روزم توانایی نگهداری این زبون بسته هارو نداشتن

 • رضا خرداد ۴, ۱۴۰۱

  دامپزشکی ایران با از دست دادن دو توله یوز، بی‌کفایتی و بی تدبیری خود را نشان داد.حال با کدام دلیل ، توقع دارند مراقبت از توله یوز سوم به آنها سپرده شود!!!!

 • فرهاد خرداد ۵, ۱۴۰۱

  حضور سهمیه به مدارج علمی و کنار زدن افراد باسواد امروز نتیجه ش اینه
  تمام امتیازات رو به سهمیه دارهای بیسواد دادین
  چرا علم را هم گند کشیدین
  امسال همسایه ما قبول شده برای محیط زیست
  نمرات ۳۵- و پسره موادی کارتن خواب و کثیف و فساد اخلاقی محرز دارد اونوقت چون فرزند شهیده قبول شده .
  قانون عدالت علی و نظام ایران اسلامی و دولت و مجلس انقلابی بهتر از این نمیشه .
  مطالب واقعی و بدور از هر گونه تعصب است .
  چون دروغ رو فردای قیامت باید پاسخگو بود
  البته بین سهمیه دارها موردی هم داریم که سواد اولیه دارد و ۹۸ درصد بقیه بیسواد حتی الان خیلی از استادان دانشگاه هم از این اقشار سهمیه دارها تصاحب کردن ،مسئولین ادارات که مپرس
  بدبخت مردم عادی در هیچ شرایطی فریادرس نداریم ، خدایا دیگه بریدیم از این همه بی عدالتی و حق کشی و شعار دروغ .
  توکلت علی الله .

 • آناهیتا خرداد ۵, ۱۴۰۱

  سلام ایران خودش یاد بگیره از یوز پلنگ چطوری نگهداری کنه نه به دیگران بگه به