کشف جدید دانشمندان: درمان بالقوه برای طاسی فقط با یک ماده شیمیایی

کشف جدید دانشمندان: درمان بالقوه برای طاسی فقط با یک ماده شیمیایی

دانشمندان پس از شناسایی یک ماده شیمیایی که می تواند مسئول ریزش مو باشد، یک درمان بالقوه برای طاسی پیدا کرده اند. به گفته دانشمندان، یک پروتئین که می تواند باعث ریزش مو و رشد مو شود به درمان طاسی و بهبود زخم ها کمک می کند.

یافته‌های محققان در مجله Biophysical نشان می دهد پروتئین TGF بتا می تواند کنترل کند کدام سلول‌های بنیادی در فولیکول‌های مو رشد کنند و کدام ‌یک بمیرند.

اما حتی زمانی که یک فولیکول مو می‌میرد، مخزن سلول‌های بنیادی خود را که سیگنال‌هایی از TGF-بتا برای بازسازی یا تقسیم دریافت می‌کند، نمی‌کشد.

این مطالعه نه تنها می تواند منجر به درمان طاسی با الگوی مردانه شود، که از هر سه مرد در بریتانیا دو نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه باعث التیام زخم ها نیز می شود.

در داستان های علمی تخیلی، زمانی که شخصیت ها به سرعت از جراحات بهبود می یابند، ایده این است که سلول های بنیادی اجازه می دهند. در زندگی واقعی، تحقیقات جدید ما را به درک رفتار سلول‌های بنیادی نزدیک‌تر می‌کند تا بتوانیم آن را کنترل کنیم و بهبود زخم را ارتقا دهیم.

فولیکول های مو تنها اندام انسان هستند که به طور منظم و خودکار بازسازی می شوند.

نویسندگان این مطالعه گفتند که تحریک رشد مو با فعال کردن سلول های بنیادی فولیکول ممکن است امکان پذیر باشد اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

علل طاسی

ریزش موی بسیاری از مردان می‌تواند ناشی از انواع شامپوها و محصولات ارزان‌قیمتی باشد که استفاده می‌کنند تا طاسی با الگوی مردانه.

محصولات حالت دهنده می توانند بین ۱۵ تا ۲۵ ماده شیمیایی داشته باشند. برخی از این مواد می توانند به پوست سر شما آسیب برسانند، شوره سر را تقویت کرده و باعث ریزش فولیکول های مو شوند.

مواد شیمیایی آسیب رسان مانند ایزوپروپیل الکل و پروپیلن گلیکول باعث خشک شدن و شکستگی می شوند و بیشتر از اینکه مفید باشند آسیب می رسانند.

در حالی که یکی دیگر از اشتباهات رایج، استفاده بیش از حد از محصول و قرار دادن بیش از حد موهایتان در معرض مواد شیمیایی، یا فشار بیش از حد در استفاده است.

در حالی که کووید طولانی نیز می تواند باعث ریزش مو و همچنین طیف وسیعی از علائم شود.

این اولین بار نیست که دانشمندان فکر می‌کنند در آستانه پیشرفت طاسی هستند.

در سال ۲۰۱۷ آنها نوعی سلول ایمنی به نام سلول های T یا Tregs را کشف کردند که ارتباط مستقیمی با رشد مو دارند.

وقتی دانشمندان سلول‌ها را از موش‌ها برداشتند، موها روی تکه‌های تراشیده شده پوست رشد نکردند.

قبلاً دانشمندان تصور می کردند رشد مو کاملاً به سلول های بنیادی وابسته است. اما تحقیقات آنها نشان داد که بدون ترگس فولیکول های مو از کار می افتند. نتایج این چشم انداز را افزایش می دهد که کاشت سلول ها می تواند موهای از دست رفته را بازسازی کند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

کدام محصولات آرایشی و بهداشتی آقایان را مستعد ریزش مو و طاسی می‌کند؟

درمان‌ هایی که تصادفاً طاسی را درمان کردند؛ از داروهای اگزما تا درمان‌ استخوان شکننده

آیا ریزش مو و طاسی باعث کاهش جذابیت ظاهری و احتمال موفقیت مردان می شود؟

اپیدمی طاسی در آسیا و راهکارهایی برای حل معضل ریزش مو

افزایش امید به درمان ریزش مو و طاسی با استفاده از سلول های بنیادی بافت چربی

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود