تبدیل عنکبوت های مرده به ربات های زامبی چنگک دار توسط دانشمندان + ویدیو

تبدیل عنکبوت های مرده به ربات های زامبی چنگک دار توسط دانشمندان + ویدیو

کسانی که از عنکبوت ها می ترسند بهتر است ادامه این مطلب را نخوانند!

مهندسان راهی برای تبدیل کردن عنکبوت های مرده به ربات های چنگال دار مکانیکی یافته اند که می تواند کابوس بسیاری از ما باشد. محققان دانشگاه رایس در تگزاس توانسته اند با تزریق هوا به جنازه عنکبوت های گرگی باعث باز شدن پاهایشان شده و حالت چنگ زدن به اشیاء را در آن ها ایجاد کنند. آنها دریافتند که با این عنکبوت های زامبی می توانند وزنه هایی معادل ۱۳۰ درصد وزن خود عنکبوت ها را بلند کنند. هر چنگگ می تواند ۱,۰۰۰ بار باز و بسته شود تا پیش از آنکه مفاصل شروع به از بین رفتن نماید اما مهندسان بر این باورند که با لایه ای از پلیمر این مدت طولانی تر خواهد بود. محققان امیدوارند که از این ابزارهای ریز برای میکروالکترونیک ها یا گرفتن حشرات کوچک برای تحقیقات استفاده کنند.

تبدیل عنکبوت های مرده به ربات های زامبی چنگگ دار

دانیل پرستون، استاد مهندسی مکانیک در این باره نوشته است: «ظاهراً موضوع از این قرار است که عنکبوت بعد از مرگ، یک معماری بی نقص در مقیاس های کوچک است، به شکلی طبیعی یک چنگگ بلند کننده خواهد بود. این چیزی است که قبلاً استفاده نشده اما پتانسیل بالایی دارد». مهندسان مکانیک در هیوستون هنگام روبرو شدن با عنکبوت های مرده و حالت خاص دست و پاهایشان بعد از مرگ به این ایده دست یافته بودند. فی یاپ از محققان این پروژه گفته است که می خواسته بداند چرا پاهای عنکبوت ها بعد از مرگ به سمت داخل خم می شود. وی در این باره گفته است: «عنکبوت ها عضلات جفتی مخالف مانند عضلات دو سر و سه سر در انسان ندارند. آن ها تنها عضلات رفلکسی دارند که به آن ها امکان می دهد پاهایشان را به سمت داخل به شکلی دایره ای خم کنند و با فشار هیدرولیکی آن ها را به سمت بیرون باز می کنند».

تبدیل عنکبوت های مرده به ربات های زامبی چنگگ دار

دریچه های درونی در محفظه هیدرولیکی عنکبوت یا پروزوما، خون را به اندام های آنان فرستاده و وادارشان می کند که باز شوند. و وقتی این فشار کاهش می یابد یا از بین می رود، دست و پاها دوباره منقبض می شوند. یاپ می گوید: «وقتی می میرند، عنکبوت ها توانایی ایجاد فشار فعالانه در بدنشان را از دست می دهند و به همین خاطر است که پاهایشان به سمت داخل خمیده می شود». دریچه ها به عنکبوت امکان می دهند تا هر پا را به صورت جداگانه کنترل کنند و محققان از همین مکانیسم برای به حرکت درآوردن همزمان همه پاها استفاده کرده اند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • شهریار مرداد ۷, ۱۴۰۱

  اخه مگه خودت دست نداری خودت گرفتی بغل با این کار احمق

  • ناشناس مرداد ۷, ۱۴۰۱

   دلشون مردگان متحرک به واقعیت بپیوندد 🙄

 • Zambi مرداد ۷, ۱۴۰۱

  ویروس زامبی منتشر میشه دیگه

  چه جالب دنیا به آخر رسیده

 • ناشناس مرداد ۷, ۱۴۰۱

  خود عنکبوت هم میتونه حشره شکار کنه نیازی به زامبی کردن شون نبود از کجا معلوم پسفردا آدم ها های آدمخوار به وجود نیاد 🙄همیشه همینطوری شروع میشه جالبه مردگان متحرک هم میگفت یه آزمایشگاه کوفتی عامل بدبختی جهان شد!

 • Amin مرداد ۸, ۱۴۰۱

  اونا برای تحقیقات راجبه حشرات دیگه از بدن عنکبوت که بعد از مرگ سالم میمونه به عنوان ربات کاوشکر (با قرار دادن تراشه و … برای کنترل و حرکت دادن پاهای عنکبوت) استفاده میکنن . چون پوست عنکبوت مقاوم هست و بخاطر شکل و شمایل پاهاش و کوچیک بودن بدنش ، امکان بالا رفتن و داخل شدن به هر سوراخ سنبه ای رو داره . امیدوارم به دانشمندای عزیزی که راجبه تبدیل عنکبوت به زامبی و انقراض نسل بشر حرف زدن توهین نشه😅.