اگر نمک نخورید چه اتفاقی برای پوست شما می افتد؟

اگر نمک نخورید چه اتفاقی برای پوست شما می افتد؟

وقتی تصمیم می گیریم تغذیه سالم را شروع کنیم، نمک اغلب یکی از اولین چیزهایی است که می خواهیم یک بار برای همیشه از رژیم غذایی خود حذف کنیم. در حالی که درست است که خوردن نمک بیش از حد برای سلامتی مضر است، اما عدم دریافت سدیم کافی به صورت روزانه نیز می تواند بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارد. سدیم یک الکترولیت ضروری است که وظیفه نگهداری مایعات در سلول های بدن را بر عهده دارد و حذف کامل آن از رژیم غذایی ممکن است بهترین انتخاب برای سلامت و زیبایی پوست شما نباشد. نخوردن نمک چگونه ممکن است روی پوست شما تأثیر بگذارد:

۱. ممکن است به مرور زمان تگ های پوستی ایجاد شود.

نخوردن نمک چه عوارضی دارد؟اگرچه کنترل مقدار نمکی که می خورید قطعاً می تواند برای سلامتی شما مفید باشد، اما حذف کامل آن از رژیم غذایی ممکن است بهترین انتخاب نباشد. وقتی سدیم کافی به صورت روزانه دریافت نمی کنید، به مرور زمان ممکن است بر مقاومت انسولین شما تأثیر بگذارد که به نوبه خود آثار آن روی پوست شما قابل توجه خواهد بود. اگر بدن شما به خوبی به انسولین پاسخ ندهد، ممکن است منجر به رشد موهای ناخواسته و لکه‌های پوستی شود که از بین بردن آن‌ها آسان نیست.

۲. ممکن است متوجه یک طرح توری شکل روی پوست خود شوید.

نخوردن نمک چه عوارضی دارد؟پیروی از یک رژیم کم سدیم ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که پزشک به افرادی که از بیماری های قلبی رنج می برند سفارش کند. اما اگر هرگز مشکل قلبی نداشته اید، خوردن نمک کمتر از نیاز بدنتان ممکن است بر آن تأثیر بگذارد. هنگامی که سلامت قلب و عروق شما نامتعادل است، ممکن است روی پوست شما نیز قابل مشاهده باشد و یک طرح توری شکل آبی یا بنفش روی پوست شما ایجاد کند.

۳. ممکن است پوست شما خشک شود.

نخوردن نمک چه عوارضی دارد؟اگر می‌خواهید صورتتان جوان و صاف و با خطوط ریز کمتری ظاهر شود، مرطوب نگه داشتن پوستتان مهم است. حذف کامل نمک از رژیم غذایی ممکن است شما را از رسیدن به این هدف باز دارد، زیرا وقتی بدن شما سدیم کافی دریافت نمی کند، ممکن است علائمی شبیه کم آبی بدن ایجاد کند؛ که به نوبه خود ممکن است باعث شود پوست شما خشک و چروکیده به نظر برسد، به خصوص در اطراف دهان، لب ها و چشم ها.

۴. پوست شما ممکن است خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد.

نخوردن نمک چه عوارضی دارد؟ممکن است پول زیادی را صرف کرم‌ها و مرطوب‌کننده‌های گران‌قیمت کنید که پوست شما را روشن و حجیم می‌کنند، اما دریافت نکردن سدیم کافی ممکن است تمام تلاش‌های شما را خدشه‌دار کند. اگر مقدار کمی سدیم در بدن شما وجود داشته باشد، ممکن است باعث شود پوست شما حجم و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و افتاده به نظر برسد.

بیشتر بخوانید:

اگر دیگر نمک نخوریم چه اتفاقی در بدن مان می افتد؟

افزودن نمک به وعده های غذایی با مرگ زودهنگام مرتبط است

بدون نظر

ورود