وزیر هندی بعد از نوشیدن آب رودخانه مقدس راهی بیمارستان شد + ویدیو

وزیر هندی بعد از نوشیدن آب رودخانه مقدس راهی بیمارستان شد + ویدیو

باگوانت مان، وزیر ۴۸ ساله هندی، آب کثیف رودخانه مقدس آلوده به فاضلاب را نوشید تا به مردم محلی نشان دهد که سالم است. اما پس از نوشیدن آب آلوده رودخانه کالی بین (Kali Bein) به سرعت مریض شده و در بیمارستانی خصوصی در دهلی نو بستری شد.وزیر هندی با خوردن آب آلوده رودخانه مقدس «کالی بین» راهی بیمارستان شدمان در ۱۷ جولای از راه اندازی یک کمپین سراسری برای پاکسازی رودخانه ها و زهکشی ها در پنجاب خبر داده بود. این اعلامیه در مراسمی به مناسبت بیست و دومین سالگرد پاکسازی رودخانه مقدس کالی بین منتشر شد. گزارش شده است که مان در این مراسم مستقیماً از بین یک لیوان آب نوشید.وزیر هندی با خوردن آب آلوده رودخانه مقدس «کالی بین» راهی بیمارستان شدچند روز بعد از نوشیدن آب، مان شروع به شکایت از درد معده کرد. او به بیمارستان منتقل و بستری شد. پزشکان گفتند که مان دچار عفونت شده بود و توسط یک تیم پزشکی چند رشته ای تحت درمان قرار گرفت. پزشکان مجموعه ای از آزمایشات را قبل از مرخص شدن او از بیمارستان انجام دادند. ویدیویی که مان را در حال برداشتن یک لیوان آب و نوشیدن آن نشان می دهد، از آن زمان در فضای مجازی پخش شد.وزیر هندی با خوردن آب آلوده رودخانه مقدس «کالی بین» راهی بیمارستان شدگزارش ها حاکی از آن است که مان صبح روز پنجشنبه از بیمارستان مرخص شد و به سرعت بهبود یافت و در اواخر همان شب با مقامات ارشد پلیس جلسه ای برگزار کرد تا عملیات علیه قاتلان ادعایی سیدهو موسووالا، خواننده هیپ هاپ پنجابی را تبریک بگوید. او همچنین یک پیام ویدیویی منتشر کرد که در آن وعده پنجاب عاری از جنایت و مواد مخدر را داد.وزیر هندی با خوردن آب آلوده رودخانه مقدس «کالی بین» راهی بیمارستان شدکالی بین، به معنای نهر سیاه، از چشمه ای در روستای دانوا از ناحیه هوشیارپور در پنجاب سرچشمه می گیرد. این رودخانه نام خود را از رنگ آب آن گرفته است که توسط زباله های سرازیر شده از روستاها و شهرهای اطراف آن همراه با تخلیه صنعتی آلوده شده است.

بیشتر بخوانید:

با ۱۰ مورد از آلوده ترین و سمی ترین رودخانه های سراسر جهان آشنا شوید

استحمام هندوها در آب آلوده رود مقدس هند

منبع: daily mail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • farid مرداد ۲, ۱۴۰۱

  مقدس بودن رودخونه ها تو هند اینطوریه که باید از گنگ ریشه بگیرن. یا رودخونه از شاخه های رود گنگ باشه. یه مستند دیدم طرف پدرش مرده بود ۱۰۰۰ کیلومتر جنازه پدرشو کشیده بود سوار اتوبوس تا تو رود گنگ بندازه. فکر کنم نصف هند سیک هستش. نصفش هندو. سالی ۲۵ تا ۴۰ هزار جنازه تو گنگ ریخته میشه. تازه این امار واقعی نیست. چون تو واراناسی فکر کنم جنازه رو باید بندازن ولی خیلیا معتقدن هرجای رود گنگ بندازن قبوله.

  https://www.youtube.com/watch?v=EJHXmJyL-WQ

  اگه وحشت نمیکنین فیلمو ببینین. ازز اینور کلی جنازه تو روخونه. از اونور یه سری معتقد اب رو پاک میدونن و ازش میخورن. خیلیا میان اب رو به عنوان تبرک میبرن برا فک و فامیلاشون.

