۱۰ مورد استفاده از مواد غذایی در آشپزخانه که احتمالاً نمی دانستید

۱۰ مورد استفاده از مواد غذایی در آشپزخانه که احتمالاً نمی دانستید

درمان‌های خانگی مبتنی بر مواد غذایی طبیعی، قرن‌هاست که در همه کشورها و فرهنگ‌ها استفاده می‌شود، در حالی که بیشتر ما آنها را فقط به عنوان منابعی برای به دست آوردن انرژی مصرف می کنیم. از مراقبت های پوست و مو گرفته تا درمان بیماری های معمول، برخی از مواد غذایی به قدری مفید هستند که می توانید در آشپزخانه خود راه حلی برای تقریباً هر مشکلی پیدا کنید.

۱. پیاز

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟مطالعات اخیر نشان می‌دهد که قرار دادن پیاز در جوراب می‌تواند از رشد باکتری‌ها و هرگونه سختی پوست جلوگیری کند و باعث نرم شدن پوست شود.

۲. زردچوبه

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟مطالعات نشان داده اند که زردچوبه حاوی کورکومین است، ماده ای که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. استفاده از مخلوط زردچوبه، ماست یونانی و عسل به عنوان ماسک می تواند به کاهش جای زخم و جلوگیری از بروز آکنه کمک کند.

۳. سیب زمینی

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟سیب زمینی حاوی اسید اگزالیک است که به از بین بردن زنگ زدگی ظروف آهنی کمک می کند. برای انجام این کار، فقط باید کمی نمک به سیب زمینی زده و آن را روی قسمت زنگ زده بمالید.

۴. تخم مرغ

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟اگر موهای آسیب دیده یا خشک دارید، زرده تخم مرغ به طور بالقوه می تواند موهای شما را ترمیم کند. از آنجایی که زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین است، می تواند درخشندگی و استحکام موهای شما را فراهم کند و چربی موجود در زرده تخم مرغ، به نام لسیتین می تواند رطوبت موها را تامین کند.

۵. فلفل قرمز

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟ فلفل قرمز حاوی ماده کپسایسین است که در بسیاری از داروها برای کنترل درد نیز استفاده می شود. شما حتی می توانید کرم بی حس کننده خود را با فلفل قرمز و روغن نارگیل برای تسکین فوری درد درست کنید.

۶. اکالیپتوس

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟ثابت شده است که اکالیپتوس دردهای بدن را تسکین می دهد و آن را به یک راه حل عالی برای سرماخوردگی تبدیل می کند.

۷. سیر

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟به دلیل خواص ضد قارچی طبیعی سیر، مالیدن مستقیم آن به ناحیه آسیب دیده می تواند خارش پا را به راحتی تسکین دهد.

۸. دارچین

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟این ادویه جادویی سرشار از خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است که نه تنها به درمان نیش پشه بلکه به درمان نیش زنبورها و عنکبوت ها نیز کمک می کند. تهیه خمیر با دارچین و آب و مالیدن آن به ناحیه آسیب دیده به تسکین درد کمک می کند.

۹. نمک

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟پاشیدن مقداری نمک داخل کفش‌ها در شب باعث می‌شود که آنها در صبح بدون بو باقی بمانند، زیرا نمک می‌تواند چنین بوهایی را جذب کند.

۱۰. برنج

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟اگر می خواهید میوه کالی، رسیده شود، می‌توانید با استفاده از برنج این کار را انجام دهید. با فرو بردن یک میوه در برنج، دانه ها گاز اتیلن دفع شده توسط میوه را به دام می اندازند که به نوبه خود به رسیدن سریعتر آن کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

مواد غذایی ناسالمی که در حقیقت برای بدنتان مفید هستند

زیاده روی در خوردن این مواد غذایی مفید ضرر دارد

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود