دونده استقامت بریتانیایی در مسابقه ۳۵ کیلومتری دوومیدانی بر اسب پیروز شد

دونده استقامت بریتانیایی در مسابقه  ۳۵ کیلومتری دوومیدانی بر اسب پیروز شد

در رقابتی بین انسان و اسب، یک دونده بریتانیایی توانست زودتر از رقیب چهارپای خود از خط پایان عبور کند و در مسابقه «تمام مردم زمین در مقابل اسب» (Whole Earth Man V Horse) در ولز برنده شود. ریکی لایت فوت (Ricky Lightfoot)، که یک آتش نشان ۳۷ ساله از روستای دیرهام کامبریا، در شمال غربی انگلستان است، سومین نفری است که در تاریخ مسابقاتی که در آن دوندگان در مقابل اسب ها قرار می گیرند، به عنوان قهرمان می رسد.

پیروزی مرد 37 ساله در مسابقه دو بین انسان ها و اسب ها!
طبق بیانیه برگزار کنندگان این رویداد، لایت فوت با اتمام مسیر ۳۵ کیلومتری در زمان ۲:۲۲:۲۳، اولین دونده ای است که در ۱۵ سال پس از پیروزی فلورین هولتینگر در سال ۲۰۰۷، برنده این مسابقه شده است. این رقابت در دهه ۱۹۸۰ پس از اینکه دو نفر در بار محلی روی اینکه آیا یک مرد می تواند اسب را در یک مسابقه مسافت طولانی شکست دهد، شرط بندی کردند، تأسیس شد. در سال ۲۰۰۴، هاو لوب (Huw Lobb) اولین دونده برنده این مسابقه شد و در زمان ۲:۰۵:۰۰ سریع ترین اسب را شکست داد. در ۱۱ ژوئن، گروهی متشکل از ۱,۲۰۰ دونده با ۶۰ اسب و سوارانشان در این رویداد که در امتداد تپه‌های سنگلاخ و زمین گل‌آلود حومه ولز برگزار شد، رقابت کردند.
اسب Lane House Boy بعد از لایت فوت با سوارکاری کیم آلمان با زمان ۲:۲۴:۲۴، دوم شد.

پیروزی مرد 37 ساله در مسابقه دو بین انسان ها و اسب ها!عملکرد خیره کننده لایت فوت در این رقابت بین انسان و اسب با توجه به اینکه او از ساعت ۶ صبح در روز جمعه بیدار بود تا از تنریفه اسپانیا به منچستر پرواز کند، قابل توجه بود. او قبل از سفر به ولز، تنها دو ساعت قبل از شروع مسابقه، در ساعت ۴ صبح وارد ولز شد. لایت فوت که خوشحال بود برنده این مسابقات شده است.گفت: «من در مورد دو برنده قبلی هاو لوب و فلورین هولتینگر شنیده بودم و خوشحالم که اکنون خود را جزو سه نفری می شمارم که تا به حال اسب را شکست داده اند.»

پیروزی مرد 37 ساله در مسابقه دو بین انسان ها و اسب ها!
لایت فوت که یک دونده استقامتی مشتاق بود، قبلاً در مسابقه زگاما-آیزکوری در اسپانیا در سال ۲۰۰۹ برنده شد. سه سال بعد، او پس از دویدن اولتراماراتن خود در مسیر همر در دانمارک به پیروزی دست یافت، قبل از اینکه در سال ۲۰۱۳ در ولز، جزیره رئونیون و آفریقای جنوبی در سه مسیر استقامتی دیگر پیروز شود. در سال ۲۰۱۴ او در پیست دودو در موریس به مقام اول رسید و سال بعد برنده مسابقه ماراتن مادیرا شد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ مورد از بهترین و هیجان‌انگیزترین رقابت‌های تاریخ ورزش؛ از فوتبالیست ها تا تنیسورها

فرار معجزه آسای میک شوماخر از مرگ در مسابقات فرمول یک عربستان + ویدیو

منبع: edition
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • یاسین خرداد ۳۰, ۱۴۰۱

    ماشالله راستی چرا داخل مسابقات اسب سواری مدال رو میکنن گردن اون یارو چرا نمی کنن گردن اسب 😂