چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

اگر خودارضایی یا استمناء شما را از انجام کارهای روزانه باز می دارد یا در کار یا مسئولیت شما اختلال ایجاد می کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که سعی کنید با ترک خودارضایی، رابطه و فعالیت بهتری ایجاد کنید.

زمانی که خودارضایی یک مشکل است

خودارضایی رایج است. افرادی که در روابط جنسی رضایت بخش با شریک زندگی خود هستند، خودارضایی می کنند. کسانی که در رابطه نیستند، خودارضایی می کنند. فردی که زندگی جنسی لذت بخشی ندارد نیز خودارضایی می کند. برای اکثر مردم، خودارضایی یک فعالیت عادی است.

گاهی اوقات، خودارضایی می تواند مشکل ساز شود. این امر زمانی اتفاق می افتد که فرد:

  • نمی تواند میل به خودارضایی را کنترل کند
  • از کار، مدرسه یا فعالیت های اجتماعی صرف نظر کنید تا بتوانید خودارضایی کنید
  • برای روز خود برنامه ریزی می کند که بتواند خودارضایی کند

چند روش برای ترک خودارضایی

یادگیری توقف خودارضایی یک فرآیند است. شما باید بر انگیزه ها و رفتارهایی که ماه ها، احتمالاً سال ها انجام داده اید، غلبه کنید. این کار ممکن است زمان ببرد اما شدنی است.

مانند هر رفتار دیگری که غیرقابل کنترل است، آموزش مجدد خود برای عدم خودارضایی مستلزم یک سری مراحل و استراتژی است که می تواند شامل رویکردهای زیر باشد.

یک درمانگر پیدا کنید

وقتی آماده اید که رابطه سالم تری با خودارضایی ایجاد کنید یا به طور کامل آن را متوقف کنید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند شما را به یک مشاور، روانشناس یا روانپزشک متخصص در زمینه سلامت جنسی ارجاع دهند.

درمانگر جنسی متخصصی است که برای کمک به افرادی که نگرانی‌های مربوط به سلامت جنسی مانند شما دارند آموزش دیده‌اند و می‌توانند توصیه‌هایی ارائه دهند.

صادق باشید

خودارضایی را اغلب در برخی از سنت های مذهبی، فرهنگی و معنوی با فسق یا گناه مرتبط می دانند.

راحت باشید

درمان یک مرحله ای نیست. یک بار ویزیت تنها گامی به سوی کمک است، اما باید انتظار داشته باشید که برای چندین هفته یا ماه به یک درمانگر متخصص در زمینه سلامت جنسی مراجعه کنید.

با ادامه ملاقات و صحبت کردن، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. این کار می تواند به شما کمک کند در مورد احساسات و رفتارهای خود صادق تر و صریح تر باشید.

خودتان را سرگرم کنید

داشتن یک برنامه کامل فرصت هایی را که برای خودارضایی دارید کاهش می دهد. فعالیت‌هایی را بیابید که آرامش‌بخش، جذاب یا هیجان‌انگیز هستند.

این فعالیت ها می تواند شامل ورزش، تمرکز حواس، یوگا، کشف یک سرگرمی جدید، قرار گذاشتن با دوستان برای شام، یا کاوش در موزه ها یا نمایشگاه های جدید باشد. وقتی مشغول هستید، فرصت های خودارضایی را کاهش می دهید.

مراقب بدن خود باشید

یک رژیم غذایی سالم و ورزش از بسیاری جهات برای بدن شما مفید است. برای افرادی که سعی در توقف خودارضایی دارند، تأکید جدید بر مراقبت از خود ممکن است باعث کاهش هوس ها یا ایجاد انگیزه برای مقاومت شود. همچنین می تواند تمرکز جدیدی برای انرژی و تلاش های شما ایجاد کند.

استراتژی ها را توسعه دهید

با کمک پزشک یا درمانگر، زمان های مشکل خود را شناسایی کنید. شاید شب ها قبل از خواب خودارضایی می کنید. شاید هم هر روز صبح زیر دوش.

اگر بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی به احتمال زیاد خودارضایی می کنید، شما و پزشکتان می توانید فعالیت ها و برنامه هایی برای غلبه بر تمایل و رفتارهای آموخته شده ارائه دهید.

یک گروه حامی پیدا کنید

مسئولیت پذیری برای هر کسی که سعی در اصلاح رفتاری دارد که احساس می کند خارج از کنترل است، مهم است. همچنین می تواند به شما در ایجاد رفتارهای جدید کمک کند. گروه‌های حمایتی برای افرادی با رفتار جنسی خارج از کنترل در دسترس هستند.

برای ترک خودارضایی ، از پزشک یا درمانگر خود بپرسید که آیا گروه حمایتی در منطقه شما وجود دارد یا خیر. به همین ترتیب، گروه‌های پشتیبانی آنلاین ممکن است برای افرادی که نمی‌توانند با گروه‌های پشتیبانی حضوری سنتی ملاقات کنند، مفید باشد.

زمان تنهایی خود را محدود کنید

زمان استراحت برای افرادی که سعی در تغییر شکل رفتار دارند می تواند دشوار باشد. سعی کنید فعالیت‌هایی را که معمولاً به تنهایی انجام می‌دهید، به فضای عمومی‌تری منتقل کنید.

به عنوان مثال، اگر دوست دارید ورزش تماشا کنید، به جای ماندن در خانه، به یک بار یا میخانه ورزشی بروید. اگر مشتاقانه منتظر قسمت‌های جدید یک برنامه هستید، یک مهمانی تماشای فیلم برگزار کنید تا دوستان به خانه شما بیایند.

در شب لباس اضافی بپوشید

لباس زیر فقط یک مانع فیزیکی جزئی بین شما و اندام تناسلی شما ایجاد می کند. اما مالش یا لمس کردن خود در شب ممکن است شما را به خودارضایی تشویق کند. اگر خودتان را مالش می دهید، یک یا دو لایه اضافی لباس بپوشید تا احساس را کاهش دهید.

تماشای محتوای پورنوگرافی را متوقف کنید

تحریک ناشی از پورنوگرافی ممکن است آنقدر قوی باشد که بتوان بر آن غلبه کرد. اقداماتی را برای جلوگیری از دسترسی به پورنوگرافی انجام دهید.

هر فیلم، مجله یا محتوای دیگر را دور بریزید. رایانه خود را به یک اتاق عمومی در خانه منتقل کنید تا نتوانید هنگام استفاده از آن تنها باشید. همچنین می توانید نرم افزار مسدود کننده پورن را نصب کنید. مهمتر از آن، مشخص کنید که کارکرد استفاده از پورن برای شما چیست.

صبور باشید

رفتاری که از کنترل خارج می شود یک شبه شکل نمی گیرد و یک شبه هم تمام نمی شود. برای ترک خودارضایی صبور باشید. به نتیجه نهایی خود متعهد شوید و درک کنید که ممکن است در طول مسیر به موانعی برخورد کنید. عزم و اراده می تواند شما را از طریق اشتباهات و مبارزات اجتناب ناپذیر ببیند.

حرف آخر

خودارضایی برای برخی افراد، ممکن است در زندگی و فعالیت های روزمره تداخل ایجاد کند. در حالی که خودارضایی مکرر عوارض جسمی ندارد، اما ممکن است کار، مدرسه و روابط شما را دچار اختلال کند.

اگر این اتفاق برای شما می افتد، یادگیری توقف یا کاهش خودارضایی ممکن است به شما کمک کند تا رابطه سالم تری با این فعالیت جنسی داشته باشید.

کمکی را که برای کنترل بیشتر سلامت جنسی خود نیاز دارید، بیابید. اگر فرآیند دشوار است، ناامید نشوید. متمرکز بمانید و از یک متخصص مراقبت های بهداشتی که در زمینه روابط جنسی آموزش دیده است کمک بگیرید.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

زن در رابطه جنسی واقعاً چه احساسی دارد؟

علائم اعتیاد به رابطه جنسی در مردان ؛ هشدارها و زنگ خطرها را بشناسید!

فواید رابطه جنسی برای سلامت همسران؛ هر چه بیشتر باشد، بهتر است!

آزمایش اسپرم یا آنالیز مایع منی چیست؟ چرا و چگونه انجام می‌شود؟

منبع: healthline
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • Who خرداد ۱۸, ۱۴۰۱

    خُب همون‌طور که انتظار می‌رفت معلول رو جای علت نشاندید ، خود ارضایی یک واکنش هستش یک عکس‌العمل نه یک عمل یا کُنش ، این یعنی قبل از این ، یک کنشی یک عملی و یک خواستی در فرد در جریانه و وجود داره که باید کشف بشه و در هر فردی می‌تونه متفاوت باشه .