شخصیت های سریال «بازی تاج و تخت» در کتاب چه شکلی هستند؟

شخصیت های سریال «بازی تاج و تخت» در کتاب چه شکلی هستند؟

در آثار نمایشی اقتباسی، فیلمساز گاهی مجبور به تغییر داستان و شخصیت ها می شود. این امر می تواند تفاوتی فاحش میان ظاهر شخصیت ها در داستان با آنچه در اثر نمایشی می بینیم، ایجاد کند.

در کتاب «بازی تاج و تخت» هم ویژگی های ظاهری شخصیت ها توصیف شده است و حالا می خواهیم مقایسه ای میان ظاهر شخصیت ها در سریال و کتاب داشته باشیم.

آریا استارک

آریا استارک در کتاب بین ۹ تا ۱۲ سال دارد. او صورتی کشیده، موهایی قهوه ای رنگ و چشمانی خاکستری دارد. آریا موهای خود را کوتاه کرد تا مثل پسرها شود.

آشا گریجوی

سن آشا گریجوی در کتاب بین اوایل تا اواسط دهه ی ۲۰ زندگی اش توصیف شده است. او لاغر اندام و بلند قد، با چشمانی تیره و موهایی کوتاه است. آشا بینی ای بزرگ و پوستی باد زده دارد. به نظر برادرش تیان، بینی او برای صورتش بزرگ است.

ند استارک

ند استارک در کتاب مردی ۳۵-۳۶ ساله، با چشمانی خاکستری است که حال و روزش را نشان می دهد. ریش هایش شروع به سفید شدن کرده، به همین دلیل سنش بیشتر از چیزی که واقعاً هست نشان می دهد. او صورتی کشیده و موهایی قهوه ای رنگ دارد.

برین تارث

برین تارث در کتاب بین ۱۷ تا ۲۰ سال دارد. او زنی بلند قد و تنومند، عاری از ظرافت و لطافت زنانه با صورتی پهن است که کک و مک آن را پوشانده است. برین دندان هایی نامرتب و جلو آمده اما چشمانی درشت و زیبا به رنگ آبی دارد.

کتلین استارک

کتلین استارک در کتاب زنی ۳۳ تا ۳۵ ساله با موهایی بلند به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و چشمانی آبی رنگ است.

سانسا استارک

سانسا استارک در کتاب بین ۱۱ تا ۱۴ سال دارد. او شبیه مادرش کتلین است، اما کتلین فکر می کند بزرگ که شود زیباتر از او خواهد شد. سانسا چشمانی به رنگ آبی تیره دارد و موهایش قهوه ای مایل به قرمز روشن است.

جیمی لنیستر

جیمی لنیستر در کتاب حدود ۳۱ سال دارد. او چشمانی سبز و موهایی فر و طلایی دارد. جیمی بلند قد و خوش چهره توصیف شده است.

مارجری تایرل

مارجری تایرل در کتاب دختری ۱۶-۱۷ ساله است. او موهایی پرپشت و فر با چشمانی درشت به رنگ قهوه ای دارد. به نظر تیریون او به زیبایی سانسا است.

جافری براتیون

جافری براتیون در کتاب بین ۱۱ تا ۱۴ سال دارد. او پسری خوش چهره با موهایی فر و طلایی و چشمانی سبز رنگ توصیف شده است.

سرسی لنیستر

سرسی لنیستر خواهر دوقلوی جیمی لنیستر در کتاب بین ۳۱ تا ۳۴ سال دارد. او زنی بسیار زیبا، با موهایی طلایی و چشمانی به رنگ سبز زمردین توصیف شده است که پوستی سفید و اندامی زیبا دارد.

دنریس تارگرین

دنریس تارگرین در کتاب بین ۱۳ تا ۱۵ سال دارد. او چشمانی به رنگ بنفش، پوستی روشن و موهای نقره ای – طلایی بلندی  دارد. دنریس بسیار زیبا توصیف شده است.

جیکن هگار

در کتاب جیکن هگار موهای بلند دارد که نیمی از آن سفید و نیم دیگرش به رنگ قرمز است. او مردی جوان و به چشم زن ها خوش چهره است.

