خداحافظی سوپرمن فوتبال ایران؛ مروری بر زندگی حرفه ای و شخصی سید جلال حسینی

خداحافظی سوپرمن فوتبال ایران؛ مروری بر زندگی حرفه ای و شخصی سید جلال حسینی

سید جلال حسینی کاپیتان تیم پرسپولیس شنبه ۴ تیر ماه بعد از بیش از ۲۰ سال فعالیت حرفه ای بالاخره تصمیم به خداحافظی از دنیای فوتبال گرفت.

به گفته ی خودش، سال‌ ها پیراهن شماره ۴ را در تیم ملی، پرسپولیس و دیگر تیم‌ ها پوشیده بود، به همین دلیل چهارمین روز از چهارمین ماه سال را برای خداحافظی خود انتخاب کرد.

ابتدا گفته شد به مناسبت خداحافظی کاپیتان پرسپولیس یک نشست خبری یا بازی خداحافظی برگزار خواهد شد، اما حسینی دیروز در مصاحبه ای اعلام کرد دنبال شلوغ بازی نیست و دوست دارد فقط با مردم و با یک پست ساده ی اینستاگرامی‌ خداحافظی کند.

علاوه بر این گفته شد حسینی پس از این خداحافظی به کادر فنی پرسپولیس اضافه خواهد شد و در قامت مربی به همکاری خود با این تیم ادامه خواهد. این خبر اما هنوز از سوی حسینی و مسئولان باشگاه پرسپولیس تأیید نشده است.

از زمان انتشار خبر خداحافظی کاپیتان پرسپولیس بسیاری از پرسپولیسی ها و طرفداران این باشگاه با انتشار پیام هایی در فضای مجازی به تقدیر از سید جلال حسینی پرداختند.

اینستاگرام فارسی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) هم با انتشار تصویری خبر خداحافظی «سوپرمن فوتبال ایران» را اعلام کرد.

در ادامه مروری بر زندگی حرفه ای و شخصی سید جلال حسینی خواهیم داشت.

سید جلال حسینی متولد سال ۱۳۶۰ در بندر انزلی است.

او دومین فرزند از پنج پسر خانواده ی خود است. جمال و کمال حسینی، دو برادر کوچک تر او نیز در فوتبال حرفه ای فعالیت دارند.

سید جلال حسینی فوتبال را از کودکی آغاز کرد. نخستین بار زمانی که دانش آموز بود با حمایت معلم ورزش خود در تست تیم نونهالان ملوان بندرانزلی شرکت کرد و پس از آن تمام رده های سنی را پله پله طی کرد.

فعالیت حرفه ای خود در فوتبال را از سال ۸۰ با ورود به تیم جوانان ملوان آغاز کرد تا اینکه پس از مدتی عضو تیم بزرگسالان این باشگاه شد. پس از آن به سایپا پیوست و بعد از سایپا نیز به سپاهان رفت.

در سال ۹۱ به تیم پرسپولیس تهران پیوست. پس از آن به تیم الاهلی قطر رفت. بعد از بازگشت به ایران، مدتی در تیم نفت تهران بازی کرد تا اینکه بار دیگر به پرسپولیس پیوست و این بار کاپیتان این تیم شد.

بازگشت او به پرسپولیس با دوران پرشکوه این تیم همراه شد. این بازیکن با پرسپولیس موفق به ۵ قهرمانی پیاپی در لیگ شد. ۴ قهرمانی سوپرجام، یک قهرمانی در جام‌ حذفی و ۲ بار حضور در فینال آسیا سایر افتخارات این بازیکن در پرسپولیس هستند. حسینی با ۱۹۶ بازی در پرسپولیس، بیشتر دوران بازی خود را در این تیم پشت سرگذاشت. او در دوران بازی خود در لیگ برتر، ۴۹۰ بازی کرد. ۲۳ گل زد، ۷ پاس گل داد و ۵۱ کارت زرد گرفت و تنها یک‌ بار اخراج شد.

سید جلال حسینی از سال ۸۶ تا ۹۷ عضو تیم ملی بود و در این مدت ۸ گل ملی به ثمر رساند. او ۱۰ آذر سال ۹۷ از بازی های ملی خداحافظی کرد.

او تنها بازیکن باقیمانده از اولین دوره لیگ برتر نیز بود.

سید جلال حسینی در دوران پرشکوه بازی اش رکوردهای منحصر‌ به‌ فردی از خود بر جای گذاشت.

این بازیکن ۹ عنوان قهرمانی در لیگ برتر دارد، رکوردی که به نظر می‌ رسد سال‌ ها دست نخورده باقی خواهد ماند. حسینی این ۹ قهرمانی را با ۳ تیم مختلف به‌دست آورده و رکورد دار بیشترین قهرمانی با تیم‌ های مختلف در تاریخ لیگ برتر است.

دیگر رکورد منحصر به فرد کاپیتان سابق پرسپولیس، تعداد بازی در لیگ برتر است. این بازیکن ۴۹۰ بازی در تاریخ لیگ برتر انجام داده است. حسینی قبل از رسیدن به حد نصاب استثنایی ۵۰۰ بازی از فوتبال خداحافظی کرد. بین بازیکنان فعال در لیگ برتر، محمدرضا خلعتبری با ۴۳۱ بازی بیشترین تعداد بازی را انجام داده است و بعید است که بازیکنی در فصول آتی به این رکورد دست یابد.

رکورد دیگر سید جلال حسینی تعداد پیروزی است. این بازیکن با ۲۳۷ پیروزی، بیش از هر بازیکنی در لیگ برتر برنده از زمین خارج شده است. جلال حسینی به عنوان بازیکن با ۴۴ تیم مختلف روبرو شده که تمام این تیم‌ ها حداقل یک‌ بار مقابل جلال حسینی شکست خوردند. پیکان با ۱۹ باخت بیشترین شکست را برابر جلال حسینی داشته است.

سید جلال حسینی در سال ۹۳ آکادمی فوتبال خود را با الگو برداری از مدارس فوتبال آلمان در بندر انزلی افتتاح کرد.

این بازیکن علاوه بر سرمایه گذاری در حوزه ی املاک، در سال ۹۶ کلینیک تخصصی دندانپزشکی خود را افتتاح کرد که مدیریت آن را برعهده ی خواهر همسر خود گذاشته است.

سید جلال حسینی در سال ۸۸ با لیلا ریاحی ازدواج کرد. این زوج ۲ دختر به نام های نورا (متولد سال ۹۳) و نیلا (متولد سال ۹۴) دارند.

به گفته ی حسینی او و همسرش نسبت فامیلی با یکدیگر دارند و به همین جهت از قبل با یکدیگر آشنایی داشتند.

سید جلال حسینی در کنار دخترانش

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود