حجت الاسلام قرائتی: «آمار امراض روانی و مقاربتی در دختران رها و لاابالی بیشتر است»

حجت الاسلام قرائتی: «آمار امراض روانی و مقاربتی در دختران رها و لاابالی بیشتر است»

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، مفسر قرآن کریم و رئیس ستاد اقامه نماز که از دیرباز برنامه‌های دینی‌اش را در تلویزیون دیده‌ایم و بیشتر با برنامه «درس هایی از قرآن» شناخته می‌شود، در نامه‌ای سرگشاده به زنان کشور به موضوع حجاب پرداخت.

او در بخش‌هایی از این نامه پرسش‌های تامل برانگیز و معناداری مطرح کرد؛ پرسش‌هایی از این دست که «در دفاع از میهن، مادران محجبه فرزندان خود را به جبهه فرستادند یا زنان بی‌‌حجاب؟» و یا «آزار دختران عفیف و پوشیده بیشتر است یا دختران رها و لاابالی؟»

قرائتی در بخش دیگری تلویحا گفت آمار افت تحصیلی، افسردگی و اضطراب، امراض روانی و سقط جنین در میان دختران «رها و لاابالی» بیشتر از دختران «پاک و عفیف» است.

متن پیام حجت الاسلام قرائتی به دختران به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گوهر پاکی و پاکدامنی

خواهرم و دخترم!

چون نمی‌‌دانم دامنه مطالعات و مقدار تحصیلات شما چقدر است، از همه استدلال‌‌های علمی و فنی دوری می‌‌کنم و ساده و خودمانی حرف می‌‌زنم و خیلی هم با شما بیگانه نیستم. سال‌هاست شب‌‌های جمعه در تلویزیون منزل شما هستم.

خواهرم و دخترم! غفلت بزرگترین خطر برای انسان است.

غفلت از خدا و قیامت؛

غفلت از جوانی، استعدادها، ارزش‌ها و کرامت‌‌های انسانی؛

غفلت از جامعه، دوستان و محرومان‌؛

و غفلت از توطئه‌ ها و ترفندهای دشمنان.

خواهرم و دخترم!

هرچیز و هرکس ما را غافل کند، ما را به خطر انداخته و دشمن ماست و هر چیز و هر کس ما را از غفلت بیرون آورد و هشدار دهد، بهترین دوست ماست.

دوست ما، خداوند است که هستی را به ما داد و همه چیز را در اختیار ما گذاشت و به ما عقل، فکر، علم، هدایت، قدرت تشخیص و انتخاب داد و طبیعت را تسخیر ما کرد و کارهای نیکوی ما را چندین برابر خریداری می‌‌کند.

دوست ما، پیامبر عزیز اسلام است که در روزگاری که دختر مایه ننگ بود و چه بسا زنده به گور می‌شد، با بوسیدن دخترش، به دختران مقام داد و برای زنان حق مالک‌ شدن، رأی داشتن، تحصیل کردن، انتخاب همسر و نظارت بر امور جامعه، یعنی حق امر به معروف و نهی از منکر قائل شد و زن را مثل مرد، مستعد رسیدن به همه کمالات دانست.

دوست ما، شهدایی هستند که با قبول جراحت و اسارت و شهادت، دشمن را از این کشور بیرون راندند، تا من و شما هر شب در امنیت استراحت ‌کنیم.

اما دشمن ما، شیطان است که پدر و مادر ما، آدم و حوا را به نافرمانی خدا کشاند که نتیجه اش کنار رفتن پوشش آنها شد. آری اولین پیروی از وسوسه شیطان، نتیجه‌اش برهنگی بود.

دشمن ما، تفکری است که زن را برای کامیابی و هوسبازی می‌خواهد و تصویر نیمه عریان او را وسیله تبلیغات اجناس قرار می‌دهد.

نامه قرائتی به دختران: مادران محجبه فرزندان خود را به جبهه فرستادند یا زنان بی‌‌حجاب؟

خواهرم و دخترم!

آیا تاکنون به این سوالات فکر کرده‌اید:

۱٫ چرا دشمنان اسباب پیشرفت‌‌های علمی را از ما بخل و نسبت به آنچه دختران و پسران ما را منحرف می‌سازد، بخشش می‌کنند؟

۲٫ در دفاع از میهن، مادران محجبه فرزندان خود را به جبهه فرستادند یا زنان بی‌‌حجاب؟

۳٫ اگر امروز به کشور عزیز ما هجومی شود، مردان و زنان باایمان ایستادگی می‌کنند یا عناصر سست‌ ایمان؟

۴٫ در همه جوامع بشری، آزار دختران عفیف و پوشیده بیشتر است یا دختران رها و لاابالی؟

۵٫ اگر برادر شما بنای ازدواج داشته باشد و شما را وکیل خود کند، شما دختری را انتخاب می‌کنید که هر روز خود را در معرض نگاه جوانان هرزه قرار داده یا کسی که عفاف و حجاب او کامل‌تر و از چشم هوسبازان‌ به دور بوده است؟

۶٫ آمار طلاق، افت تحصیلی، افسردگی و اضطراب، امراض روانی و مقاربتی، سقط جنین، فرار از خانه، اصراف و تجمل‌گرایی، گناه و بی ‌بند و باری در میان دختران پاک و عفیف بیشتر است یا دختران رها و لاابالی؟

خواهرم و دخترم،

حجاب از ضروریات دین است و شما بحمدللَّه فرزند اسلام هستید. امروز هزاران دختر تحصیل‌کرده با حجاب کامل به عالی‌ترین درجات علمی رسیده‌اند و با حضور خود در عرصه‌ های علمی، سیاسی و اقتصادی، نشان داده اند که حجاب مانع فعالیت‌های اجتماعی و رشد و پیشرفت نیست.

خواهرم و دخترم،

اگر هر چیز را انکار کنیم، مرگ را نمی‌‌توان انکار کرد. من و شما دیر یا زود باید پاسخگوی کارهای خود در برابر خدا باشیم. در حجاب کامل رضای خدا، پیامبر خدا و امامان معصوم است، ولی در کشف حجاب و ولنگاری، رضای شیطان و افراد لاابالی و چشم‌چرانان هرزه است.

خواهرم و دخترم،

مگر شما خود طلا و جواهرات قیمتی را در پوشش قرار نمی‌‌دهید و آنها را از دسترس نااهلان دور نگه‌ نمی‌دارید؟ چه گوهری گرانبهاتر از وجود خود شماست؟ چرا خود را ارزان در برابر هر چشمی قرار دهید؟ مگر نه این است که چشمان ناپاک شما را برای خودشان‌ می‌‌خواهند و خدا شما را برای خودتان می‌‌خواهد؟

خواهرم و دخترم،

اگر جلوه‌‌ گری امروز شما دلربایی کرد و علاقه مردی را به همسرش کم کرد، فردا زن زیبایی با جلوه ‌گری خود، دل شوهر شما را خواهد ربود و رونق زندگی شما را کم خواهد کرد.

خواهرم و دخترم،

لباس و آرایش فریبنده شما در خیابان، زخمی را در دل فقرایی که این نوع لباس‌ها را ندارند، به وجود خواهد آورد که با آه خود از شما انتقام خواهند گرفت.

خواهرم و دخترم،

مراقب دوستان خود باشید، زیرا بعضی غافل و گول ‌خورده‌اند. خیال می‌‌کنند بی‌‌حجابی نشان تمدن است یا گمان می‌‌کنند جلب توجه و نگاه دیگران، به سود آنهاست. خیال می‌‌کنند جلوه‌ گری گناه ساده‌‌ای است، ولی نمی‌‌دانند چه بسا آرامش خانواده‌ای را به نگرانی تبدیل می‌‌کند.

این نامه ‌را به خاطر در امان ماندن شما و جامعه از خطرات غفلت و وسوسه‌های شیطان نوشتم؛ یک بار دیگر آن را بخوانید و اگر مفید دیدید به دیگران نیز بدهید. اگر مرا معلم خود می‌دانید، حق معلمی را با نماز و تقوا و قرب به خدا ادا فرمایید.

نامه قرائتی به دختران: مادران محجبه فرزندان خود را به جبهه فرستادند یا زنان بی‌‌حجاب؟

بیوگرافی حجت الاسلام قرائتی

محسن قرائتی در دی ماه سال ۱۳۲۴ در کاشان متولد شد. او ابتدا به اصرار پدر وارد حوزه علمیه شد اما شرکت در جلسات تفسیر قرآن آیت الله حاج شیخ علی آقا نجفی موجب پیوند او با قرآن شد.

او پس از پایان تحصیل در حوزه علوم دینی، به وعظ و تبلیغ پرداخت، اما نه به شیوه مرسوم سایر واعظان. قرائتی به جای استفاده از روش سنتی نشستن بر منبر، از گچ و تخته سیاه برای پرداختن به موضوعات دینی بهره برد. شیوه‌ای که مورد توجه و تشویق علمای برجسته‌ای نظیر آیت الله مشکینی و شهید مطهری قرار گرفت.

نامه قرائتی به دختران: مادران محجبه فرزندان خود را به جبهه فرستادند یا زنان بی‌‌حجاب؟

نامه قرائتی به دختران: مادران محجبه فرزندان خود را به جبهه فرستادند یا زنان بی‌‌حجاب؟

او پس از پیروزى انقلاب اسلامى به اجراى برنامه درس‌هایى از قرآن در تلویزیون‌ پرداخت. برنامه‌اى که بیش از سى سال به صورت هفتگى پخش شد. اجراى موفق این برنامه و استقبال مردم از آن موجب شد امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۱ او را به نمایندگى خود به سمت سرپرستى سازمان نهصت سوادآموزى منصوب کند.

قرائتی همچنین در سال ۱۳۶۹ با پشتیبانى مقام معظم رهبرى، ستاد اقامه نماز و در سال ۱۳۸۳ ستاد احیاى زکات را تاسیس کرد.

او در ۱۹ سالگی با دختر یک تاجر ازدواج کرد و حاصل ازدواجش سه دختر است.

بیشتر بخوانید:

صحبت های جنجالی وحید یامین پور درباره حجاب + ویدئو

اظهارنظرهای جدید و متفاوت فائزه هاشمی در مورد حجاب و قوانین آن

محمد حسین قدیری ابیانه: «بدحجاب ها عامل خواستگار نداشتن سایر زنان هستند»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • HH مرداد ۳, ۱۴۰۱

  اندر احوالات تیم روز.یاتو :
  مطلب حا.شیه ای کم داریم چیکار کنیم ؟ آها گیر میدیم به قرائتی
  یه تیتر تقطیع شده هم میزنیم
  حواس مخاطب رو از اصل مطلب و حرفش پرت میکنیم
  اصلا هم کاری نداریم که قرائتی حرف درستی زده هرچند تلخ
  صرفا روی دوتا واژه مانور میدیم و سعی میکنیم توی ذهن مخاطب مونث قرائتی رو یه آدم ض.د زن نشون بدیم. فمینی.ست ها هم که کورکورانه حمایت میکنن از ما. چندتا فمینی.ست هم که داخل نویسنده های خود سایت داریم (از جمله سرکاز خانم زاوه !)
  ایول !

  و مطلب منتشر میشود …

  • خسته مرداد ۳, ۱۴۰۱

   ساندیس صرف شد دوست عزیز؟