جان اسنو

جان اسنو در کتاب بین ۱۴ تا ۱۷ سال دارد. او اغلب ویژگی های ظاهری فرزندان خاندان استارک را دارد: چشمان خاکستری رنگ، صورت کشیده و موهایی به رنگ قهوه ای تیره.

لیسا آرین

سن لیسا آرین در کتاب در اوایل دهه ی ۳۰ زندگی اش توصیف شده است. بارداری های متعدد وزنش را بالا برده، به همین دلیل از خواهرش کتلین ۱۰ سالی بزرگ تر به نظر می رسد، با اینکه درواقع از کتلین کوچک تر است. او چشمانی به رنگ آبی روشن و موهایی پرپشت به رنگ قهوه ای مایل به قرمز دارد و سعی می کند پوست سفیدش را با پودر بپوشاند.

ملیساندر

ملیساندر در کتاب چشمان اضطراب آوری به رنگ قرمز، موهایی مسی رنگ و صورتی قلبی شکل دارد. او بسیار زیبا توصیف شده است. ملیساندر زنی مسن است اما به کمک جادو جوان به نظر می رسد.

تیریون

تیریون در کتاب حدوداً ۲۴ سال دارد. یکی از چشمانش سبز و دیگری مشکی است. موهای کم پشتش به قدری طلایی است که تقریباً به سفیدی می زند. او پیشانی ای بلند و سری بزرگ دارد.

تایوین لنیستر

تایوین لنیستر در کتاب ۵۸ ساله است. او سر تاس تراشیده ای دارد اما خط ریش هایش را نمی زند. چشمان سبزش رگه هایی طلایی دارند. او قد بلند و باریک اندام است.

ایگریت

ایگریت در کتاب ۱۹ سال دارد. او صورتی گرد، دندان هایی نامرتب، بینی ای کوچک و سربالا و موهای ژولیده ای به رنگ قرمز دارد. ایگریت به چشم جان اسنو زیبا نیست اما وحشی ها او را زیبا می دانند.

جورا مورمونت

جورا مورمونت در کتاب حدود ۴۶ سال دارد. او مردی قوی با اندامی متناسب و ریشی سیاه رنگ است و دارد تاس می شود.

واریس

واریس در کتاب بین ۴۴ تا ۵۰ سال دارد. او مردی تاس و فربه است و حالتی زنانه دارد. تصور می شود به خاطر آنکه در شهر لیس به دنیا آمده، چشمانی بنفش رنگ داشته باشد.

منبع: brightside
۸ نظر

ورود

 • Naruto تیر ۳۰, ۱۴۰۱

  باحال بود

 • بهمن تیر ۳۱, ۱۴۰۱

  از دنریس به بالا زیباتر از بازیگراشونن اما از دنریس به پایین بازیگرا خیلی بهتر و جا افتاده تر به نظر میرسن تا توصیفات کتاب مثلا ترین یا جان اسنو به هیچ وجه نمیشه به شکل دیگه ای جز این دو بازیگر ترسیم بشه

 • نخوندم تیر ۳۱, ۱۴۰۱

  زده سرسی خواهر دوقلوی جیمی بعد سن جیمی رو زده ۳۱ بعد سن سرسی رو زده ۳۱ تا ۳۴ مگه دوقلو نیستن اختلافشون که ۳ سال نیست

  • بیژن مرداد ۱, ۱۴۰۱

   سه فصل اول سریال، حدودا سه سال طول کشید. سن آنها را در این بازه زمانی نوشته است.

   • حرف حق مرداد ۱, ۱۴۰۱

    اومدن همه رو هات طراحی کردن چرا شررر میگین

 • بیژن مرداد ۱, ۱۴۰۱

  برای کتلین، سانسا، دنیس، سرسی، ملیساندر، مارجری، جورا، لیسا، آشا کاملا و جیمی تا حدودی، هنرپیشگان اشتباهی انتخاب شده اند. تیریون را باید مثل فیلم نارنیا گریم می‌کردند: موهای بور کم پشت.

 • امین مرداد ۱, ۱۴۰۱

  جافری باراتیون نبود پسر جیمی بود:/

 • mahđi مرداد ۵, ۱۴۰۱

  من رو دنریس کارکتر کراش زدم ??