هواپیمای «دارک استار» فیلم «تاپ گان: ماوریک» سریع ترین هواپیمای جهان است؟

هواپیمای «دارک استار» فیلم «تاپ گان: ماوریک» سریع ترین هواپیمای جهان است؟

نزدیک به یک هفته پس از اکران فیلم «تاپ گان: ماوریک»، جزئیاتی درباره ساخت هواپیمای مافوق صوت دارک استار (Darkstar) این فیلم توسط کمپانی لاکهید مارتین (Lockheed Martin) منتشر شد. شرکت لاکهید مارتین یک شرکت آمریکایی در زمینه هوافضا، تسلیحات نظامی، امنیت اطلاعات و فناوری با منافع جهانی است. این شرکت با ادغام شرکت لاکهید با مارتین ماریتا (Martin Marietta) در مارس ۱۹۹۵ تشکیل شد.

استفاده از هواپیمای مشابه «دارک استار» فیلم «تاپ گان: ماوریک» در ارتش آمریکا!در حالی که مدیر عامل لاکهید مارتین، جیمز تایکلت، پیش از این، مشارکت بخش افسانه‌ای اسکانک ورکس (Skunk Works) را در لینکدین خود، پس از اولین نمایش جهانی این فیلم اعلام کرده بود، این شرکت اکنون یک صفحه وب اختصاصی برای تاپ گان و دارک استار مرموز ایجاد کرده است. اسکانک ورکس نام مستعار رسمی برای برنامه های توسعه پیشرفته  لاکهید مارتین است که قبلا «پروژه های توسعه پیشرفته لاکهید» (Lockheed Advanced Development Projects) نامیده می شد. این وب‌سایت می‌گوید که اسکانک ورکس لاکهید مارتین در مقابله با کارهای به ظاهر غیرممکن، توسعه فناوری‌هایی را انجام می دهد که حتی برای چالش‌های شناسایی نشده آینده، به کار می آید.

استفاده از هواپیمای مشابه «دارک استار» فیلم «تاپ گان: ماوریک» در ارتش آمریکا!«تاپ گان: ماوریک» برای دستیابی به اهدافشان پیش از همه با اسکانک ورکس تماس گرفتند. آنها به توانایی اسکانک ورکس در توسعه سریع‌ترین هواپیمای شناخته شده برای تعریف آینده هوافضا، ایمان داشتند. دارک استار می‌تواند بیش از یک داستان تخیلی باشد. رویای این هواپیماها می توانند به واقعیت تبدیل شود.

استفاده از هواپیمای مشابه «دارک استار» فیلم «تاپ گان: ماوریک» در ارتش آمریکا!هواپیماهای مافوق صوت، مدتی است که در لیست اولویت های ارتش آمریکا قرار دارند. «پرنده سیاه SR-71» لاکهید مارتین (Lockheed Martin’s SR-71 Blackbird) سریعترین هواپیمای جنگنده ای بود که از سال ۱۹۹۸ ساخته شده بود و ارتش ایالات متحده درپی جایگزین شایسته ای برای آن بود. در واقع  SR-72، که با نام «پسر پرنده سیاه» (Son of the Blackbird) نیز شناخته می شود، به عنوان جایگزین، در نظر گرفته شده است و در تاسیسات اسکانک ورکس در حال توسعه است. طبق گزارش‌ها، این هواپیما، اولین پرواز خود را در سال ۲۰۲۵ انجام خواهد داد و انتظار می‌رود حداکثر سرعت آن ۶ ماخ باشد، درست مانند دارک استار در «تاپ گان: ماوریک». هواپیمای ماکت دارک استار، شباهت زیادی به تصاویر SR-72 منتشر شده توسط  لاکهید مارتین در سال ۲۰۱۳ دارد.

استفاده از هواپیمای مشابه «دارک استار» فیلم «تاپ گان: ماوریک» در ارتش آمریکا!به گفته جری بروکهایمر، فیلمساز افسانه ای و تهیه کننده «تاپ گان»، ظاهراً دارک استار آنقدر واقعی به نظر می رسید که حتی چین یکی از ماهواره های خود را برای عکاسی از این مدل خیالی حرکت داده. علاوه بر این، جان نیلسون، مدیر ارتباطات اروپا، خاورمیانه و آفریقا  لاکهید مارتین، در ماه آوریل در توییتی اعلام کرد که دارک استار می‌تواند نگاهی زیرکانه به SR-72 باشد.

بیشتر بخوانید:

هزینه اجاره هواپیماهای جنگنده F/A-18 برای سازندگان «تاپ گان: ماوریک» چقدر بوده است؟

پرواز تام کروز با جنگنده F-18 واقعی در پشت صحنه فیلم «تاپ گان: ماوریک» + ویدیو

منبع: eurasian times
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • ایران خرداد ۲۴, ۱۴۰۱

  جلوی جنگنده دو قسمت شده چطور خلبان جلوشو ببینه!!!

  • اِبی خرداد ۲۴, ۱۴۰۱

   دوست عزیز،هدایت این هواپیماها بر اساس دید بصری نیست.

 • اِبی خرداد ۲۴, ۱۴۰۱

  در ضمن کلاه مخصوص خلبان و تجهیزات داخل کابین اِشرافی صد برابر بهتر از دید بصری میده

  • ممد تیر ۵, ۱۴۰۱

   این مدل ها شامل ان سری از کلاه های مخصوص مورد نظر شما نیستند