شکست بیاجیو علی والش، نوه محمد علی کلی در اولین مسابقه MMA

شکست بیاجیو علی والش، نوه محمد علی کلی در اولین مسابقه MMA

بیاجیو علی والش ، نوه محمد علی کلی ، حریف خود، دوین راثول، را زود پشت سر گذاشت، اما در حالی که برادرش نیکو در میان جمعیت تماشایش می‌کرد، در شش دقیقه از اولین مبارزه‌اش در MMA ضربه خورد.

بیاجیو علی والش، نوه بوکسور افسانه ای محمد علی، شب گذشته در دو راند از اولین حضور آماتور خود در MMA ثبت نام کرد.

والش، یک مدل و یک نام برجسته سابق در فوتبال آمریکایی، در رویداد Rumble Under the Rims لیگ فیوژن فایت در مقابل همکار خود، دوین راثول، به قفس رفت. او با این که در راند ابتدایی اولین مبارزه‌اش بی‌تجربه بود، اما محکم به نظر می‌رسید. والش با عجله از زمین‌بازی‌ها بلند شد و در کلینچ قدرت زیادی از خود نشان داد.

مسابقه نفسگیر ، رقبای خسته

برادرش نیکو، بوکسور شکست ناپذیر ۵-۰ که با Top Rank Promotions قرارداد امضا کرده بود، در میان جمعیت حضور داشت اما قرار نبود خستگی در انتهای راند دوم به سراغ علی والش بیاید.

ستاره سابق دانشگاهی فوتبال، جمعیت هوادار زیادی را به خود جذب کرد. او در همان اوایل راند حریف خود را با یک ترکیب زیبای سه پانچ مانند پدربزرگش رها کرد، اما به سرعت خسته شد. و این ناتوانی او در دفاع از فشار بی امان تلاش های راثول برای سرنگونی بود که در نهایت به ضرر علی والش تمام شد.

در اوایل مبارزه، او می‌توانست به دلیل مزیت قدرت محض خود بالا بیاید، اما خستگی از اولین بازی او به دلیل کمبود تکنیک خودش را نشان داد.

مبارزه در تمام مدت رقابتی بود و مهارت های طبیعی ضربات علی والش خودش را نشان می داد. اما هیچ یک از این دو نفر در بخش کاردیو آماده نشده بودند.

او درست قبل از شروع همه‌گیری ویروس کرونا تمرینات خود را آغاز کرد و می‌گوید که ورود به MMA به او هدف داده است. والش دو یا سه بار در روز قبل از اولین بازی خود تمرین می کرد و به احتمال زیاد علیرغم شکست در اولین مسابقه آماتور خود به این ورزش ادامه خواهد داد.

مخالفت مادر علی والش با ورزش رزمی

بیاجو علی والش، نوه محمد علی، که برای اولین بار برای MMA آماده شد، ترس مادر از ادامه سنت خانوادگی را فاش کرد.این ورزشکار ۲۳ ساله، برای اولین بار در بازی Fusion Fight League Rumble Under the Rims مبارزه کرد.

او برخلاف پدربزرگش، علی والش در رشته بوکس حرفه ای فعالیت نکرده است. در عوض او در آندرکارت رویداد FITE MMA در مونتانا حضور پیدا کرد.

علی والش قبل از مبارزه از احساس غرور و افتخار خود در مورد ادامه سنت خانوادگی صحبت کرد. با وجود علاقه او، مادرش از گرایش پسران خود به ورزش رزمی احساس “نگرانی” می کند.

وی گفت:

«می خواهم قهرمان شوم، برای من سازمان یا ارتقا مهم نیست. من فقط می خواهم برای خودم نامی دست و پا کنم و سنت جنگیدن را در خانواده ام ادامه دهم.»

علی والش در مورد مادرش افزود:

«او مثل هر مادری نگران است اما هر کاری بخواهم انجام دهم از من حمایت می کند و در کنارم خواهد بود.»

علی والش در حرفه مدلینگ

 علی والش پس از بازی در فوتبال آمریکایی در کالج، مدتی را به مدلینگ گذراند، اما او اکنون کاملاً روی حرفه خود در MMA متمرکز شده است.

او گفت:

«بین مدلینگ و ورزش تعادلی وجود ندارد زیرا من به ندرت مدلینگ می کنم. آخرین شغل من در مدلینگ در سال ۲۰۲۰ بود، بنابراین چنین رخدادهایی زیاد اتفاق نمی افتد. من فقط روی تمام کردن کالج و بهتر شدن در ورزش متمرکز هستم. »

خانواده علی والش خانواده یکی از بزرگترین مبارزان بوکس دنیاست. او می گوید:

«توانایی ضربه زدن یکی از نقاط قوت من است. می‌توانم بگویم که بزرگ شدن در دنیای بوکس از من یک مهاجم می‌سازد، اما خودم را در این زمینه کاملاً خوب می‌بینم.»

«من بدون هیچ پایه خاصی شروع به تمرین کردم و همزمان به یادگیری همه رشته ها پرداختم. قبل از MMA هیچ ورزش رزمی قبلی انجام ندادم و همیشه یک طرفدار بزرگ هنرهای رزمی و بوکس بودم.»

نیکو برادر کوچکتر علی والش نیز وارد جنگ شده است. این بازیکن ۲۱ ساله مستقیماً جای پای علی بزرگ را دنبال کرده تا یک بوکسور حرفه ای شود و در حال حاضر رکورد ۵-۰ حرفه ای را به خود اختصاص داده است. او همان مربی تایسون فیوری را دارد ؛ یعنی اعجوبه بوکس Sugarhill Steward.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

مایک تایسون نوه محمد علی کلی را به کبوترهای محبوبش معرفی کرد + ویدیو

منبع: mirror ، thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود