لانه کردن بیش از ۶,۰۰۰ زنبور در دیوارهای یک خانه‌ مسکونی + ویدیو

لانه کردن بیش از ۶,۰۰۰ زنبور در دیوارهای یک خانه‌ مسکونی + ویدیو

زن و شوهری در اوماها، وقتی که گیاهان زنبور پسند را بیرون خانه‌شان می کاشتند، سعی داشتند کار خوبی انجام دهند. اما خیلی زود متوجه شدند زنبور هایی که امیدوار بودند آنها را جذب کنند، در دیوارهای خانه ۱۰۰ ساله خودشان لانه کرده اند.

چگونه زنبورها در دیوارهای یک خانه مسکونی ساکن شدند؟توماس و مریلو گوتیر برای اولین بار زمانی متوجه شدند که مشکلی وجود دارد که تجمع زنبورها را در خارج از پنجره های آشپزخانه و اتاق خواب شان دیدند. بعد از آن زنبورها در داخل خانه آنها هم ظاهر شدند.

چگونه زنبورها در دیوارهای یک خانه مسکونی ساکن شدند؟خانه گوتیرها از آجر کلینکر ساخته شده است، که نوعی مصالح ساختمانی است که می تواند تشخیص نیاز به تعمیر آن را سخت کند. زنبورها توانستند سوراخی در آجرها پیدا کنند و داخل آن بخزند. گوتیر می گوید: «اگر گوش های خود را به دیوار بچسبانید، صدای وزوز را می شنوید.»

او ادامه داد: «اولین فکر ما این بود که آیا باید سمپاش بیاوریم؟ ولی ما هم خوانده بودیم و هم در برنامه های تلویزیونی در مورد اینکه زنبورها چقدر برای گرده افشانی دنیایی که در آن زندگی می کنیم مهم هستند فهمیده بودیم.

چگونه زنبورها در دیوارهای یک خانه مسکونی ساکن شدند؟رایان گیلیگان از اعضای باشگاه زنبور اوماها (Omaha Bee Club) است، او به این زوج کمک کرد تا زنبورها را با خیال راحت جابه جا کنند. گیلیگان تجربه جابجایی زنبورها را دارد و گفت که پیش از اینکه این ۶,۰۰۰ زنبور را از خانه گوتیرها خارج کند، اخیراً حدود ۱۵,۰۰۰ زنبور را از خانه دیگری خارج کرده است.

چگونه زنبورها در دیوارهای یک خانه مسکونی ساکن شدند؟این دو مرد با هم کار کردند تا از ایمنی زنبورهای پیدا شده در خانه گوتیرها اطمینان حاصل کنند. گیلیگان از چند ابزار مناسب برای برش زدن دیوار و بیرون کشیدن آنها استفاده می کند. زنبورها به زمین کوتل منتقل شدند، جایی که می توانند با خیال راحت عسل خود را درست کنند. وضعیت گوتیرها با زنبورها پایان شیرینی داشت، زیرا این زوج توانستند مقداری از عسلی را که زنبورها در خانه آنها تولید کرده بودن را بچشند.

بیشتر بخوانید:

بزرگترین ماهی آب شیرین جهان صید شد!

پیدا شدن لاک پشت منقرض شده بعد از یک قرن؛ صحیح و سالم!

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود