چرا باد شکم زیاد مردان نشانه سلامت روده و رژیم غذایی سالم است؟

چرا باد شکم زیاد مردان نشانه سلامت روده و رژیم غذایی سالم است؟

یک مطالعه که دانشمندان مرکز تحقیقات بیومدیکال شبکه‌ای بیماری‌های گوارشی و کبدی در بارسلون آن را انجام دادند، نشان داد که رژیم غذایی گیاهی باعث می شود مردان باد شکم بیشتری داشته باشند و مدفوع بزرگتری تولید کنند. این مطالعات در مقایسه با کسانی بود که از رژیم غذایی استاندارد با میوه، سبزیجات، غلات و حبوبات، کمتر استفاده می کردند.

چرا باد شکم در مردان نشانه سلامتی است؟آنها ۱۸ مرد را که هیچ مشکل سلامتی ای نداشتند، بررسی کردند و دریافتند افرادی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی می‌کردند، هفت برابر بیشتر باد شکم خالی می کنند و دو برابر بیشتر از کسانی که از رژیم غذایی غیر استاندارد استفاده می‌کردند، مدفوع داشتند. کارشناسان در نتیجه این مطالعه گفتند که این شرایط، نشانه خوبی است و نشان می دهد که سیستم گوارشی به خوبی کار می کند.

چرا باد شکم در مردان نشانه سلامتی است؟رزماری استانتون، محققی از دانشگاه نیو ساوت ولز گفت: «ایده قبلی ما مبنی بر اینکه باد شکم نشانه وجود مشکلی است، کاملاً نادرست است. باد شکم نشانه یک رژیم غذایی سالم و روده بزرگ سالم است.»

چرا باد شکم در مردان نشانه سلامتی است؟هر یک از شرکت‌کنندگان با دقت مدفوع خود را وزن کرده و تعداد دفعاتی را که در طول آزمایش باد شکم خارج کردند را، ثبت کردند. مقدار گاز آزاد شده در هر خروج با استفاده از بالون هایی که روی رکتوم آنها نصب شده بود، آزمایش شد. این مطالعه نشان داد که حجم مدوفوع تولید شده در هر روز به نظر نمی رسد متفاوت باشد، اما اندازه آنها متفاوت است.

چرا باد شکم در مردان نشانه سلامتی است؟باکتری های روده در هنگام تخمیر فیبر گیاهی، هیدروژن، متان و دی اکسید کربن ساطع می کنند، گاز بیشتری تولید می شود. این نوع باکتری ها، باکتری های مفید هستند، زیرا اسیدهای چرب آزاد می کنند و روده بزرگ را سالم نگه می دارد و از سرطان روده جلوگیری می کند. آنها همچنین در جریان خون جذب می شوند و به محافظت در برابر بیماری های قلبی و دیابت کمک می کنند. گفته می شود که هر فرد به طور متوسط حدود یک لیتر گاز، در روده اش تولید می کند.

بیشتر بخوانید:

نفخ شکم؛ یک ورزش ساده برای خلاص شدن از باد روده

از بین بردن بوی بد دهان با مصرف روزانه یک پرتقال و مسواک زدن داخل گونه‌ها

منبع: The Sun
دیجیاتو
بدون نظر

ورود