وارن بافت می خواهد تا ۱۰ سال بعد از مرگش همه ثروت او بخشیده شود

وارن بافت می خواهد تا ۱۰ سال بعد از مرگش همه ثروت او بخشیده شود

وقتی وارن بافت (Warren Buffett) مولتی میلیاردر آمریکایی بمیرد، چه اتفاقی برای ثروت هنگفتش خواهد افتاد؟ شاید بخشی از این میلیاردها دلار سهم یکی از بچه های این کره خاکی شود. این حرفی است که وال استریت ژورنال در تحقیقات اخیر درباره آینده ثروت بافت که در زمان انتشار این مقاله ۹۶.۸ میلیارد دلار ارزش دارد، منتشر کرده است.

مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی در سال ۲۰۰۶ متعهد شد که ۸۵ درصد از سهام خود در این شرکت را به خیریه ها و عمدتا بنیاد بیل و ملیندا گیتس ببخشد. چهار سال بعد او عهد کرد که ۹۹ درصد از ثروت خود را در طول زندگی یا پس از مرگش صرف امور خیریه خواهد کرد.

پس از مرگ وارن بافت چه اتفاقی برای ثروت هنگفتش می‌افتد؟

از ۹۰ میلیارد دلار سهام بافت در برکشایر، ۵۶ میلیارد دلار به بنیاد گیتس و ۱۷.۴ میلیارد دلار به چهار موسسه خیریه خانوادگی اختصاص می‌یابد و ۱۸.۷ میلیارد دلار تعهد نیافته باقی می‌ماند. البته گفته می‌شود با افزایش قیمت سهام برکشایر این مبالغ هم افزایش خواهد یافت. همچنین گفته می‌شود که این مولتی میلیاردر نیکوکار می‌خواهد میلیاردها دلار خود را ظرف ۱۰ سال پس از مرگش خرج کند.

پس از مرگ وارن بافت چه اتفاقی برای ثروت هنگفتش می‌افتد؟

کارکنان بنیاد گیتس در حال انباشتن کل مبلغ سهام تعهد شده بافت و سهام تعهدنشده باقیمانده بوده‌اند و از آنجایی که برخی از دریافت کنندگان کمک مالی بنیاد گیتس پیش از این به حداکثر میزان دریافتی خود رسیده بودند، به فکر ایجاد یک بانک جهانی پس انداز برای کودکان افتاده‌اند. مبلغ دقیقی که به هر کودک اختصاص داده خواهد شد فاش نشده، اما یکی از کارمندان سابق بنیاد گیتس گفت در این طرح، هر کودک هزاران دلار دریافت خواهد کرد.

پس از مرگ وارن بافت چه اتفاقی برای ثروت هنگفتش می‌افتد؟

اما وارن بافت که امسال ۹۲ ساله می‌شود هنوز نحوه تقسیم ثروتش پس از مرگ را فاش نکرده است. کارشناسان می‌گویند تعهدنامه او کمی مبهم بود. تحقیقات نشان داد که بنیاد سوزان تامپسون بافت، یک موسسه خیریه خانوادگی که از حق سقط جنین حمایت می‌کند، کارکنان جدیدی استخدام کرده و برای هجوم مقدار زیادی پول (شاید تا ۱۰۰ میلیارد دلار) آماده می‌شود. به این معنی که ممکن است بخشی از ثروت بادآورده بنیاد گیتس را به ارث ببرد.

اگر کارکنان بنیاد گیتس ایده ایجاد بانک برای کودکان سرتاسر جهان را عملی کنند، میلیاردها دلار وارن بافت می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی بر زندگی بسیاری از افراد داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر وارن بافت درباره ارز دیجیتال: تمام بیت کوین های دنیا را حتی ۲۵ دلار هم نمی خرم

وارن بافت برای توضیح نقش شانس در زندگی افغانستان را مثال زد

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • مهدی تیر ۸, ۱۴۰۱

    این دروغ هارو رسانه های ایران در مورد بیل گیتس هم میگفتن که یه جنبشی درست کرده که پولدارارا ۹۹ درصد ثروتشونو به فقرا بدن اونوقت زنش نصف ثروتشو میخواد بالا بکشه
    در واقع این خبر را فیک نیوزهای خارج درست میکنند و جهان سومی ها هم به خاطر اثر هاله ای (که چون از ما خوشگلترن پس همه چیزشون از ما بهتره) خیلی راحت باور میکنند