  • بفرما کره مربا مرداد ۳, ۱۴۰۱

   همش زیر سر این ناندرا مودی هست. رییس حزب افراطی بی جی پی یا bjp.
   برادرم ۲ سال تو هند تحصیل کرد. وقتی برگشت به غلط کردن افتاده بود. تنها خوبی هند تو تحصیل فقط یه سری ازمایشگاه به روز و استادایی هستن که مثلا تو ناسا بودن. دیگه هیچ برتری نداره. حتی نگهبان از دانشجو خوشش نیاد تو حیاط دانشگاه میاد با باتوم دانشجوعه رو میزنه. دانشجو مسلمون باشه که دیگه هیچی شاید چندتا دانشجوی هندوی افراطی دیگه هم بیاد و به نگهبان کمک کنه. مثلا نشستی درس میخونی رو چمن و یهو نگهبان میاد با باتوم میزنه. اما باتومشون پلاستیک فشرده هست استخون نمیشکونه اما ردش میمونه سیااه و کبود میکنه. تف میکنی رو زمین. نگهبان میاد میزنه. الی اخر. و این کتک زدن یعنی شان انسانی تو هند اینقدر پاییینه. مشکلاتی دارن که برگرفته از همین فرهنگ و اعتقاده. مثلا معضل گاوها رو دارن. میدونن معضل وجود گاه تو خیابون کوچه و اتوبانه. و سالانه چند هزار نفر به علت تصادف با گاو کشته میشن. اما میدونی راه کارشون چی هست؟ با کلی بودجه شب نما میخرن میندازن گردن گاو. گاو خب گاوه. به دو سه ساعت نکشیده این شب نما رو با دهنش میکنه. چون اونجا ایالتی هست هفته ایی یه بار گاوهای محلشون رو شب نما میبندن . تا خداشون راضی باشه. حتی بعضی مناطق غذای مدرسه و بودجه ی ساخت سرویس بهداشتی رو قطع کردن و شب نما خریدن برا گاوها. مردم معترض نیستن. اتفاقا خیلی خوشحالن. خشنودی گاو بهتره. با اومدن این ناندرا و حزب اول شدن بی جی پی, مردمشون شروع کردن به اذار و اذیت و کتک زدن هرکی که طبق قواانین هندو عمل نمیکنه.
   تو قسمتهای گوا و پونه و بنگلور و سورات و شهرهای معروف و بزرگ که مردم یکم سکولار هستن و حتی هندو باشن گوشت گاو میخورن, با اتوبوس میرن و رستورانها رو خراب میکنن. بعد پلیس اصلا زورش نمیرسه. تصور کنین صبح ۱۰۰ تا اتوبوس پر هندو که چماق و چاقو دارن ریختن تو شهر و رستورانایی که از پیش شناسایی کردن رو دارن خراب میکنن. کی زورش میرسه؟ دقیقا عین داعش. اینا کشته شدن تو راه گاو رو مقدس میدونن.
   مسلمونا رو که میکشن حتی پلیس مخفی میکنه. بعد طبق ایینشون یه سیستم دارن به اسم کاستی. درسته گاندی مرحوم کلی تبلیغ کرد و تلاش کرد و این سیستم رو از نظر قانونی ممنوع کرد. اما بین مردم وجود داره و هر روز هم بیشتر میشه چون یکی از ارکان دینه و سیاست افراطی داره این چیزا رو زنده میکنه. حتی بیمارستانها شروع کردن به انجام دادن این رسوم و اگه یکی متعلق به سیستمهای پایین باشه رو حتی راه نمیدن. چون با باقی مریضها که از طبقه بالاتر هستن قاطی میشه و بر خلاف سنت و عقیده هست. حتی سیاستمدارایی مثل ناندرا مودی حق رای رو میخوان طبق سیستم کاستی کنن. یعنی کسی که بالاتر هست هر رای که میده ۱۰ تا حساب بشه. و پایین ترین سطح هم اصلا حق رای نداشته باشن. این سطح پایین مثل خدمتکارها. راننده های ریکشاو و اشپز و حتی فروشنده مغازه ها. حالا یه سطح دیگه هست که خارج از این ۴ تا سطح کاستی هست. اسمشون ” غیر قابل لمس” هست. مثل نظافت چی های خیابون. اونایی که میرن جدول خیابون رو تمیز میکنن. نظافت چی های دستشویی ها. اشغال جمع کن ها و غیره. و سیستم اینطوریه که مثلا شما تو عمرت یکبار بری خیابون جارو بزنی دیگه نمیتونی برگردی. تا اخر عمر کارت همینه و جزو سطح “غیر قابل لمس” هستی. عمرا اگه بتونی خارج بشی. حتی شما رو میکشن ولی نمیزارن وارد سطح بالایی بشی. سطح بالایی وظیفش این هست کسی از سطح پایین نیاد تو سطح شون.
   و جدیدا میگن هرکی هندو و سیک مسیحی یهودی نیست برن تو سطح ۴ که تو سیستم کاستی پست ترین سطحه. منظورشون با زبون بی زبونی مسلمونا هست. هند یه اشغالخونه به تمام معناست.
   جدیدا اگه فیلماشونو نگاه کنی انگلیس که استعمارشون کرد ادم خوبا هستن. هند خب یه قسمتی از مردمشون با انگلیس همراهی کردن. اینا جدیدا شدن قهرمان. و ادم بدا کی هستن؟ مسلمونا. هنوز هم هند حدود ۲۰۰ میلیون مسلمون داره. و از همون اول مسلمونای هند با استعمار میجنگیدن در کنار باقی مردم هند. اما الان فیلما طوری شده این مسلمونا ادم بده هستن و اون ارتش شیک هندوها که با اسعتمار انگلیس همدست شدن قهرمان هستن.

  • بفرما کره مربا مرداد ۳, ۱۴۰۱

   و یکسالی هست میخوان تاج محل رو خراب کنن. کل حرفشونم اینه که مسجدی که ساختن زیرش یه محل مقدس هندوها هست. و همیشه یه هندوی خوب خواب دیده که اونجا مکان مقدسه و مغولها تاج محل رو ساختن. یکی نیست بگه مغولها (منظور سلسله پادشاه های مغول که متاثر از ایران و فرهنگ ایرانی بودن هست) هند رو درست کردن. مغولها بهتون فارسی یاد دادن ولی انگلیس استعمار کرد و تو سرتونم زد.
   کار به دادگاه کشیده. یه مسجد خیلی قدیمی رو خراب کردن گفتن مغولها ساختن.
   حدود ۳۰ تا مسجد دیگه رو خراب کردن چون نادر شاه افشار ساخته.
   میترسم فردا لشگر بکشن بهمون.