ریکاردو ساپینتو پرتغالی در راه ایران؛ سرمربی جدید تیم استقلال کیست؟

ریکاردو ساپینتو پرتغالی در راه ایران؛ سرمربی جدید تیم استقلال کیست؟

قهرمانی استقلال در لیگ برتر با مربیگری فرهاد مجیدی، برای طرفداران این تیم رویای بزرگ تری را زنده کرد؛ قهرمانی آسیا با او. اما صفحه بعدی تاریخ این باشگاه آنطور که طرفداران می خواستند رقم نخورد. خبر رفتن فرهاد مجیدی برای آنها شوک بزرگی بود. فرهاد مجیدی هم به رویای خودش فکر می کرد. مربیگری در لیگ امارات، آغاز مسیری است که می تواند او را در سطح جهانی مطرح کند.

ریکاردو ساپینتو کیست؟پس از خبر جدایی مجیدی، گزینه های متعددی برای جانشینی او به عنوان سرمربی تیم استقلال مطرح شدند. گفته می شود که در اخبار رسمی تایید شده توسط باشگاه مذاکراتی با جواد نکونام، رضا عنایتی و الکساندر نوری صورت گرفت که نتیجه ای نداشت. نام لوچسکیو، مورایس و استراماچونی در میان شایعات مطرح شد. اما ظاهرا سرنوشت استقلال با مربی جدید پرتقالی ریکاردو ساپینتو ، گره خورده است. مدیران باشگاه استقلال پس از رایزنی با چند مربی اروپایی،  سکان این تیم را به دست ریکاردو ساپینتو سپردند.

ریکاردو ساپینتو کیست؟ریکاردو ساپینتو فوروارد سابق تیم ملی فوتبال پرتغال است که در ۴۵ بازی ای که برای کشورش در زمین بود، ۱۰ گل ملی به نام خود ثبت کرده است. او متولد ۱۰ اکتبر ۱۹۷۲ در پورتو، پرتغال است و اکنون ۴۹ سال دارد. او در زمانی که برای اسپورتینگ بازی می کرد، توانست یک قهرمانی لیگ برتر پرتغال، دو قهرمانی جام حذفی و دو قهرمانی سوپرکاپ را تجربه کند. ساپینتو را با روحیه جنگنده اش می شناسند و به همین دلیل تیم هایی که سرمربیگری آنها را به عهده داشته است، اغلب تهاجمی عمل می کنند.

ریکاردو ساپینتو کیست؟او در سال ۲۰۱۲ مربیگری تیم زیر ۱۹ ساله های اسپورتینگ را به عهده داشت. در سال ۲۰۱۳ هدایت ستاره سرخ بلگراد را تجربه کرد. از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ مربیگری دو تیم باشگاهی یونان را به عهده داشت. ۲۰۱۵ با بلننسس پرتغال همراه شد و ۲۰۱۶ الفتح عربستان را هدات می کرد.۲۰۱۷ با مربیگری آترومیتوس به آتن بازگشت. از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به استاندارد لیژ بلژیک رفت و توانست قهرمانی این تیم در لیگ بلژیک را به دست آورد. ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ لگیا ورشو در دست او بود. ۲۰۱۹ براگا پرتغال، ۲۰۲۰ واسکودوگاما برزیل، ۲۰۲۱ غازی عینتاب ترکیه را مربیگری کرد. در ۲۰۲۲ ساپینتو هدایت موریرنسه پرتغال را به عهده داشت که در این فصل، این تیم به دسته یک پرتغال سقوط کرد.

ریکاردو ساپینتو کیست؟ریکاردو ساپینتو تقریبا هدایت هر تیمی را که به عهده داشت یک سال بیشتر دوام نیاورده است و گفته می شود از یکی، دو تیم هم اخراج شده است. با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید که آیا او در نهایت روی نیمکت آبی پوشان می نشیند و می تواند تیم قهرمان لیگ ایران را در آسیا به نتیجه برساند یا نه.

ریکاردو ساپینتو کیست؟مدیران استقلال در حال مذاکره با ریکاردو ساپینتو هستند تا به توافق مالی برای به عهده گرفتن این سمت با او برسند. اما گفته می شود در صورت عدم توافق باشگاه استقلال با ساپینتو، دارکو میلانیچ مربی ۵۴ ساله اسلوونیایی و رادووان کورچیچ ۵۰ ساله از صربستان گزینه های بعدی مذاکره این باشگاه هستند.

بیشتر بخوانید:

قهرمانی استقلال در لیگ برتر با شکست پرسپولیس و واکنش وزیر سابق ارتباطات + ویدیو

فهرست ۱۰۰ بازیکن ارزشمند حال حاضر فوتبال جهان؛ دیگر خبری از رونالدو و مسی نیست!

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود