از سال ۲۰۲۳ برای دیدار از اروپا باید هزینه پرداخت کنید

از سال ۲۰۲۳ برای دیدار از اروپا باید هزینه پرداخت کنید

اتیاس (ETIAS) که مخفف سیستم اطلاعات مسافرتی و مجوز اروپایی است، برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده بود ولی در نهایت قرار است این طرح در مه ۲۰۲۳ عملی شود. بر اساس این طرح مسافران خارج از منطقه شینگن، حتی آن کشورهایی که قبلاً به ویزا نیاز نداشتند، اتیاس اجباری خواهد بود. مسافران منطقه شینگن از این طرح معاف هستند و می توانند آزادانه در کشورهای منطقه رفت و آمد کنند و در بسیاری از کشورها می توانند هر چقدر که می خواهند وقت بگذرانند.این اقدام حدود ۶۰ کشور از جمله ایالات متحده و بریتانیا را تحت تأثیر قرار می دهد که پس از برگزیت، آزادی عمل را از دست داده اند. برای کسانی که از قبل برای ورود به ویزا نیاز داشتند هیچ تغییری صورت نمی گیرد.

طرح اتیاس اروپا چیست؟بر اساس یادداشت جدیدی که اتحادیه اروپا صادر کرده است، فرآیند درخواست از طریق یک سیستم فناوری اطلاعات تا حد زیادی خودکار خواهد بود که تاییدیه آن در عرض چند دقیقه دریافت می شود. حداکثر زمان مورد نیاز برای تایید می تواند تا یک ماه -در موارد بسیار استثنایی- باشد. هر کسی که درخواست او رد شود، حق تجدید نظر خواهد داشت. مجوز اتیاس برای تعداد نامحدودی از دریافت کنندگان تا سه سال معتبر است. با این حال، دارندگان باید قوانین مهاجرت و اقامت را رعایت کنند.

طرح اتیاس اروپا چیست؟
اتیاس مبتنی بر اصل رفت و آمد آزاد توافقنامه شینگن و تعهد آن به باز کردن مرزها و امنیت برای اعضای خود است. هزینه صدور اتیاس برای افراد بین ۱۸ تا ۷۰ سال ۷ یورو (۷.۳۵ دلار) است. هنوز مشخص نشده است که برای سایر سنین نرخ کم تری در نظر گرفته شده است یا می توانند به صورت رایگان درخواست دهند. در مقایسه، ایالات متحده ۲۱ دلار برای مجوز ESTA خود دریافت می کند. تاریخ شروع درخواست ها هنوز اعلام نشده است.

طرح اتیاس اروپا چیست؟این سیستم به منظور شناسایی تهدیدات منحصر به مسافران معاف از ویزا به منطقه شینگن است. این طرح به دنبال شناسایی و کاهش طیف وسیعی از چالش های امنیتی که توسط مسافران معاف از ویزا، از جمله خطرات امنیتی و ایجاد حملات تروریستی، تهدیدات بیولوژیکی (بیماری) و الگوهای مهاجرت غیرقانونی و قاچاق انسان خواهد بود. بنابراین هدف ایتاس کاهش شکاف امنیتی ارائه شده توسط مسافران بدون ویزا به منطقه شینگن از طریق بررسی‌های پیشینه امنیتی اضافی است.

بریتانیا از این پس مهاجران غیرقانونی که از کانال مانش عبور می کنند را به رواندا می فرستد

۸ کشوری که سخت ترین شرایط را برای ارائه حق شهروندی و تابعیت به مهاجران دارند

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود