دهک اقتصادی خانواده و علت عدم دریافت یارانه خود را در این سامانه ببینید

دهک اقتصادی خانواده و علت عدم دریافت یارانه خود را در این سامانه ببینید

بر اساس اعلام وزارت کار، قابلیت های جدیدی به سامانه اعتراض به یارانه موسوم به «حمایت» افزوده شده که از جمله ی آن امکان مشاهده ی دهک اقتصادی خانوار و علت عدم دریافت یارانه است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ ای درباره قابلیت‌ های سامانه جدید درخواست از طریق کارت‌ های بانکی خانوار، اطلاعات خودرو و درآمد، اعلام کرد هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک‌ بندی خانوار خود را ثبت کرده‌ اند اکنون می‌ توانند ضمن مشاهده نتایج رسیدگی، درخواست بررسی مجدد اطلاعات هرکدام از زیربخش‌ ها را نیز ثبت کنند.

در سامانه جدید «حمایت» که با نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir فعال است، سرپرست هر خانوار می‌ تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند. همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در ۳ بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند، می‌ توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به صورت تفکیک شده ثبت کنند.

از دیگر امکانات این سامانه ارائه ی توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص مأخذ داده‌ ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش‌ بینی امکان ثبت وضعیت‌ های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است و البته استانداردهای امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه ی این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌ اند، دعوت کرده است برای مشاهده ی نتایج بررسی‌ ها براساس اطلاعات به روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند. با این توضیح که برای خدمت رسانی بهتر سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن ها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌ توانند به این وبگاه مراجعه نمایند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌ توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه «حمایت» مراجعه کنند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفتنی است سامانه‌ ای که قبلاً فعال بود صرفاً قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش مورد نظر را داشت در حالی که در سامانه‌ ی جدید «حمایت» افراد می‌ توانند اعتراض خود را به تک تک بخش‌ های داده‌ ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌ های بانکی و … به صورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌ گیری دقیق‌ تر انجام شود.

ثبت نام جاماندگان یارانه چگونه است؟

سامانه «پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» به آدرس my.gov.ir برای ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی است.

ورود به این سامانه با یک شماره تماس و ارائه کد ملی ممکن است.

در صورت مشمول پرداخت یارانه بودن افراد، این سامانه به‌ صورت خودکار فرد یارانه بگیر را شناسایی و پنجره ثبت نام برای این افراد باز نخواهد شد.

همچنین سامانه در صورت شناسایی فرد به‌ عنوان مشمول دریافت یارانه که نیاز به ثبت نام جدید ندارد، پیامی با این محتوا را نشان می‌ دهد: «چنانچه شما به دهک اعلام شده خانوار خود توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اردیبهشت ماه معترض هستید به آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir وزارتخانه مذکور مراجعه فرمایید.»

به این ترتیب معترضان به دهک بندی و مبلغ پرداختی می‌ توانند به سامانه «حمایت» وزارت کار به آدرس فوق مراجعه و درخواست بازنگری خود درباره دهک‌ بندی را ثبت کنند.

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • باقر مرداد ۲۹, ۱۴۰۱

    این سامانه رو هم اصلا نمیشه ثبت نام کرد. کد تایید رو میزنی میگه اشتباهه. نمی دونم کی می خوان این احمقها یاد بگیرن اول سامانه رو درست راه بندازن بعد خبرش رو اعلام کنند.

  • علیرضا مالکی شجاع شهریور ۸, ۱۴۰۱

    ببخشید من یک بازنشسته هستم هیچ درآمدی ندارم درامد فرزندم را با من برآورد کرده‌اند چون ایشان لازم نداشت من دو همسر وپنج فرزند دارم زندگی برام خیلی سخته یک مرتبه در تاریخ ششم خرداد برام یکماه واریز شد در مرداد ماه اون مبلغ یارنه یکماه رو برداشت نمودن مجدداً در تاریخ هشتم شهریور مجدداً یکماه برام واریز شد اینم قابل برداشت نیست بفرمایید چکار کنم تا از این دربدری نجات یابم خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید