انگیزه قتل مجید عبدالباقی پس از دستگیری ضاربان فاش شد + فیلم لحظه دستگیری

انگیزه قتل مجید عبدالباقی پس از دستگیری ضاربان فاش شد + فیلم لحظه دستگیری

فردی که دستور قتل برادر مالک ساختمان متروپل آبادان ، حسین عبدالباقی، را داده بود، دستگیر شد. او اعتراف کرد که برای گرفتن انتقام یکی از قربانیان حادثه متروپل آدمکش اجیر کرده بود. همزمان ویدیویی از لحظه دستگیری عاملان ترور مجید عبدالباقی نیز منتشر شده است.

ظهر شنبه مجید عبدالباقی برادر مالک ساختمان متروپل آبادان زمانی که سوار بر خودروی سواری اش وارد پارکینگ مجتمع مسکونیشان در آبادان شد، از سوی سرنشینان یک خودروی ساینا هدف گلوله قرار گرفت. او پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟

فیلم صحنه این جنایت نشان می دهد که خودروی مجیدعبدالباقی توسط یک خودروی ساینای سفید تعقیب می شود. او با سرعت وارد پارکینگ مجتمع مسکونی می شود و همزمان یکی از سرنشینان ساینا با سلاح کلت و دیگری که از ماشین پیاده شده با کلاشنیکف به سمت او تیراندازی می کنند. پس از شلیک چندین گلوله به سرعت از محل متواری می شوند.

مجید عبدالباقی در جریان این تیراندازی به شدت مجروح و پس از آن به بیمارستان منتقل شد. اما به دلیل شدت جراحات جانش را از دست داد.

تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت را آغاز کردند. از همان زمان طرح مهار اجرا شد و پلیس که احتمال میداد قاتلان قصد فرار از آبادان را داشته باشند با زیرنظر گرفتن تمامی مسیرها موفق شد ۲ نفر از سرنشینان خودروی ساینا را شناسایی و دستگیر کند که سلاح استفاده شده در جنایت از آنها کشف شد.

انگیزه قتل

۲ نفر بازداشت شده راننده ساینا و جوانی بود که با سلاح کلت کمری به سمت عبدالباقی شلیک کرده بود و در بازجویی از آنها معلوم شد که قاتلان از سوی فردی در آبادان برای ارتکاب این جنایت اجیر شده و با دریافت مبلغی اقدام به تیراندازی به ســوی مقتول کرده بودند.

کارآگاهان جنایی در ادامه موفق شدند فردی به نام «ش»را که دستور ارتکاب این جنایت را صادر و اقدام به استخدام آدمکش کرده بود را نیز دستگیر کنند. در تحقیق از این مرد معلوم شد یکی از اقوام دوست صمیمی او از افرادی بوده که در ماجرای ریزش ساختمان متروپل آبادان جانش را از دست داده بود. به همین دلیل وی تصمیم گرفته بود برای انتقام فرد قربانی، اشراری را استخدام کند تا برادر مالک متروپل را گوشمالی دهند.

قاتل اجیرشده

در ادامه تحقیقات کارآگاهان مشخص شد که روز حادثه ابتدا «ش» با مجید عبدالباقی (مقتول) تماس گرفته و به بهانه انجام کاری با او قرار گذاشته است. مقتول نیز بی خبر از همه جا راهی محل قرار شده و پس از پایان این ملاقات سوار بر خودروی خود، راهی خانه اش شده است.

این در حالی بود که قاتلان اجیر شده که از قبل در جریان این قرار بودند، در آن حوالی کمین کرده بودند. وقتی مقتول در راه رفتن به خانه بود او را تعقیب کرده و در ابتدا و در یکی از میادین شهر، سد راه وی شده و با چوب و چماق به او حمله کرده بودند. اما مقتول توانسته بود از مهلکه فرار کند و به همین خاطر آدمکشان اجاره ای سوار بر خودروی ساینا به تعقیب او پرداختند.

پس از آن مقتول با سرعت به سمت خانه گریخته بود. از آنجا که در پارکینگ مجتمع مسکونی ظهرها باز بود، به محض وارد شدن به کوچه توانسته بود وارد پارکینگ شود. اما سرنشینان ساینا که همچنان در تعقیب او بودند، هنگام وارد شدن وی به پارکینگ او را به گلوله بسته و به قتل رساندند.

دستگیری متهمان جدید

در همین حال فرمانده انتظامی آبادان نیز با اشاره به دستگیری ۵ متهم در پرونده قتل برادر مالک متروپل گفت:

روز شنبه به دنبال تیراندازی منجر به قتل فردی به هویت «م. ع» با سلاح جنگی در منطقه امیری آبادان، بلافاصله دستورات ویژه جهت شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی صادر شد.

سرهنگ حسین زلقی ادامه داد:

کارآگاهان پلیس آگاهی با رصد اطلاعاتی و اقدامات خاص پلیسی ۵ نفر از عاملان طراحی و تیراندازی را در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در عملیات منسجم و غافلگیرانه دستگیر کردند.

به گفته وی، در بازرسی از مخفیگاه های متهمان یک قبضه سلاح کلت کمری به کار رفته در قتل و خودروی ساینا که به وسیله آن فرد مقتول را تعقیب میکردند، کشف شد و متهمان در تحقیقات پلیس صراحتا به بزه ارتکابی اعتراف کردند.

براساس این گزارش، تحقیقات پلیس برای دستگیری متهم فراری (فردی که با کلاشنیکف اقدام به تیراندازی کرده بود) و کشف ابعاد پنهان پرونده ادامه دارد.

علت ریزش ساختمان متروپل آبادان چه بود؟ حسین عبدالباقی کیست؟

بر متروپل چه گذشت؟

ظهر روز دوشنبه دوم خردادماه، بخشی از برج دوقلوی متروپل آبادان فرو ریخت. در جریان این حادثه دردناک ۴۳ نفر از کارگران و شهروندانی که آن روز در این ساختمان حضور داشتند زیر آوار جانشان را از دست دادند و ۳۷ نفر نیز مصدوم شدند.

یکی از کشته شدگان این حادثه حسین عبدالباقی، مدیر هدلینگ عبدالباقی و مالک ساختمان بود. این در حالی بود که بســیاری از مردم آبادان او را عامل وقوع این حادثه دردناک و مرگ عزیزانشان میدانستند.

رسیدگی به پرونده ریزش مرگبار متروپل در حالی ادامه دارد که ۲۰ متهم در رابطه با این حادثه شناسایی شده اند. با صدور کیفرخواست برای این متهمان قرار است به زودی در دادگاه محاکمه شوند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

برادر حسین عبدالباقی مالک ساختمان متروپل آبادان ترور شد + ویدیو

آتش گرفتن خانه حسین عبدالباقی مالک متروپل آبادان + ویدئو

آیا حسین عبدالباقی زنده است؟ + ویدئو شناسایی جسد و لحظه ریزش ساختمان متروپل

علت ریزش ساختمان متروپل آبادان چه بود؟ حسین عبدالباقی کیست؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود