برگزاری مسابقه ای عجیب در آمریکا؛ پوکر بازی کردن کابوی ها وسط میدان گاوبازی + ویدئو

برگزاری مسابقه ای عجیب در آمریکا؛ پوکر بازی کردن کابوی ها وسط میدان گاوبازی + ویدئو

در حاشیه ی مسابقات گاوسواری وایلد تینگ در ایالت نیومکزیکوی آمریکا، مسابقه ی عجیبی به نام «پوکر کابوی ها» برگزار می شود.

وایلد تینگ بزرگ ترین مسابقه گاو سواری در جنوب غرب ایالات متحده آمریکا است و بیشتر از ۲۵ سال است که برگزار می شود. در حاشیه ی مسابقات اصلی این رویداد، مسابقه ای به نام «پوکر کابوی ها» هم برگزار می شود.

در این مسابقه که در وسط میدان گاوبازی برگزار می شود، ۴ کابوی در حالی پشت یک میز مشغول پوکر بازی کردن می شوند که یک گاو به آن ها هجوم می آورد. هر کس بیشتر از بقیه پشت میز دوام آورد، برنده ی مسابقه خواهد بود.

در ویدئویی که از مسابقه ی امسال منتشر شده، گاو به طرف میز می دود و سپس سر خود را پایین می آورد و به یکی از مردها می کوبد. مرد به هوا پرتاب می شود و گاو به کوبیدن سر خود به او ادامه می دهد و در همان حال، بقیه ی مردان کماکان پشت میز مشغول بازی هستند.

مردی که مورد حمله ی گاو قرار گرفته بالاخره موفق می شود از جای خود بلند شود و به طرف میز می رود اما در میانه ی راه، سکندری می خورد و روی زمین می افتد. او در نهایت از دست گاو می گریزد و سالم و سلامت از روی حصارهای میدان بالا می رود.

بعد از آن، گاوبازها با لباس هایی بنفش رنگ به وسط میدان می دوند و دست تکان می دهند تا توجه گاو را به خود جلب کنند و آن را از سه مرد باقیمانده دور سازند.

گاو به گاوبازها نگاه می کند و به  طرف آن ها می دود اما یکباره تغییر مسیر می دهد و به طرف یکی از مردانی که مشغول پوکر بازی کردن هستند، هجوم می برد.

مرد با میز محکم برخورد می کند و غلت زنان روی زمین می افتد اما بالاخره موفق می شود از جای خود بلند شود. با نگاه های خشمگین گاو، دو مرد دیگر هم از روی صندلی خود بلند می شوند.

یکی از مردان که بازی را برده با خوشحالی فرار می کند، چون آخرین کسی بوده که میز را ترک کرده است.

این مسابقه ی خطرناک که بر تن بعضی تماشاچیان رعشه می اندازد، یکی از پرطرفدارترین بخش های مسابقات وایلد تینگ است.

لری پیترسون، برگزارکننده ی مسابقات وایلد تینگ می گوید شرکت کنندگان این مسابقه به ندرت جراحت برمی دارند اما «حسابی کتک می خورند».

برندگان مقام اول مسابقه «پوکر کابوی ها» ۵۰۰ دلار جایزه نقدی و یک سگک کمربند دریافت می کنند و برندگان مقام دوم یک کت دست دوز جایزه می گیرند.

این مسابقه هر ساله نزدیک به ۳۰ هزار دلار برای جوایز خود هزینه می کند.

بازیکنان پوکر همان جلیقه های محافظ گاوبازها را به تن می کنند که شبیه به جلیقه های ضدگلوله هستند. این جلیقه ها از بالاتنه در برابر ضربات شاخ های گاوها محافظت می کنند و مانع از وارد شدن جراحات جدی به فرد می شوند.

«پوکر کابوی ها» بازی ای پرطرفدار در جنوب ایالات متحده آمریکا است که از سال ۲۰۲۰ به دنبال نمایش آن در یک سریال تلویزیونی به نام Yellowstone با بازی کوین کاستنر در این کشور محبوبیت یافت.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • ریزعلی تیر ۲۲, ۱۴۰۱

  اما این کارها چون تو غرب میشه وحشی بازی نیست. بلکه سرگرمیه. کسی هم برا حقوق حیوانات گریه نمیکنه.
  تو اسپانیا هم کلی جشنواره فرهنگی هست گاو ول میکنن به طرف مردم. بعد با نیزه و تیرکمان گاو رو میزنن. دقت کنین اسم این جشنواره فرهنگی هست. بعد یه عده غرب پرست فمنیسم تازه به دوران رسیده ی اینستاگرامی میگه چرا مسلمونا گوسفند قربونی میکنن.
  تو دانمارک پسراشون ۱۸ ساله یا ۱۵ ساله میشه باید دلفین یا نهنگ بکشن. و این دانمارکیهای صلح جو با افتخار میکشن و عکس میگیرن.
  حالا نمیدونم این هندی ها چه مرگشونه . میری اینستا و تلگرام هی زر میزنن مسلمونا گوسفند قربونی میکنن.
  حالا یکی نیست بگه مگه خودتون گاو سیاه نر رو هرساله قربونی نمیکنین برا خداتون؟ اها. اونجا بهش میگن فستیوال قربونی کردن و حاجت گرفتن ارزوهاشون.
  باور ندارین؟ اسم خدایی که براش قربانی میکنن gadhimai هست. هرسال گاو سیاه نر میکشن. تازه چطوری؟ با یه قداره میزنن گردن گاو رو جدا میکنن. اینم از هندیهای کثیف.

  • حامد تیر ۲۳, ۱۴۰۱

   اشتباه هرجای دنیا باشه اشتباهه
   کسی که گاو بنده خدارو با نیزه و تیرکمان میزنه صددرصد اشتباه میکنه
   ولی شما یاد بگیر اشتباه خودتو با اشتباه دیگران توجیح نکنی
   جدای از مسئله برخورد درست با هر موجود زنده ای، استفاده از کلمه های هندی کثیف و … نژادپرستیه که کثیف ترین و اشتباه ترین کار ممکنه