ملکه الیزابت به رتبه دوم طولانی ترین دوران سلطنت در تاریخ مدرن صعود کرد

ملکه الیزابت به رتبه دوم طولانی ترین دوران سلطنت در تاریخ مدرن صعود کرد

آخرین پادشاهی که جشن پلاتینیوم (Platinum Jubilee) را گرفت، ملکه الیزابت دوم بریتانیا و سایر قلمروهای مشترک المنافع در ژوئن ۲۰۲۲ بود. جشن ها از سالگرد واقعی در فوریه به تعویق افتاد و مراسم در یک تعطیلات بانکی چهار روزه در ۲ ژوئن برگزار شد.

جشن پلاتینیوم چیست؟قبل از سال ۲۰۲۲، آخرین پادشاهی که جشن پلاتینیوم گرفت، بومیبول آدولیادج از تایلند در سال ۲۰۱۶ بود. او اندکی پس از برگزاری جشن های رسمی در تایلند درگذشت. ملکه الیزابت ۹۶ ساله از پادشاه تایلند بهومیبول آدولیادج پیشی می گیرد، اما پس از لویی چهاردهم فرانسه قرار دارد که از سال ۱۶۴۳ تا ۱۷۱۵ سلطنت کرد.

پادشاه تایلند بهومیبول آدولیادجلویی چهاردهم پادشاه فرانسه با ۷۲ سال و ۱۱۰ روز سلطنت از سال ۱۶۴۳ تا ۱۷۱۵ طولانی‌ترین سلطنت را در اختیار دارد. ملکه الیزابت که در سال ۱۹۵۳ تاجگذاری کرد، در سپتامبر ۲۰۱۵ با پشت سر گذاشتن مادر مادربزرگ خود ملکه ویکتوریا، طولانی‌ترین پادشاه بریتانیا شد. حالا او از پادشاه تایلند بهومیبول آدولیادج که بین سال های ۱۹۴۶ تا ۲۰۱۶ به مدت ۷۰ سال و ۱۲۶ روز سلطنت کرد، بیشتر بر تخت پادشاهی نشسته.

پادشاه تایلند بهومیبول آدولیادجملکه در ۹۶ سالگی در اوایل این ماه، جشن پلاتینیوم خود را با چهار روز رژه، مهمانی‌های خیابانی و رویدادهای دیگر در سراسر بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع برگزار کرد. پس از آن، او در نامه‌ای از ملت تشکر کرد و گفت که عمیقاً تحت تأثیر قرار گرفته است و این حس دوباره با هم بودن برای سال‌های آینده احساس خواهد شد.

پادشاه تایلند بهومیبول آدولیادجمشکلات حرکتی، او را از شرکت در بسیاری از رویدادها منع کرد، اما او در بالکن کاخ باکینگهام در پایان جشن ظاهر شد. او در نامه خود گفت: «وقتی صحبت از چگونگی جشن گرفتن ۷۰ سال به عنوان ملکه شما بودن می شود، هیچ کتاب راهنمایی وجود ندارد. این واقعا اولین بار است. اما من متواضعانه و عمیقاً متأثر شده ام که افراد زیادی برای گرفتن جشن پلاتینیوم من به خیابان ها آمده اند.»

پادشاه تایلند بهومیبول آدولیادججوبیلی ها نقطه عطف مهمی در سلطنت یک پادشاه هستند و زندگی و خدمات آنها را جشن می گیرند. نامگذاری این جشن ها از سنت های سالگرد ازدواج پیروی می کند: ۲۵ سال جشن نقره ای، ۵۰ سال طلایی، ۶۰ سال جشن الماس و ۷۰ سال جشن پلاتین نامیده می شود.

بیشتر بخوانید:

۲۵ حقیقت باور نکردنی در مورد ملکه الیزابت دوم که احتمالا نمی دانستید

خرس پدینگتون با ملکه الیزابت چای می نوشد + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود