سریال «یلو استون» با بازی کوین کاستنر باعث هرج و مرج در ایالت مونتانا شده است

سریال «یلو استون» با بازی کوین کاستنر باعث هرج و مرج در ایالت مونتانا شده است

سریال «یلو استون» (Yellowstone) که حول محور داستان جاه طلبی خانواده داتون برای نگه داشتن یکی از بزرگترین مزرعه های ایالات متحده است، در سال ۲۰۱۸ پخش شد و به یکی از پربیننده ترین سریال ها تبدیل شد که علاقه بسیاری از ثروتمندان را به سبک زندگی در مزرعه برانگیخت. طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده، شهرهایی مانند بوزیمان (Bozeman) و کالیسپل (Kalispell) در سال گذشته به بزرگترین شهرهای کوچک در حال رشد در ایالات متحده تبدیل شدند و بسیاری از خانه‌های مزرعه‌داران در شهرها، بیش از یک میلیون دلار قیمت داشتند.

تاثیر سریال «یلو استون» بر ساکنین ایالت مونتانااین تغییرات علاوه بر افزایش قیمت مسکن، باعث منفور شدن این سریال نیز شد. ساکنان همیشگی این شهرها قول داده اند که دیگر یلو استون را تماشا نکنند، چراکه واقعیت زندگی در بوزیمان یا مونتانا را به تصویر نمی کشد.

تاثیر سریال «یلو استون» بر ساکنین ایالت مونتاناساکنین معتقدند که این سریال برای مونتانا هم یک موهبت و هم یک نفرین بوده. طبق گفته دانشگاه مونتانا، این سریال میلیون‌ها دلار به این ایالت کمک کرده است و کسب‌وکارها در این ایالت از ۸۵ میلیون دلار رونق اقتصادی برخوردار شده.

تاثیر سریال «یلو استون» بر ساکنین ایالت مونتانااما نکته منفی این است که اقتصاد رو به رشد و مناظر زیبا، مردم شهری ثروتمندی را جذب کرده است که مایلند میلیون‌ها دلار برای مسکن خرج کنند تا آنها نیز بتوانند از زندگی روستایی لذت ببرند. صاحبخانه ها از تمدید اجاره نامه هایی که در اختیار محلی ها بوده امتناع می کنند. طبق سرشماری سال ۲۰۲۰، مونتانا، هشتمین ایالت کوچک از نظر جمعیت در ایالات متحده، اکنون بیش از ۱ میلیون ساکن دارد که رشدی نزدیک به ۱۰ درصد از سال ۲۰۱۰ داشته است.

تاثیر سریال «یلو استون» بر ساکنین ایالت مونتاناساکنین همیشگی این شهرها، تنها کسانی نیستند که تحت تأثیر افزایش هزینه زندگی قرار می گیرند. افراد کم درآمدی که رویای زندگی در غرب را داشتند هم، برای پیوستن به این رشد ناگهانی مشکل پیدا کرده اند.

تاثیر سریال «یلو استون» بر ساکنین ایالت مونتانااین اولین بار نیست که این مبارزه بین ساکنین محلی و ثروتمندان در مونتانا شکل می گیرد. پس از فیلم  A River Runs Through It در سال ۱۹۹۱ که ماهیگیری با مگس را در این ایالت رایج کرد، سکونت موجی از افراد ثروتمند هالیوود در این منطقه را پدید آورد.

بیشتر بخوانید:

سریال وسترن جدید «یلو استون» با بازی «کوین کاستنر» که این روزها خبرساز شده است

۱۰ فیلم برتر ژانر وسترن برای کسانی که به هفت تیرکشی و تیراندازی های حماسی علاقه دارند

منبع: daily mail
یک نظر

ورود

  • بنیامین خرداد ۱۹, ۱۴۰۱

    همینجا تو شهری که هستیم. صاحابخونه ها اجاره ها رو تمدید نمیکنن. همه زدن تو خط اجاره دادن به مسافر.
    ماهی ۵ شب اجاره بدن اندازه کل رهن و اجاره سود کردن.