قربانی سوختگی ناشی از فوران آتشفشان برای اولین بار ماسک صورتش را بر می دارد + ویدیو

قربانی سوختگی ناشی از فوران آتشفشان برای اولین بار ماسک صورتش را بر می دارد + ویدیو

استفانی برویت (Stephanie Browitt)، ۲۶ ساله، بازمانده حادثه White Island نیوزیلند ماسک صورت خود را برای اولین بار پس از ۳۰ ماه درمان بر روی سوختگی ۷۰ درصد بدنش، برداشته است. او تصاویری را که قبلاً دیده نشده بود، به اشتراک گذاشت که شدت جراحات خود را نشان می داد.

صورت بازمانده حادثه فوران آتشفشان در White Islandاستفانی به همراه خواهرش کریستال ۲۱ ساله و پدرشان پال در حال گردش در جزیره نیوزیلند بودند که در ۹ دسامبر ۲۰۱۹ آتشفشان در سواحل واکاتان فوران کرد. خواهر و پدر او در میان ۲۲ نفر کشته شده این حادثه بودند. استفانی دو هفته را در کما گذراند و برای زندگی با سوختگی درجه سه در تمام بدنش مبارزه می کرد.

صورت بازمانده حادثه فوران آتشفشان در White Island

بازمانده حادثه White Island با حضور در برنامه ۶۰ دقیقه (۶۰Minutes) در روز یکشنبه، برای اولین بار از چهره خود رونمایی کرد. استفانی پس از آن که به آینه نگاه کرد، گفت که اکنون کسی را می بیند که خیلی بیشتر از آنچه او در زندگی انتظار داشته را پشت سر گذاشته است. او گفت: «من سخت تر از آن چیزی هستم که فکر می کردم. فکر می کنم یاد گرفته ام که مبارزه برای بقا یک چیز واقعی است. من هر روز برای زنده ماندن می جنگیدم، فقط برای اینکه دوباره خودم باشم. من هرگز نمی دانستم که چنین ویژگی ای در خود دارم.»

صورت بازمانده حادثه فوران آتشفشان در White Islandاستفانی قبل از اینکه او و پدرش نجات یابند، ساعت ها در جزیره گیر کرده بود و در نهایت آنها با هواپیما به بیمارستانی در استرالیا منتقل شدند. کریستال، ۲۱ ساله، هرگز زنده از جزیره خارج نشد و جسد او چند روز بعد پیدا شد. پدر آنها یک ماه پس از انفجار بر اثر جراحات جان باخت.

صورت بازمانده حادثه فوران آتشفشان در White Islandروز یکشنبه، استفانی عکس‌هایی را که قبلاً دیده نشده بود از جراحات وحشتناک خود در طول شش ماهی که در بیمارستان گذرانده بود و تحت عمل جراحی طاقت‌فرسا از جمله قطع انگشتانش بود، به اشتراک گذاشت. تصاویر میزان سوختگی او را نشان می‌دهند که لایه‌هایی از سر، پشت، بازوها، نیم تنه و پاهای او را از بین برده. اندام‌های در معرض دید او به پیوندهای پوستی متعددی نیاز داشت. علیرغم درد جسمی غیرقابل تصوری که او متحمل شده است، دردناک ترین بخش درمان او آموختن زندگی بدون پدر و خواهرش بوده.

 

صورت بازمانده حادثه فوران آتشفشان در White Islandاستفانی بهبود قابل توجه خود را مدیون مادرش ماری می‌داند. در حالی که او آرزو می کند که پدر و خواهرش پیش آنها بودند، بسیار خوشحال است که حداقل یک نفر از خانواده اش زنده مانده است. استفانی و ماری اکنون در حال شکایت از رویال کارائیب (Royal Caribbean) به دلیل صدمات جسمی و روانی هستند. رویال کارائیب شرکتی است که تور بازدید از آتشفشان را برنامه ریزی کرده بود. پیتر گوردان، وکیل آنها می گوید که بر اساس گزارش‌های مربوط به فعالیت‌های لرزه‌ای که در اختیار شرکت کشتی‌رانی بود، از هفته ها قبل مشخص بود که آتشفشان یک بمب ساعتی است و هر لحظه امکان دارد که فوران کند.

بیشتر بخوانید:

تکرار حادثه پلاسکو؛ ریزش ساختمان تجاری ۱۰ طبقه در آبادان + ویدئو

جزئیات جدید از حادثه خونین ایلام / ششمین قربانی هم جان باخت

منبع: daily mail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود