افتتاح اولین واحدهای شهر شناور مالدیو به شکل جزیره مرجانی

افتتاح اولین واحدهای شهر شناور مالدیو به شکل جزیره مرجانی

یک شرکت معماری هلندی ماموریت دارد تا شهری شناور بسازد که تنها ۱۰ دقیقه با ماله فاصله داشته باشد. شهر شناور مالدیو که توسط شرکت هلندی واتر استودیو (Waterstudio) طراحی شده ، توده وسیعی از سکوهای شناور ماژولار (Modular) با الگوی یک جزیره مرجانی است.

همه چیز درباره شهر شناور مالدیو!کوئن اولتویس، بنیانگذار واتر استودیو گفت که این پروژه همکاری بین داچ داکلندز، یک توسعه‌دهنده محلی و ماله است. یکی از اهداف آن باز کردن فضای بیشتری برای مسکن در سرزمین اصلی است. اولتویس معتقد است که ساخت شهر شناور راه حلی برای تهدید افزایش سطح دریا برای نسل های آینده ارائه می دهد. در این شهر با خیابان‌های شناور می توان پیاده‌روی کرد و از قایق‌ها برای حمل و نقل کالا و مردم در داخل شهر و به ماله استفاده کرد.

همه چیز درباره شهر شناور مالدیو!هزینه زندگی در خود شهر با توسعه‌های محلی در مالدیو قابل مقایسه است. در سال ۲۰۲۷، ۲۰,۰۰۰ نفر در ۵,۰۰۰ خانه زندگی خواهند کرد. این شهر اولین واحدهای خود را برای بازدید در این ماه افتتاح خواهد کرد. قیمت ها از ۱۵۰,۰۰۰ دلار برای یک آپارتمان استودیویی شروع می شود و تا ۲۵۰,۰۰۰ دلار برای یک خانه خانوادگی افزایش می یابد. توسعه دهندگان این پروژه انتظار دارند ساکنان این جزیره در اوایل سال ۲۰۲۴ نقل مکان کنند و کل شهر تا سال ۲۰۲۷ تکمیل شود.

همه چیز درباره شهر شناور مالدیو!این شهر شامل بخش‌های ماژولار و شش ضلعی است که به یک حلقه بیرونی از جزایر متصل می‌شوند. قسمت پایین شهر به تثبیت کننده هایی متصل می شود که آن را در برابر امواج مقاوم می کند و در عین حال ساختمان ها و سازه ها را در برابر جریان ایمن نگه می دارد.

همه چیز درباره شهر شناور مالدیو!ایده شهر شناور مالدیو شبیه به ایده Oceanix کشور کُره است، مفهومی برای یک شهر شناور که از سکوهای به هم پیوسته تشکیل شده است. بوسان که یک شهر بندری در کره جنوبی است، پذیرفته است که میزبان این پروژه، تحت حمایت سازمان ملل باشد که قرار است حدود ۱۲,۰۰۰ نفر را در خود جای دهد.

همه چیز درباره شهر شناور مالدیو!پاتریک ورکویژن، مدیر عامل اندیشکده سازگاری اقلیم جهانی گفت که فکر می‌کند ایده یک شهر شناور راه‌حل خوبی برای بالا آمدن سطح آب دریاها است. او معتقد است هزینه عدم تطبیق با این خطرات احتمالی، سیل ویرانگر خواهد بود. از نظر او برای این مسئله یا تأخیر می‌کنیم و هزینه اش را پرداخت می‌کنیم یا برنامه‌ریزی می‌کنیم و پیشرفت می‌کنیم. دفاتر شناور و ساختمان‌های شناور بخشی از این برنامه‌ریزی برای شرایط اقلیمی آینده است.

بیشتر بخوانید:

ساخت اولین شهر شناور جهان با بودجه ۱۵۰ میلیون پوند و ظرفیت ۱۰,۰۰۰ نفر در کره جنوبی

رونمایی از طرح اولین شهر شناور جهان با قابلیت اسکان ۱۲ هزار نفر + ویدیو

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود