مشکل سرمربی بارسلونا برای سفر به ایالات متحده چه ارتباطی با ایران دارد؟

مشکل سرمربی بارسلونا برای سفر به ایالات متحده چه ارتباطی با ایران دارد؟

ژاوی هرناندز سرمربی تیم فوتبال بارسلونا نتوانسته همراه تیمش برای شروع تور پیش فصل به ایالات متحده سفر کند و شواهد از تاریخچه سفر او به ایران در گذشته به عنوان مانع اصلی یاد می کنند. سفر تیم بلوگرانا به ایالات متحده برای تور ۱۷ روزه در ایالات متحده از روز شنبه آغاز شد که شامل چندین دوره تمرینی و بازی های دوستانه پیش فصل است اما سرمربی تیم نتوانسته همراه با پرواز تیمش به ایالات متحده سفر کرده و این موضوع به تاخیر در دریافت مدارک سفر مرتبط است. ژاوی در طی ۵ سال گذشته سه بار به ایران سفر کرده که همگی در دوران حضور او در تیم السد قطر به عنوان مربی و بازیکن بوده است و به همین خاطر وی باید مدارک بیشتری به مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده ارائه کند که ثابت نماید دلایل موجهی برای این تعداد از سفرها به ایران داشته است زیرا ایالات متحده چند سالی است محدودیت های شدیدی برای کسانی که به برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله ایران سفر کرده اند، تعیین کرده است.

چرا ژاوی نمی تواند به ایالات متحده سفر کند؟ ارتباطش با ایران چیست؟

قرار بود این مدارک تا روز جمعه به مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده تحویل داده و مجوز سفر ژاوی به این کشور صادر شود اما این موضوع با تاخیر همره بوده و بدین ترتیب سرمربی کاتالان ها نتوانست همراه با تیمش راهی تور پیش فصل در آمریکا شود. جدای از این حاشیه، ژاوی ۵ بازیکن دیگر تیم بارسلونا را به این تور پیش فصل نبرده تا به نحوی شرایط را برای خروج آن ها در هفته های اخیر را فراهم کند. این بازیکنان دروازه بان دوم تیم نتو، اسکار مینگزا و ساموئل اومتیتی، ریکی پوچ و مارتین برایتویت هستند و باشگاه بارسلونا قصد دارد برایشان مشتری پیدا کرده و ان ها را به فروش برساند. فرانکی دی یونگ که بسیاری انتقال او به منچسترسیتی را قریب الوقوع می دانند و ممفیس دپای همچنان در تیم هستند اما به نظر می رسد که این دو نیز به زودی به تیم های جدیدشان منتقل خواهند شد.

چرا ژاوی نمی تواند به ایالات متحده سفر کند؟ ارتباطش با ایران چیست؟

عثمان دمبله نیز با تمدید قرارداد خود با بارسلونا در تیم باقی مانده و رافینیا، فرانک کسیه و آندرس کریستینسن نیز به جمع کاتالان ها اضافه شده اند. تور بارسلونا در ایالات متحده از روز ۲۰ جولای با بازی مقابل اینتر میامی در فلوریدا آغاز شده و چهار روز بعد با بازی مقابل رئال مادرید در لاس وگاس ادامه یافته و بعد از آن است که کاتالان ها در ۲۶ جولای در دالاس مقابل یوونتوس صف آرایی خواهند کرد. تور آمریکای بارسلونا با بازی مقابل نیویورک ردبولز در ۳۱ جولای به پایان خواهد رسید. بارسلونا همراه با ۲۸ بازیکن به تور ایالات متحده رفته که شامل بازیکنان زیر است:

ترشتگن، دست، پیکه، آراوخو، بوسکتس، دمبله، پدری، دپای، آنسو فاتی، نیکو، جوردی آلبا، فران تورس، سرخی روبرتون، فرانکی دی یونگ، اریک گارسیا، اوبامیانگ، گاوی، ایناکی پنیا، پیانیچ، کولادو، کسیه، کریستینسن، رافینیا، آرنائو تناس، پابلو توره، بالده، عبده و کاسادو.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

 • علی تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  ماله کش های عزیز
  شروع کنید به ماله کشی
  سر اینکه ورزش سیاسی هست جمهوری اسلامی ایران بده
  و ناشی از اینه که فقر فرهنگی داریم
  ولی ورزش سیاسی هست ایالات فروپاشیده آمریکا خوبه