مادر داریوش اقبالی در شهر میانه درگذشت

مادر داریوش اقبالی در شهر میانه درگذشت

طاهره اعظمی، مادر داریوش اقبالی ،خواننده ی لس آنجلسی، روز جمعه بر اثر کهولت سن در سرای سالمندان شهر میانه درگذشت و مراسم تشییع پیکر وی دیروز در میانه برگزار شد.

داریوش اقبالی متولد سال ۱۳۲۹ در تهران و دارای مدرک دیپلم است.

پدرش محمود اقبالی از ملاکان شهر میانه در آذربایجان شرقی بود. داریوش با اینکه در تهران به دنیا آمده بود اما مدتی را در میانه سپری کرد و سپس در کرج بزرگ شد.

به گفته ی خودش، کودکی تاریکی داشت و فرزند طلاق بود. دو برادر دیگر او هم قربانی اعتیاد شدند و فوت کردند.

آوازخوانی را از کودکی در جشن های مدرسه شروع کرد.

در سال ۴۹ زمانی که ۱۹ سال داشت با حسن خیاط باشی، بازیگر و کارمند تلویزیون آشنا شد و او بود که داریوش را تشویق به فعالیت حرفه ای در زمینه ی موسیقی کرد.

همان سال با خواندن قطعه «به من نگو دوست دارم» با آهنگسازی درویش مصطفی جاویدان مورد توجه قرار گرفت و با ادامه ی فعالیتش شهرت او رفته رفته بیشتر شد.

او چند باری نیز به دلیل خواندن چند قطعه ی سیاسی در انتقاد از حکومت از پهلوی بازداشت شد و به زندان افتاد.

در سال ۵۷ زمانی که ۲۸ سال داشت در یکی از اجراهای زنده ی خود از سوی یک زن با اسید مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه ی صورت دچار آسیب شد. این زن مدعی بود به خاطر علاقه به داریوش از همسر خود جدا شده بود اما داریوش حاضر نبود با وی ازدواج کند به همین دلیل تصمیم گرفت او را از بین ببرد.

داریوش بعد از ماجرای اسیدپاشی برای درمان راهی انگلیس شد تا اینکه تصمیم گرفت آنجا بماند. پس از مدتی به آمریکا رفت و حالا ساکن فرانسه است.

داریوش بازیگری را هم پیش از انقلاب با فیلم های «یاران» ساخته ی فرزان دلجو و امیر مجاهد و «فریاد زیر آب» ساخته ی سیروس الوند تجربه کرده است. او خواننده ی موسیقی این دو فیلم هم بود.

داریوش همچون برادرانش سال ها درگیر اعتیاد بود تا اینکه در سال ۷۸ موفق شد برای همیشه آن را ترک کند و حالا خود بنیاد غیرانتفاعی ترک اعتیاد آینه را تأسیس کرده است.

داریوش تاکنون ۲ بار ازدواج کرده است.

داریوش زمانی که در آمریکا زندگی می کرد با زنی به نام فیروزه ازدواج کرد و از او صاحب دختری به نام بیتا شد. این ازدواج اما به جدایی منتهی شد.

داریوش در سال ۸۱ زمانی که ۵۲ سال داشت با زنی به نام ونوس ازدواج کرد و این زوج صاحب پسری به نام میلاد شدند.

بدون نظر

ورود