علیرضا معینی رکورد حرکت یک ضرب وزنه برداری آسیا را شکست + ویدیو

علیرضا معینی رکورد حرکت یک ضرب وزنه برداری آسیا را شکست + ویدیو

مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا از ۲۶ تیر ماه به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز شد. این رقابت ها، تا به امروز برای وزنه برداران جوان ایرانی پر ثمر بوده است. در رقابت دسته‌های ۸۹ و ۹۶ کیلوگرم، نوجوانان و جوانان، که روز شنبه برگزار شد، نمایندگان ایران صاحب ۳ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز شدند. ایران در این اوزان، چهار نماینده داشت که هر چهار وزنه بردار، موفق به کسب مدال شدند. اما مهم ترین اتفاق روز شنبه، رکورد شکنی علیرضا معینی بود که توانست رکورد حرکت یک ضرب آسیا را بشکند.  علیرضا معینی وزنه بردار کیست؟مسئولین جدید فدراسیون وزنه برداری با ایجاد تغییر و تحول در کادر فنی، تیم جوانان و نوجوانان را با مربیان جدیدی راهی این مسابقات کردند. یکی از این تغییرات حضور هادی پانزوان به عنوان جایگزین علی جباری بود. تا پیش از این رقابت ها، علی جباری به عنوان سرمربی بر اردوهای تیم جوانان و نوجوانان نظارت داشت و قرارداد این مربی با فدراسیون تا پایان سال ۱۴۰۳ بود.

علیرضا معینی وزنه بردار کیست؟علیرضا معینی که به همراه علی کشتکار و توفیق پوزش از تیم جوانان و امیرحسین قربانی، ایلیا صالحی پور و امیرحسین سپه آجرلو از تیم نوجوانان با سرمربیگری سید هادی پانزوان روز ۲۸ تیر ماه به ازبکستان اعزام شد. او در دسته ۸۹ کیلوگرم مسابقات قهرمانی جوانان آسیا، با رکورد ۱۶۶ کیلو در حرکت یک ضرب، ۱۹۱ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۳۵۷ کیلوگرم، علاوه بر کسب مدال نقره حرکت دوضرب، با رکورد مجموع ۳۵۷ کیلوگرم به مدال طلای قهرمانی آسیا رسید. او با افتخار توانست رکورد یک ضرب آسیا را یک کیلوگرم ارتقاء دهد و این دستاورد را به نام خود ثبت کرد.

بیوگرافی علیرضا معینی

علیرضا معینی وزنه بردار کیست؟علیرضا معینی سده متولد شهر سده لنجان اصفهان است که بانک ورزش وزنه برداری به حساب می آید. پدر و پدربزرگ او، هر دو وزنه بردار بودند. عموی او در رشته وزنه برداری، قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را تجربه کرده است. او حمایت خانواده اش را دلیل ورود و موفقیت به این عرصه می داند. علیرضا معینی که با تیم وزنه برداری ذوب آهن اصفهان توانست قهرمانی کشوری را تجربه کند، قهرمانی المپیک و سپس قهرمانی جهان را از اهداف اصلی خود می داند، که با دستاوردهای اخیرش، دور از دسترس نیست.

بیشتر بخوانید:

دومین قهرمان وزنه بردار زن ایرانی به دلیل نداشتن سالن تمرین مهاجرت کرد

لورل هوبارد وزنه بردار نیوزیلندی، اولین ورزشکار تراجنسیتی در مسابقات المپیک خواهد بود

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود