لحظه قهرمانانه نجات جان کودک اوتیسمی از غرق شدن و احیا توسط آقای همسایه + ویدئو

لحظه قهرمانانه نجات جان کودک اوتیسمی از غرق شدن و احیا توسط آقای همسایه + ویدئو

آقای همسایه پسر چهار ساله مبتلا به اوتیسم را با بیرون کشیدن از استخر و انجام عملیات احیا و CPR که سه دقیقه طول کشید از غرق شدن در استخر نجات داد!

در یک لحظه باورنکردنی، مردی از ایالت کانزاس امریکا، پسر چهار ساله اوتیستیک همسایه خود را با بیرون کشیدن او از استخر و انجام CPR به مدت نزدیک به سه دقیقه از غرق شدن نجات داد.

 

پانزده سال از زمانی که تام وسترهاوس، از لارنس، آموزش CPR را دریافت کرد، می‌گذشت، اما زمانی که پسر ۱۲ ساله‌اش، مدوکس، به دنبال کمک برای خاویر کوچولو آمد، غریزه‌های پدری وسترهاوس بر او مسلط شد.

پدر قهرمان مدوکس با عجله به محوطه استخر مجتمع آپارتمانی خود شتافت و بدون تعلل، از روی حصار پرید تا خاویر را از آب بیرون بکشد.

فیلم‌های حیرت‌انگیز دوربین مداربسته از واقعه ۱۸ مه نشان می‌دهد که وسترهاوس به مدت دو دقیقه و چهل و یک ثانیه به پسر کوچک اوتیستیک که قادربه حرف زدن نبود CPR می‌دهد.

وسترهاوس گفت:

«وقتی شروع به سرفه کردن آب کرد… می دانستم که این نشانه خوبی است.»

مادر خاویر، الکسیس ریگنی، از اینکه مدوکس با دوستانش در اطراف محوطه استخر بازی می کرد، بسیار خوشحال است. او گفت نمی تواند تصور کند که اگر وسترهاوس پسرش را نجات نمی داد، چه اتفاقی می افتاد.

او در حالی که اشک می ریخت گفت:

«نمی دانم اگر [مدوکس] در استخر نبود و [خاویر] را نمی دید، چه کار می کردم.»

وسترهاوس و مدوکس از آن زمان به خاطر اقدامات قهرمانانه خود جوایز قهرمان Hometown را از طرف اداره پزشکی آتش نشانی لارنس دریافت کردند.

اداره آتش نشانی لارنس اقدامات شجاعانه وسترهاوس را به اشتراک گذاشت تا به مردم آگاهی رسانی کند که چگونه کمک های اولیه و اقدامات فوری می تواند بین زندگی و مرگ در شرایط اضطراری تفاوت ایجاد کند.

زمان وقوع حادثه

این حادثه در ۱۸ می رخ داد؛ درست زمانی که مادر این کودک اوتیسمی در حمام بود. سپس، برای برداشتن دختر چهار ماهه اش که گریه می کرد، رفت، اما خاویر را هیچ جا پیدا نکرد.

او گفت:

«من به اتاق نشیمن رفتم زیرا او در اتاق نشیمن بازی می کند، تلویزیون هم آنجاست، خاویر آنجا نبود اما در باز بود.»

اولین بار مدوکس ۱۲ ساله خاویر را در حالی که بی حرکت روی آب شناور بود مشاهده کرد. به گفته مقامات، او سه دقیقه و بیست و دو ثانیه در آب بوده است.

مدوکس گفت:

«دوستانم سرم فریاد می زدند که برو کمک بگیر و من فقط گفتم “اوه نه” رفتم و فرار کردم.»

آنچه رخ داد لحظاتی تماما اندوهناک بود، زیرا مادر خاویر متوجه آژیرها و وسایل نقلیه اضطراری شد که به ساختمان مجتمع نزدیک می شدند.

این مادر مضطرب گفت:

«من کسی را ندیدم، اما می‌توانستم امدادگران و آتش نشانی را ببینم که به پشت ساختمان می‌روند، بنابراین آنها را دنبال کردم و دیدم که خاویر در حال بیرون کشیده شدن از استخر است. من حرکت او را ندیدم، بنابراین نمی دانستم که در آن زمان حالش خوب است.»

به گفته مادر خاویر، در چند دقیقه ممکن است هر اتفاقی برای کودکتان بیفتد. او از آن زمان به بعد آموخت که کودکان اوتیستیک به ویژه به سمت آب‌ها کشیده می‌شوند. بسیاری از بچه‌های اوتیستیک، حجم بزرگی از آب، استخر، دریاچه و اقیانوس را دوست دارند. او افزود:

«تا زمانی که در بیمارستان بودم این را نمی دانستم، آنها اطلاعات زیادی را در مورد بچه های اوتیستیک به من دادند.»

با توجه به گزارشات لیگ ملی پیشگیری از غرق شدگی، احتمال غرق شدن کودکان مبتلا به اوتیسم ده برابر بیشتر از سایر کودکان است.

خاویر کوچولو بعد از زمان غرق شدگی، حالا دیگر بهبودی کامل یافته است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

پیدا شدن جسد آرتین ایران نژاد ماه ها بعد از غرق شدن خانواده سردشتی در فرانسه

دستبند غریق نجات؛ وسیله خلاقانه ای که می تواند شما را از غرق شدن رهایی بخشد [تماشا کنید]

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود