خودروهای زرهی «وولفهاند» بریتانیا برای اولین بار در اوکراین استفاده شد + ویدیو

خودروهای زرهی «وولفهاند» بریتانیا برای اولین بار در اوکراین استفاده شد + ویدیو

در ویدیویی که به تازگی از خودروهای زرهی ولفهاند (Wolfhound) اهداشده توسط بریتانیا به اوکراین منتشر شد، برای اولین بار شاهد استفاده از آنها توسط نیروهای اوکراینی هستیم.

در این ویدیو می‌بینیم که سربازان اوکراینی در حال تمرین با خودروهای پشتیبانی تاکتیکی سنگین مجهز به تیربار سنگین ام ۲ برونینگ (Browning M2HB .50) هستند.

پیش از این جرمی کویین، وزیر دفاع بریتانیا از تحویل خودروهای زرهی شش چرخ Wolfhound که به محافظت از نیروها هنگام گشت‌زنی در مناطق پرخطر کمک می‌کند و همچنین خودروهای Stormer مجهز به پرتابگرهای Starstreak به کشور اوکراین خبر داده بود.

برای اولین بار در اوکراین ؛ استفاده از خودروهای زرهی اهدایی برتانیا + ویدیو

او حدودا یک ماه پیش گفته بود: «تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ موشک ضدتانک ازجمله Brimstone و Starstreak را که با سرعت دو هزار مایل در ساعت، سریع‌ ترین موشک های ضد تانک در جهان محسوب می‌شوند به اوکراین تحویل داده‌ایم که بسیاری از آنها با موفقیت استفاده شده‌اند.»

برتانیا با ارسال ۱۲۰ خودروی زرهی به اوکراین به منظور کمک به تلاش های جنگی این کشور موافقت کرد. ۸۰ مورد از آنها ماستیف، هاسکی و ولفهاند هستند و ۴۰ مورد دیگر برای شناسایی رزمی استفاده می‌شوند. خودروی اسپارتان که قادر به حمل چهار سرباز و یک خدمه سه نفره است نیز در میان خودروهای اهداشده توسط بریتانیا به اوکراین به چشم می‌خورد.

برای اولین بار در اوکراین ؛ استفاده از خودروهای زرهی اهدایی برتانیا + ویدیو

این ویدیو در حالی منتشر می‌شود که یک منبع تلویزیونی کرملین ادعا می‌کند ارائه تسلیحات به اوکراین از سوی غرب به این معنی است که عملیات نظامی ویژه روسیه اکنون یک درگیری جهانی است. اولگا اسکیبیوا، مجری شبکه تلویزیونی دولتی راسیا-۱ که لقب «عروسک آهنین تلویزون پوتین» را به او داده‌اند گفت:

زمان آن رسیده که اعتراف کنیم عملیات ویژه روسیه در اوکراین به پایان رسیده است. به این معنا که حالا یک جنگ واقعی آغاز شده؛ جنگ جهانی سوم. ما نه تنها اوکراین، بلکه کل ناتو را مجبور به غیرنظامی‌سازی می‌کنیم.

برای اولین بار در اوکراین ؛ استفاده از خودروهای زرهی اهدایی برتانیا + ویدیو

لئونید پسچنیک، رئیس جمهور دولت خودخوانده جمهوری خلق لوهانسک، مدعی شده است که اوکراینی‌ها قدردان آزادی خواهان روسی و طرفداران روسیه هستند. او گفت: «اکثر مردم ما را به چشم آزادی خواه می‌بینند و با چشمانی اشکبار به دنبال تشکر حضوری از ارتش هستند. خیلی‌ها بیرون می‌آیند و سربازان جمهوری خواه روسی را در آغوش می‌گیرند و می‌گویند در انتظار آزادی هستند.»

برای اولین بار در اوکراین ؛ استفاده از خودروهای زرهی اهدایی برتانیا + ویدیو

او اشاره می‌کند که همیشه شاهد این اتفاق نبودیم و پروپاگاندای اوکراین را مقصر این ماجرا دانست و گفت: «نفرت نسبت به هر چیز روسی در اوکراین رفته رفته ترویج شد؛ زبان، فرهنگ، مردم و به‌طور کلی روسیه. با این وجود، ده‌ها هزار نفر در اوکراین هستند که از دنیای روسی و دوستی و برادری با مردم آن حمایت می‌کنند.»

رئیس جمهور جمهوری خلق لوهانسک ادامه داد: «آنها فقط تمام این مدت می‌ترسیدند که دیدگاه‌هایشان را به نمایش بگذارند زیرا می‌دانستند آزار و سرکوب از سوی دولت اوکراین و مجریان قانون را در پی خواهد داشت.»

بیشتر بخوانید:

۳ سلاح بسیار پیشرفته و دوربرد ناتو که اوکراین می خواهد با آن ها روسیه را شکست دهد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود